Jaka świetlówka do akwa 80l

Awatar użytkownika
marcinn
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 04, 11:58
Lokalizacja: Stróże

Jaka świetlówka do akwa 80l

Postautor: marcinn » 5 czerwca 04, 08:05

Ilu watową świetlówkę mam dać do akwa 80l ?

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Re: Jaka świetlówka do akwa 80l

Postautor: AnDrEv » 5 czerwca 04, 09:34

To juz było wspomniazne na forum jest odpowiedni przeczlinik 0,3/l to minium ale radze poczytac forum

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka świetlówka do akwa 80l

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 10:17

Marcin...po pierwsze powiedz jakie wymiary akwa i co zamierzasz tam hodować bo przy samych rybach to nie musi być duże. Jeżeli chcesz mieć sporo roślinek to minimum 30W na takie akwarium, a jak chcesz zrobić z tego namiastkę holendra to minimum 40-50W.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka świetlówka do akwa 80l

Postautor: Elmo » 5 czerwca 04, 10:46

Witam :)

Ja się podepne do tematu i zapytam , otorz wymieniem standardowe swietlowki na akwarystyczne dolozylem odblysniki Arcadia , i akwa wyglada o niebo lepiej no i rosliny "przestały marudzic", swietlowki to :

"Sylwania - GROLUX" czy mogą byc ?? bo wszedzie gadanie o tych aquarelach itp .. a za te dałem 25 zł .. nie ukrywam ze musialem ostanio zredukowac swoje wydatki na akwarystyke wiec kupilem te co oni ch sodzicie i czy je wogole znacie :P

Pozdraiwam

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka świetlówka do akwa 80l

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 10:48

Wiesz nie pamiętam Elmo ile dawałem, ale chyba poniżej 30zł za Aquarelle więc te same pieniądze. Groluxa nie stosowałem, ale nie slyszałem by ktoś narzekał.

Co do odbłyśników Arcadi to ja je także posiadam i są według mnie i sprzedawców najlepsze, ale to już jkwestia umowna. Ja wiem, że są dobre bo je mam a co do reszty sie nie wypowiem.

Awatar użytkownika
marcinn
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 04, 11:58
Lokalizacja: Stróże

Re: Jaka świetlówka do akwa 80l

Postautor: marcinn » 5 czerwca 04, 11:53

Wymiary akwa to 65x40x30

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka świetlówka do akwa 80l

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 12:05

Niskie akwa, więc przy średniej ilości roślin powinno starczyć czy 30W. Jeżeli natomiast nie chcesz mieć tam roślin tylko ryby to wtedy oczywiścei możesz zamontować tam 15-20W, ale ja uważam, że 30W tam będzie najlepsze dla obu wariantów. Zamontuj 2x15W. Wtedy na wymiar będą dobre i wszystko będzie grało.

Awatar użytkownika
delta
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 5 czerwca 04, 23:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka świetlówka do akwa 80l

Postautor: delta » 7 czerwca 04, 21:07

Mam akwa 100x40x45(wys). Miałem standardową pokrywę z dwoma świetlówkami. Hodowałem pielęgnice i było OK. Kiedy przestawiłem się na akwa roślinne 2x30W to znacznie za mało. Dołożyłem własnym sposobem jedną świetlówkę 30 W. Teraz co dwa tygodnie muszę oddawać wiaderko roślin. Mam zamontowane Power Glo 30 W + Flora Glo + Philpis TLD 30 W. Wychodzi przy wysokości 45 cm 0,5 W/L. Cały ten zestaw imituje światło słoneczne - nie jest za bardzo niebiesko.
delta

Pozdrawiam

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości