Uwaga na JBL e900!

promieniowanie
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 7 czerwca 08, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Uwaga na JBL e900!

Postautor: promieniowanie » 16 października 08, 18:33

Na wstępie sorry że nie podłączyłem pod wcześniejszy wątek, ale uważam że to dość ważne:
Zauważyłem coś dziwnego i niepokojącego w jbl'u. Kto ma - niech sobie przeanalizuje zasadę jego działania, otóż on zaciąga wodę (teoretycznie) środkową kolumną koszyków poprzez środkową część górnego koszyka-kombi. Tak głosi teoria, ale... przyłóżcie sobie tylko nakładkę która jest między pompą a kombi - ona się styka plastikiem bez żadnego uszczelnienia a samo miejsce styku już na oko po przyłożeniu jest nieszczelne nawet po dociśnięciu co prowadzi do tego, że spory procent nieprzefiltrowanej wody jest od razu na starcie zaciągany z powrotem do akwarium. Dowodem niech będzie to choćby że na środkowej części kombi (ostatniej najdrobniejszej gąbki na WYLOCIE) znalazłem spore kawałki odpadków roślinnych - tak duże kawałki nie mogły by się tam znaleźć podczas zakładanej teoretycznie prawidłowej zasady działania filtra. Oczywiście dolne koszyki z wkładami były czyściutkie.
Kupiłem jbl'a dlatego że chwalą na różnych forach akwarystycznych a tu taka porażka... żałuję że nie nabyłem jakiegoś chińskiego jebao/aqua-nova albo innych bo i tańsze i podejrzewam że lepiej zorganizowany obieg. :(
Przesmarowałem silikonem akwarystycznym nie za grubą warstwę nakładki na styku pompa-kombi i tak przykładając widać że jest szczelne, ale tam do kur@# nę#$@ powinna być uszczelka fabryczna a nie moje home-made uszczelnienia silikonowe.
Proponuję właścicielom cieszącym się "dobrym i firmowym" filtrem żeby sobie sprawdzili tą przypadłość bo może się okazać że procent filtrowanej wody jaka trafia do akwarium jest znikomy.
Ostatnio zmieniony 17 października 08, 16:28 przez promieniowanie, łącznie zmieniany 3 razy.

Killu
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 28 października 07, 19:44

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Killu » 17 października 08, 12:45

Ale jebao 302 ma przeplyw chyba 1200 a koles na forum mierzyl i filtr(czysciutki) mial 400l/h

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 19 października 08, 18:24

promieniowanie, Nie zwróciłem na to uwagi. Gdyby nie Twój post to pewnie po dłuższym czasie, może wpadłbym na to przy czyszczeniu. JBL wypuścił bubel z defektem na rynek, który jest w moim posiadaniu :zly: Właśnie docinam do niego gumową uszczelkę. Zapewne wszystkie filtry serii >e< mają takie samo lipne rozwiązanie :czacha:

miSq
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 12 września 08, 17:29
Lokalizacja: Białogard

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: miSq » 19 października 08, 20:30

U mnie nie ma tego problemu.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 19 października 08, 20:34

miSq, Bo masz inny filtr?

miSq
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 12 września 08, 17:29
Lokalizacja: Białogard

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: miSq » 20 października 08, 09:59

Mam ten filtr:

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p ... ht=#102249

I mówię że nie mam tego problemu.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 20 października 08, 23:09

miSq pisze:Mam ten filtr:

http://www.aquaforum.pl/v...ghlight=#102249

I mówię że nie mam tego problemu.


Sprawdzaleś czy na gąbce w pierwszym koszu nie ma grubszych zanieczyszczeń?

Kutrys
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 08, 14:27

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Kutrys » 22 października 08, 14:34

Witam,
Mój niestety zaczął głośno pracować (2 miesiące od zakupu), zwłaszcza przy ograniczeniu przepływu wody. Serwis wymienił wirnik ale sprzedawca nie gwarantował że sytuacja się nie powtórzy. Dogadałem sie z nim i zostawiłem, JBL dopłaciłem i mam teraz Eheima II 2026.
Tak więc podzielam opinie że ten model jest niedopracowany. :cry:

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Greek » 23 października 08, 15:37

marrkus85 pisze:Zapewne wszystkie filtry serii >e< mają takie samo lipne rozwiązanie


Ja mam e700 i żadnych problemów nie mam. Wszystko jest OK. ;-)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

promieniowanie
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 7 czerwca 08, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: promieniowanie » 23 października 08, 17:59

marrkus85 pisze:promieniowanie, Nie zwróciłem na to uwagi. Gdyby nie Twój post to pewnie po dłuższym czasie, może wpadłbym na to przy czyszczeniu. JBL wypuścił bubel z defektem na rynek, który jest w moim posiadaniu :zly: Właśnie docinam do niego gumową uszczelkę. Zapewne wszystkie filtry serii >e< mają takie samo lipne rozwiązanie :czacha:


Nie śledziłem wątku przyznam się bo czasu było mało, ale ok - fajnie że coś uzmysłowiłem.
marrkus85, z czego konkretnie zrobiłeś uszczelkę i jeśli się sprawdza dobrze to opisz co i jak... ?

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 24 października 08, 15:31

promieniowanie, uszczelkę zrobiłem z dętki samochodowej. Wszystko ładnie pięknie na wymiar dociąłem, a po wycięciu prostokąta ze środka uszczelka skurczyła się o jakieś 4mm :zly: i teraz mam tylko tak na sztukę dwa paski gumy położone na koszyk-kombi i dociśnięte pompą.

promieniowanie
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 7 czerwca 08, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: promieniowanie » 24 października 08, 16:12

Ja mam jw. silikon, ale nie jestem pewny czy to rzeczywiście 100% uszczelnia, myślałem żeby np. wentyl z metra, albo jakiś miękki wężyk akwarystyczny przeciąć wzdłuż i nałożyć na koszyk-kombi po obwodzie.
marrkus85, czy Twój e900 jest cichy? Czy głośność pracy zmieniła się od kupna, w ogóle jaki czas już go użytkujesz?

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 24 października 08, 17:23

promieniowanie pisze:jakiś miękki wężyk akwarystyczny przeciąć wzdłuż i nałożyć na koszyk-kombi po obwodzie.

Dobry pomysł, równiez o tym myślałem.
promieniowanie pisze: czy Twój e900 jest cichy? Czy głośność pracy zmieniła się od kupna, w ogóle jaki czas już go użytkujesz?

Jest bardzo cichy, tutaj jak narazie nic sie nie zmieniło. Odpaliłem go ok 08.10.08

promieniowanie
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 7 czerwca 08, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: promieniowanie » 28 października 08, 18:11

Uszczelniłem ramkę podwójnie silikonem (nie dawało mi spokoju) na całym obwodzie i muszę powiedzieć że w końcu widać efekt, po 1 nocy już woda kryształ. :ok:

egefege
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 23 listopada 08, 00:36

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: egefege » 27 listopada 08, 01:33

witam panowie moglibyscie mi powiedziec gdzie to uszczelnic ?

zdjecie 1
Obrazek

zdjecie 2
Obrazek

i czy na zdjeciu nr 2 tzreba to dookola uszcelnic czy tylko jak widac
Proszę pisać poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 27 listopada 08, 19:21 przez egefege, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości