Wymiana gąbki w filtrze

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Wymiana gąbki w filtrze

Postautor: Asssieńka » 30 maja 04, 16:57

Jak często trzeba wymieniać gąbkę od filtra :?: co ile miesiecy albo co ile lat :?: Zauważyłam że z gąbki od mojego filtra nie da sie juz całkowicie wypłukać brudów :? filtr ma 5 miesięcy i gąbka w nim również więc może czas by ją wymienić
Kwasna

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Wymiana gąbki w filtrze

Postautor: BigFish » 30 maja 04, 18:55

Gąbki z filtra [shadow=red]NIE MOŻNA [/shadow]wymieniać, ponieważ wtedy giną ci wszystkie bakterie i jest tak jakby akwa startowało od nowa. A ile masz filtrów? Jeśli 2 to możesz zaryzykować.

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wymiana gąbki w filtrze

Postautor: Asssieńka » 30 maja 04, 19:04

Mam jeden filtr bo małe akwa 40 l. Ale właśnei przecież jak zakładałam wogule nowe akwa to filtr był nowiutki i nie miał barktei i wszystko było wporządu to dlaczego miało by sie coś stec :?:
Kwasna

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Wymiana gąbki w filtrze

Postautor: BigFish » 30 maja 04, 19:09

Czy zaraz po wlaniu wody i udekorowaniu akwa wpuściłaś ryby?

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wymiana gąbki w filtrze

Postautor: Asssieńka » 30 maja 04, 20:20

No jak dobrze pamiątem za piewrszym razem woda stałą sama dwa dni ale to tylko dla tego że na początku nie urzywałam uzdatniacza tylko odataną wodę uzywałam zawsze jak zminieniałam wode to dwa dni w wiaderkach stała.
Ale ja np raz w miesiacu myje całe akwa tzn wszystko wyciagam i ciągne akwa do wanny to w sumie jak bym na nowo każdego miesiąca je urządzała i filrt starannie czyszcze i rybkom jak dotąd dobrze z tymi z mianami nie choruja nie zdychaja są w swietnej formie :D
Kwasna

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Wymiana gąbki w filtrze

Postautor: Aigel » 30 maja 04, 21:17

Gabke mozna wymienic, ale jak jest w miare ok to szkoda kasy, poprostu jak wymieniasz gabke to nie odmulasz, bakterii tez jest pelno w podlorzu, wazniejsze jest by gabki nie "wyciskac" na maksa gdy ja pluczesz, najlepiej plukac ja w wodzie letniej, wrzatek zabija bakterie
Obrazek

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wymiana gąbki w filtrze

Postautor: Asssieńka » 31 maja 04, 08:25

Tak ja zawsze płukam gąbke w letniej wodzie i nie wyciskam jej :D ale czy nie bedzie tak że te brudy których sie nie da wypłukać i sa w gąbce od kilka miesięcy czy to nie zacznie gnic czy psuc sie na tyle że moze zaszkodzić to wodzie i rybkom :?:
Kwasna

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości