akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

yogo
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 05, 16:19

akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

Postautor: yogo » 19 lutego 05, 16:36

akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!
Witam wszystkich :) Mam pewien problem i chcialbym abyscie mi pomogli :)Ostatnio w pracy mialem okazje kupic wazon- (kufel, kielich) nie wiem jak to nazwac...:) Srednica ok 40 cm, wysokosc ok 150 cm. Wazon cylindryczny z pogrubionym dnem, podtawa dosc stabilna i nie az tak strasznie waska. Za wazon ten zaplacilem 25zl. Szklo ma grubosc 8mm. A teraz do rzeczy. Wpadlem na pomysl, aby z wazonu zrobic......akwarium :) Ale nurtuje mnie kilka pytan i oczywiscie mam watpliwosci. Wlasnie dlatego postanowilem zajrzec na wasza stronke :) Po pierwsze nie wiem czy cisnienie pozwoli rybka wplynac na samo dno...!? Mam pewna wizje, ale potrzebuje troche wiadomosci. Posiadalem kiedys akwarium i wiem mniej wiecej co i jak. Prosze o kontakt na Gg lub email lub na forum. GG 4093231, yogo@wp.pl Dzieki.

Ps. pierwszym krokiem bylo sprawdzenie czy wazon wytrzyma :) i dal rade wode wlalem na wysokosc 160 cm i wszystko ok. Pozniej czekalem chyba z 30 min, az woda wyleci z wezyka...:) czekam na stugestie , licze na was, papa :)

_________________
yogo Smile
yogo :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

Postautor: Dave » 19 lutego 05, 17:15

Moglbys miec, w czym s takim akwarium, ale nie zaduzo moglbys tam wpuscic ryb, bo w wysokich akwariach jest mniej tlenu, niz w niskich, a dlugich. W dodatku, jak chcialbys tam sprzatac? Chyba jakims wysiegnikiem?

yogo
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 05, 16:19

Re: akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

Postautor: yogo » 19 lutego 05, 18:01

:) nie wysiegnikiem :) jakos sobie poradze :)
yogo :)

Awatar użytkownika
End
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 6 lutego 05, 12:55
Lokalizacja: Węgrów

Re: akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

Postautor: End » 21 lutego 05, 11:53

Człowieku jak chcesz to oswietlać?

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

Postautor: Suonko » 21 lutego 05, 12:25

Ja to sobie wyobrażam :) Będzie super :)

Co wg mnie musiałoby być w tym akwa:

- 2 filtry - denny i jeszcze jakiś (może zewnętrzny, chociaż może być problem z podnoszeniem wody na taką wysokość)
- Napowietrzanie z kamienia - już sobie wyobrażam te bąbelki, które lecą sobie w górę przez całą wysokość akwa :)
- Oświetlenie z góry (normalne) i z boku (od tyłu?) mlecznymi halogenami - można się pokusić o skonstruowanie takiej specjalnej belki z kilkoma halogenami, np, żeby światło przeświecało przez "kolumnę" bąbelków z kamienia
- korzeń, a w zasadzie pień z odstającymi "kikutami" gałęzi na prawie całej wysokości szkła, na którym rosłyby różne odmiany Mikrosorium i może jakiś mech gdzieniegdzie, a na samym dnie anubiaski nana
- mnóstwo małych rybek, np. Zwinniki jarzeńce (jestem nimi zachwycona ostatnio) albo Miedziki obrzeżone.

Ale się rozmarzyłam :P :mrgreen:
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

yogo
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 05, 16:19

Re: akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

Postautor: yogo » 21 lutego 05, 18:00

dzieki za slowa otuchy :) bede was informowal na biezaco :) pozdrawiam, hej :)

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

Postautor: Spaiky » 21 lutego 05, 22:40

Jakiś dobry filtr kubełkowy podniesie wode na wysokość 1,5 m bez problemu. Polecam np. Eheim Classic. Może troszkę drogie ale na pewno skuteczne. Przy czym lepiej zainwestowac w wydajniejszy filtr (w twoim przypadku mowa o wysokości podnoszenia wody np. 3 metry)

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: akwaruim 260L wazon-cylindryczny - 150 cm wysokosci,pomocy!

Postautor: Suonko » 22 lutego 05, 09:47

Hehehe pomyślałam sobie, że może taki filtr do oczka wodnego ?? Powinien mieć silną pompę ;)
Wchodzi też w grę jakaś samoróbka.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości