Wkłady do filtrów

nagash
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 04, 09:42
Lokalizacja: Bielsko Biała

Wkłady do filtrów

Postautor: nagash » 29 maja 04, 22:27

Witam

Mam 2 pytania :

1)
Po czym można rozpoznać (oczywiście pomijając sprawdzanie stanu chemicznego wody co 12 godzin) stopień zużycia wkładu węglowego ?

Mam filtr kaskadowy Eheim, producent w instrukcji napisał, że trzeba je wymieniać co 4-5 tygodni, ale podejrzewam, że zależy to w dużej mierze od parametrów wody.

Wiem, że najlepszym sygnałem do wymiany są rybki leżące na dnie :zdziwko: , ale tego właśnie chcę uniknąć.

2)
Jak długo trzeba czekać na odparowanie z wody kranowej chloru ? Nalałem dziś o 14 do mojego nowiutkiego akwa 48 litrów kranówy :? . PH wody z kranu około 6-7, woda miękka :ok: .

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkłady do filtrów

Postautor: Idzikowski » 30 maja 04, 09:59

Myślę, że tutaj już wszystko wiesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Wkłady do filtrów

Postautor: Aigel » 30 maja 04, 10:50

Ja osobiscie nie widze sensu uzywac wkladow z wegla aktywowanego w normalnie rosperujacym akwarium, wklady te sluza do "wyciagniecia" calej chemi z wody, czyli zazwyczaj stosuje sie je po leczeniu, by pozbyc sie resztek leku. Ich zywotnosc jest taka jaka podaje producent, sklad chemiczny wody nie odgrywa chyba jakiegos wielkiego znaczenia.
Co do odparowania chloru, to 24h powinno wystarczyc, zalerzy to oczywiscie na jak duzej powierzchni woda styka sie z powietrzem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wkłady do filtrów

Postautor: Adam » 30 maja 04, 17:11

Aigel ma całkowitą racje po co stosować wegiel aktywny w "zdrowym akwa" pozbędziesz się składników potrzebnych do wzrostu roślin, a ryby w naturalnym srodowisku też nie żyją w sterylnych warunkach. Rozbieranie co miesiąc eheima chyba też jest trochę bez sensu.

nagash
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 04, 09:42
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wkłady do filtrów

Postautor: nagash » 30 maja 04, 21:28

Ten filtr to kaskada, wkłady są wsuwane pionowo w szufladki, więc rozbieranie i wymiana wkładów zajmuje od 15 do 30 sekund, więc to nie jest jakiś wielki problem.

Dzięki za informację :)

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wkłady do filtrów

Postautor: Adam » 31 maja 04, 14:46

Sorry nie doczytałem, myślałem że to kubełek. Co jednak nie zmienia faktu, że węgiel aktywny wyciąga związki potrzebne do wzrostu roślin.

talmimaaloo
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 04, 23:11
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Wkłady do filtrów

Postautor: talmimaaloo » 2 czerwca 04, 19:51

Witam

Z tego co wiem w bielsku w kranie ph jest w granicach 7,2 - 7,8 (zależnie od ujęcia) także weź to pod uwagę przy planowaniu obsady.

Pozdro

Scroll
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 5 czerwca 04, 07:46

Re: Wkłady do filtrów

Postautor: Scroll » 5 czerwca 04, 07:51

Wywal ten wegiel wegiel stosuje sie tylko w przypadku usunieca toksyn z wody i ma prawidlowe dzialanie jak go zastosujesz gora przez 24godz potem wyjalowia cala wode co powoduje utrte waznych bakterii a co za tym idzie oslabienie organizmu ryby !

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości