Ku przestrodze ;]

Sally
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 20 grudnia 08, 00:04

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Sally » 5 stycznia 09, 22:02

masakra...uśmiałam się do łez ale i też czasami mocno zaskoczona ludzką bezmyślnością czułam się zniesmaczona..
Nie mam polskich liter wiec ich nie moge uzywac ,za co ubolewam i zachecam do czytania ksiazek oraz nauki jezyka polskiego:)

Awatar użytkownika
Kocio
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 17 listopada 07, 20:46
Lokalizacja: mnie tu przyniosło?

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Kocio » 14 stycznia 09, 20:45

ehh... też tak kiedyś miałam z molinezją więc jednak to możliwe A potem wujek mi powiedział że te ryby mają hmmm.....jak on to powiedział? a juz wiem "gejowskie zapędy" w stosunku do innych ryb Wątpię, żeby to była prawda ale może coś w tym jest?

arnnika, ja to się w końcu wkurzyłam i wpuściłam ją do stawu w ogródku i pewnie tam zdechła :):)

Jak to napisał/napisała ta osoba nie wierzcie w gejowskie zapędy rybek ;)
Człowiek osiągnął sukces
ewolucyjny, ponieważ jako
pierwszy wykształcił marzenia
i zaczął odczuwać ambicje
kierujące ich spełnianiem.
---------------------------------
Pozdrawiam
---------------------------------

Awatar użytkownika
jaszczurka
Ryba
Ryba
Posty: 199
Rejestracja: 10 grudnia 08, 17:58
Lokalizacja: wrocław

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: jaszczurka » 26 lutego 09, 21:18

Cytat
...bo gupiki skalary Polinezje żyją bez szwanku.

Nowy gatunek nam się pijawił?
200L
haremik zbrojnika
ławica neonków
kilka kirysków
5xAmano
brygada dzikusków(Neocaridina heteropoda)
kilka RC
ampularie
helenki

Piszę poprawnie po polsku a przynajmniej się staram;)

Awatar użytkownika
Kalina96
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 29 września 08, 15:33
Lokalizacja: Bytom City

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Kalina96 » 27 lutego 09, 08:06

Jaszczurka, nie. Papugi doktora Dolitte mieszkają w akwarium. xD
Tymczasowo akwariów brak.

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Seraphim » 27 lutego 09, 13:13

:offtopic:
Nothing runs like a Deere.

Michał84
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 3 marca 09, 21:22

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Michał84 » 5 marca 09, 16:20

Nareszcie dotarłem do końca tematu bo już ze śmiechu wytrzymać nie można :grin:
z tymi mieczykami to wiem o co chodzi,odmiana lira ma wydłużone wszystkie płetwy, niestety też gonopodium może nie 2 centymetry ale i tak uniemożliwia to samcom tej odmiany rozmnażanie się.tyle wyjaśnień ale jak by mi ktoś chciał uciąć nożycami przyrodzenie bo mam za długie,a potem na przemian wsadzał do wody zimnej i gorącej......brrrrr. :shock:

Awatar użytkownika
Addekk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1074
Rejestracja: 13 stycznia 09, 08:14
Lokalizacja: okolice Krakowa ;)

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Addekk » 8 marca 09, 18:29

jak szybko zapłodnić samicę gupika

Omg, dobry ten koleś ;)
240l. Było Malawi. Były pomarańczowopłetwe.
Czas na zmiany.

Awatar użytkownika
Kalina96
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 29 września 08, 15:33
Lokalizacja: Bytom City

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Kalina96 » 8 marca 09, 18:36

Cenzura xD pisze:Witam wszystkich. Dużo osób mówi, że welony nie mogą być z gupikami w akwarium. A ja śmiem mówić że mogą :). Otóż w sierpniu 2007r zakupiłam sobie 2 welony. Akwarium 30 l, elegancko. Po roku, stwierdziłam że po większe troszeczkę ilość moich rybek. I padło na jednego samca gupika. Na początku, zamoczyłam go w tej torebce jeszcze, żeby welony mogły go "zczaić". O ludzie. Żebyście widzieli jak one z każdej strony podpływały żeby tylko zobaczyć mój nowy nabytek. Oczywiście myślały że to żywe jedzonko. Gdy tylko go wpuściłam zaczęło się. Welony go goniły, gupik uciekał. Nic fajnego. Było widać przerażenie w jego małych oczach. Moja mama litując się nad nim, pozwoliła mi jeszcze dokupić...5 ! :D. I tak się stało. Poszłam do sklepu prosząc o 5 samców gupików, trzymam torebkę, sprzedawczyni mi je ładuje po czym patrzę, a tam jakieś dwie maaaalusieńkie rybeczki. Pani powiedziała, że są to małe gupiki i w drodze do domu, niestety mi duże gupiki je zjedzą. No, na szczęście nie sprawdziły się prorocze myśli pani obsługującej i zamiast 5 gupików mam 7 w czym dwie takie malutkie. Wpuściłam je do akwarium. Jakże ten jeden gupik był happy !. Od razu lepiej wszystko wyglądało. A welony? Widząc takie stadko, trochę przystopowały z gonieniem ich, choć nie ukrywam, że pokazywały im kto tu jest władcą tego akwarium. No. Jeden gupik do wieczora zdążył mi zdechnąć, pewnie nie dostosował się do tak wielkiej zmiany środowiska, i jeden malutki gupik niestety został zjedzony chyba przez welona bo nie ma po nim śladu w akwarium ;/ ( ten malutki został niedawno zjedzony, a gupiki wraz z welonami mam już dwa miesiące). Drugi mały gupik już ładnie mi podrósł. Wszystkie gupiki czyli 6 zajmują dosłownie całą górę akwarium, schodząc czasem na dolną część akwa gdzie sobie pływają. Welony? Jak welony pływają po całym akwarium ale na górną część akwa płyną zazwyczaj gdy biorą oddech i jedzonko im daje. Gupiki nie boją się tak tragicznie welonów, welony jak widać akceptują gupiki ( jedynie tego mega malutkiego gupika, pewnie myląc z jedzeniem zeżarły, a te większe to zero problemu). Nie mam mało miejsca bo welony swobodnie sobie pływają, gupiki pływają na górze także nie kłócą się o miejsce ;). Ale śmiem również twierdzić, że dużo zależy od charakterku welonki. Bo moja koleżanka mając MAŁe welonki i mieczka, to jedna z welonek niestety gryzła mieczyka. Także mnie akurat udało się z welonami i gupikami :). Uważam, że akwarium wygląda całkiem w porządku. Powodzenia ! :*



Jestem w szoku :cons:

Addek, a może on jest tym gupikiem, tylko jeszcze młodym i niedświadczonym :mrgreen:
Tymczasowo akwariów brak.

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Perfect » 8 marca 09, 21:44

Takich ludzi powinno się traktować tak samo jak oni traktują swoich podopiecznych.... Brak słów....

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Monikaaa » 23 marca 09, 19:05

Czyli mam karmić ją codziennie? Mogę bułką tartą, bo dzisiaj jej dalam?? :neutral:

Jaro69 pisze:Na obiad spaghetti, a wieczorem proponuję kanapkę z szynką. ;)

:mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 28 Kwiecień 09, 19:19 ]
Kup lepiej akwarium kuliste i wprowadź tam jakiegoś niedużego bojownika.

:shock:

[ Dodano: 28 Maj 09, 20:28 ]
I kiedy mogę się spodziewać wyklucia? Dlaczego te kulczki zmniejszyły swoją objętość?

[ Dodano: 28 Maj 09, 20:17 ]
no kiedy? do cholery

[ Dodano: 28 Maj 09, 20:19 ]
:zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly1: :zly1: :zly1: :zly2: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly: :zly1: :klotnia: :klotnia: :klotnia: :zly2: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1: :zly1:

Się kolega zdenerwował :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Tomek83 » 11 października 09, 13:58

ślimak do obnizenia ph

Babka w sklepie powiedziala mi że ślimaki obniżają PH

:czacha:

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: osama » 11 października 09, 14:06

Tomku, w sumie spójrz na to z drugiej strony. Ślimak, żeby wybudować swoją muszelkę musi skądś mieć wapń, więc może i w jakimś stopniu twardość obniża, więc i pH? :ok:
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Gucio_55
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 838
Rejestracja: 2 września 08, 14:22
Lokalizacja: Okolice Grudziądza

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: Gucio_55 » 11 października 09, 14:11

osama, Brawo. ;)
Nowatorskie spojrzenie ;)
Plaga ślimaków = twardość blisko '0' ;)
Warunek - żaden nie może skonać ;)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: osama » 11 października 09, 22:06

Gucio_55 pisze:Warunek - żaden nie może skonać ;)
Warunek taki, że musimy stare osobniki wyławiać, żeby muszle nie zalegały, żeby ciągle się nowe mnożyły, które znowu potrzebują skądś wziąć materiał na muszelki, bo chyba nie tylko z pokarmu go biorą? Albo tylko z pokarmu? A może mają jakąś zdolność do odfiltrowania tego co im potrzeba z wody? I dzięki temu zmniejszają KH i tym samym powoli pH? :ok: w sumie nawet byłoby to logiczne :D
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
daquid
Ryba
Ryba
Posty: 210
Rejestracja: 20 sierpnia 08, 09:08
Lokalizacja: Hermanowa

Re: Ku przestrodze ;]

Postautor: daquid » 11 października 09, 22:34

To teraz trzeba obliczyć ile kg tych ślimaków na 100l. Może będzie to przełomowy momen w historii akwarystyki w obniżaniu PH :mrgreen:

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości