Uwaga na JBL e900!

tyshek
Narybek
Narybek
Posty: 74
Rejestracja: 24 stycznia 11, 16:11
Lokalizacja: TYCHY

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: tyshek » 20 marca 11, 20:49

marrkus85 pisze:Zobaczymy co będzie po roku :razz:
Jeżeli masz filtr z tej samej serii co mój, to jak najszybciej zakręć się z jakimś Eheimem


Więc jaka to seria ? Napisz sprawdzę u siebie ;-)
Ostatnio zmieniony 20 marca 11, 21:06 przez tyshek, łącznie zmieniany 1 raz.
Malawi Tank

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Kadav » 20 marca 11, 21:07

Właśnie sobie i Tobie dałem :)
lecimy od zera :)
PeIHa

carlopapa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 5 grudnia 11, 09:40
Lokalizacja: Lublin

JBL e1500

Postautor: carlopapa » 5 grudnia 11, 09:52

Witam mam ten filtr JBL e1500 lecz zasada działania jest taka sama jak e900. Mój filtr też przepuszczał syfy do akwa robiłem różne cuda na kiju i nic nie pomagało. Pomogło przesmarowanie uszczelki wazeliną kosmetyczną w aptece koszt 1,80 zł co spowodowało szczelne połączenie kosza kombi, i uszczelki z głowicą i trochę pomogło, ale nie do końca. Kolejny problem tkwił w plastikowym połączeniu kosza kombi z głowicą tego elementu, który da się odczepić od głowicy, a mianowicie na około wirnika jest takie okrągłe zabezpieczenie aby woda nie przefiltrowana nie trafiała prosto do wirnika, ale tam jest taki jeden mankament, a mianowicie są tam 3 wycięcia i nie wiem po co którymi filtr ciągnął wodę nie przefiltrowaną w małych ilościach, ale zawsze to coś. Problem rozwiązała gumowa samoprzylepna uszczelka, okleiłem ten okrąg na około i woda w akwa już kryształ.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: deXter » 5 grudnia 11, 10:17

carlopapa pisze:3 wycięcia i nie wiem po co którymi filtr ciągnął wodę nie przefiltrowaną w małych ilościach


Wiesz jak ktoś zapomina czyścić kubeł to czasem się przydaje lewa woda do wirnika.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

tmaszkal
Narybek
Narybek
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 09, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: tmaszkal » 8 grudnia 11, 19:02

mam ten filtr dłuższy czas w 200l i nieźle z nim wojowałem. Zamontowałem brakująca uszczelkę jaką dostałem od producenta, wsadziłem watę perłowa do środka, zmieniłem konfigurację wlotu i wylotu wody, poprawiając cyrkulacje w akwa - NIC się nie zmieniło. Filtr całkowicie nie daje sobie rady i woda zwyczajnie w świecie nie jest czysta, jakieś drobinki jak pływały tak pływają. Porażka

P.S. 1 Coś do 500zł co nie będzie wiać żenadą na kilometr :mrgreen: ?

P.S. 2 chętnie odsprzedam......

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: deXter » 8 grudnia 11, 19:49

Używany Eheim na pewno da radę.
A może u Ciebie coś ciągle daje drobiny? albo masz z małą cyrkulację wody w akwarium?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

tmaszkal
Narybek
Narybek
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 09, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: tmaszkal » 8 grudnia 11, 20:12

deXter pisze: albo masz z małą cyrkulację wody w akwarium?


nie powinno byc jakis z tym dziwów: z jednej strony na tylnej sciance deszczownica z drugiej ten pałąk co wode pobiera. Od strony gdzie jest woda pobierana do filtea jest dużo wolnej przestrzeni.

Generalnie to chyba powinno działać tak:
mam akwarium-> podłączam odpowiedni filtr -> woda jest czysta :mrgreen:

wcześniej miałem 60l i różne w nim filtry (wewnętrzne i kaskadowe) i nigdy takich jajec nie widziałem, żeby woda była stale i ciągle źle przefiltrowana.

unitral
Ryba
Ryba
Posty: 292
Rejestracja: 17 września 10, 18:51
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: unitral » 8 grudnia 11, 20:25

tmaszkal pisze:Generalnie to chyba powinno działać tak:
mam akwarium-> podłączam odpowiedni filtr -> woda jest czysta


Tak, pod warunkiem że podłączysz przemysłowy filtr wody, lub osmoze... :)

[ Dodano: 8 Grudzień 11, 20:26 ]
Filtracja wymaga czasu, niekiedy kilkunastu nawet dni.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: polak.krk » 8 grudnia 11, 22:26

Chcesz miec krysztal to wsadz wegiel aktywny do akwa, 1 woreczek na kilka godzin, nie dluzej, druga sprawa to wloknine powienienes zmieniac co najmniej raz w tygodniu a nawet czesciej. Moze cos Ci pyli w akwa? Kamien, korzen, podloze ?
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Dawid » 8 grudnia 11, 22:45

Ja od siebie dodam że miałem jbl e900 i nie było żadnych problemów, teraz mam ten sam ale e700 i też żadnych problemów nie wiem co poradzić...
Obrazek

Awatar użytkownika
Endriu
Ryba
Ryba
Posty: 371
Rejestracja: 15 września 11, 19:40
Lokalizacja: Lubin

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: Endriu » 8 grudnia 11, 23:19

Też się naczytałem o kubłach JBL i Tetra że się rozszczelnią, ale też jest masa użytkowników zadowolonych
Tak jest ze wszystkim . Sam miałem wsiąść Tetre albo Jbl ale postanowiłem zaczekać i kupiłem coś lepszego :)

tmaszkal
Narybek
Narybek
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 09, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: tmaszkal » 8 grudnia 11, 23:48

Kij wie co to ma być....... filtr chodzi od lutego....

na początku faktycznie nie najlepiej ustawiłem dysze i cyrkulacja mogła być zła, poza tym nie miałem tej standardowej uszczelki. Wszelakie różne drobinki krążyły w toni. To zacząłem od uszczelki od producenta. Efekt zerowy. Sprawę olałem. Ostatnio zamontowałem tę włókninę + na próbę przełożyłem konfigurację dyszy i tego drugiego elementu, żeby cyrkulacja wody była jak należy. Efekt zerowy.

Tej włókniny to mi sprzedali taki wielki wór. Mam ją ok 2tyg w filtrze bez wymiany.

tak więc: biorę garść wkładam do filtra zbiera syf -> mija ok10 dni wywalam włókninę i wkładam nową? Może coś to da...

Ja nie jestem jakimś perwersantem czystości w akwa i wogóle, ale woda najzwyklej w świecie wygląda tak jak bym miał filtr o za słabej mocy na mój litraż. W mniejszym akwa bywało różnie czasem solidnie je zaniedbywałem, ale filtr jak chodził to w toni nie uniosło się aż tyle syfków. Podobnie w 40l kewetkarium, solidna kaskada, i woda jest po prostu czysta...

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: polak.krk » 8 grudnia 11, 23:50

Wrzuc najlepiej filmik jakis z tym akwarium. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

carlopapa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 5 grudnia 11, 09:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: carlopapa » 9 grudnia 11, 14:57

ja problem rozwiązałem tak samo jak promieniowanie kupiłem silikon akwarystyczny i uszczelniłem na całym obwodzie nakładki pompy silikonem i po kłopocie woda kryształ W KOŃCU!!! :-)

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Uwaga na JBL e900!

Postautor: marrkus85 » 10 grudnia 11, 08:51

tmaszkal pisze:woda najzwyklej w świecie wygląda tak jak bym miał filtr o za słabej mocy na mój litraż.

Chyba sam siebie udzieliłeś odpowiedzi ;-) E900 też mi nie wyrabiał na akwa 200L, wiecznie pływały w wodzie malutkie paprochy. Po dołożeniu drugiego filtra problem zniknął.

Może masz jakieś duże kopiące ryby, które ciągle wzruszają dno i podrywają syf do góry.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości