Grzalka

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Grzalka

Postautor: Saiqpat » 24 listopada 04, 22:39

Witam!! Chce nabyc grzalke o mocy 100 W z termostatem. Zastanawiam sie pomiedzy produktami Aquela i Atmana. Jakie jest Wasze zdanie co do tych dwoch producentow.??

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Grzalka

Postautor: august8 » 24 listopada 04, 23:12

pytanie nie lepiej by ci było kupić grzałke i termostat osobno, chyba to jest lepsze rozwiązanie bo wrazie spalenia grzałki dokupujesz drugą i taniej wychodzi no i do termostatu można podpiąć więcej grzałek

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

Re: Grzalka

Postautor: zipke » 24 listopada 04, 23:23

co kto woli ja polecam produkty niemieckie (chociaz niemcow nei daze sympatia) ale nie ma co ukrywac ich produkty akwarystyczne sa bardzo wysokiej klasy. Aha zalezy ile masz kasy :)
Ja polecilbym ci Hagena 100W kosztuej z termoregulatorem kosztuj eok 65PLN moze mniej troche ale ponad 60, JBL 100W kosztuje pewnie kolo 80 PLN no i aquael mysle ze mniej niz 40PLN kosztuje 100W na temat reszty sie nie wypowiadam aha dobrze sie zastanow nad moca gdzalki czy czasem nie potrzebna ci z wieksza moca, sa niewielkei roznice cenowe.
Jauzywam gdzalki 100W jakiejs niemieckiej firmy, grzlka sprzed 1 wojny no ale sprawuje sie dobrze wec po co wymieniac :P

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grzalka

Postautor: kuba!!! » 25 listopada 04, 12:55

JBL polecam bo sam mam i temoeratura jest na stalym poziomie.
Nie polecam za to aquael-a(mam w 100l) i sa skoki temperatury, raz nawet po prostu przestala mi dzialac i dopiero po kilku puknieciach zaczela dzialac.
Ale jak napisal Zipke JBL-80zl a aquael-40zl.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Grzalka

Postautor: kuwasa » 25 listopada 04, 14:41

U mnie aquael chodzi bez zarzutu od prawie 9 miesięcy. faktem jest jednak że nie jest całkowicie zanurzony, poza tym to grzałka starego typu, to znaczy jakieś dwa lata temu wyprodukowana, ale fabrycznie nowa była w dniu zakupu. może teraz jakieś buble produkują? To się zobaczy jak się będzie w mojej siostry akwa sprawować, bo ma 50W w akwa 17,5 (najmniejsza jaka była).
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

Re: Grzalka

Postautor: zipke » 25 listopada 04, 15:45

aha co do aquaela jeszce jedna anegdotka taka :P :D u mojego kumpla ostatnio przesunela sie ta tarcza ze stopniami i malo co ni eugotowal rybeg cieplo bilo od szybky akwa juz :D :D ponad 33 stopnie dzwne ze przezyly :D

Artist
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 30 listopada 04, 15:42
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Grzalka

Postautor: Artist » 10 grudnia 04, 12:03

Uzywam AquaEl 100W od roku (w 100l baniaku), nie jest calkowicie zanurzona i sprawuje sie ok. Pomijam fakt ze podzialka na tarczy ma sie nijak co rzeczywistosci, ale po znalezieniu wlasciwej nastawy temperatura trzyma sie idealnie.
Artur

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Grzalka

Postautor: kamila » 10 grudnia 04, 21:19

Ja mam Aqua El 50 W od roku i sprawuje sie jak na razie bardzo dobrze, nie mam z nia zadnych klopotow.Temperature utrzymuje idealnie.

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Grzalka

Postautor: Thom (AS) » 11 grudnia 04, 10:21

Ja używam grzałek aquaela od prawie 6 lat i nie narezkam.
A 3 to mam całkiem nowe mają około 10 miesięcy i na tą nową serię też nie narzekam.
A sa one tamie.
Ale poradze ci kup grzałke i termostat osobno. W razie spalenia grzałki to aquaelowska kosztuje około 8 zł każda. Niezależnie od mocy.
A jesli kupisz dobry termostat to może działać długo długo bez zarzutu.
POZDR :ok:

wzg
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 listopada 04, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grzalka

Postautor: wzg » 11 grudnia 04, 11:56

jak kupowalam sprzęt do akwarium to bylam jeszcze nieswiadoma co jak i dobre dlatego zaufałam sprzedawcy to był błąd!! 1 W powinien by c na 1 l wody, tak? A ja kupiłam grzałke jaką dał wiec 20 W do 65l akwa. W sumie to mam teraz 25*C ale jakieś 2 tygodnie temu przez kilka dni bylo 22*C. Planowałam zainwestować w grzałke z termostatem, ale jak tak czytam to może jednak kupić oddzielnie termostat. Tylko nie bardzo wiem jak mam to w tej chwili rozplanować czy kupić nową grzałke 60W czy 40W i podpiąć tą którą mam z 40 do termostatu...??
Wszędzie Zawsze Gocław

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Grzalka

Postautor: august8 » 11 grudnia 04, 19:08

najlepij jak byś kupiła grzłke tak z 60-80W i termostat osobno i po problemie ustawiasz np. 25*C i jest 25*C i cie nic nie interesuje warto kupić mocniejszą grzałke.
pozdrowienia :ok:

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Grzalka

Postautor: Zawaś » 1 października 18, 19:18

Odkopię trochę temat ;-)
Jaka grzałkę polecacie do 125l? Kiedyś miałem taką z termostatem jako całość. A może ktoś coś podpowiedzieć na temat tych gdzie grzałka i termostat są osobno?
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Grzalka

Postautor: jurkin » 1 października 18, 19:50

Za dużo komdinujesz, zamiast dać dwa urządzenia zwartych w jedno, chcesz rozdzielić to na dwa osobne, wiąże się to z podwójną ilością kabli i wtyczek, a czy będzie lepiej? wątpię.

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Grzalka

Postautor: Zawaś » 1 października 18, 21:35

jurkin pisze:Za dużo komdinujesz, zamiast dać dwa urządzenia zwartych w jedno, chcesz rozdzielić to na dwa osobne, wiąże się to z podwójną ilością kabli i wtyczek, a czy będzie lepiej? wątpię.


Analizuje to fakt. Wcześniej nie wiedziałem nawet ze takie zestawy występują osobno.
Jaki model w takim razie polecasz?
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Grzalka

Postautor: jurkin » 2 października 18, 06:33

Używam aguala, jest ok, innych marek nie miałem wiec nie wypowiemsię.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości