45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Peter007 » 5 stycznia 17, 21:14

Wszystko fajnie ale wszyscy tu każą czytać, bo przecież wszystko zostało już napisane. A co gdy ktoś zacznie właśnie od czytania i trafi na taki temat i jednak uzna, że to normalne podejście? Przed czytaniem teraz dochodzi jeszcze prześwietlenie autora? Ludzie, to chyba jest forum a nie prywatne pamiętniki. Kilka osób z forum wie w czym jest rzecz a reszta to motłoch, który jak się nie domyśli to niech spada? To wszystko indeksuje się w sieci i zostaje dla wszystkich jako opinia. Jak ktoś przychodzi i pisze, że gdzieś wyczytał takie dyrdymały to dostaje kontre, że szuka wygodnych informacji. Ja rozumiem, że macie wiedzę ale opisywanie jej w takiej formie na publicznym forum to chyba Wasz błąd, za który płacą nowi, którzy szukają pomocy a nie zlewki. Gdybym wszedł tu i napisał, że tak mi poradził pan w sklepie to wiadomo co bym po tym dostał w odpowiedzi. Ale jak się to przeczyta bez podania argumentów to też źle bo nie jest się w TWO (towarzystwo wzajemnej adoracji). Albo to ma być prywatny blog dla kilku osób albo forum publiczne, warto się zastanowić czy forum ma się rozwijać czy kręcić się wokół kilku osób.
W drodze ku Tanganice

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: ArturAzja » 5 stycznia 17, 21:47

Może podzielić poszczególne tematy na:

nowicjusz/początkujący

okazjonalny znawca

znawca

mistrzuniu

Gdy nowy użytkownik wejdzie do wątków ,,2, 3, 4" jego oczom ukaże się duuuuuży napis - uwaga, pewne rzeczy opisane w tym wątku są nie dla początkujących.

A teraz tak poważnie - jak wchodzi się na fora samochodowe i ktoś pisze że zrobił swap silnika w 8h to nie idę do hurtowni po mocniejszy silnik tylko uruchamiam mózg i robię własne dochodzenie z czym to się je.
Jak 15 osób napisze że w tym samochodzie da się ten silnik wymienić w 8-10h to zaczynam się zastanawiać.

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: 45l Muszelkowo

Postautor: Peter007 » 5 stycznia 17, 21:48

Czyli forum można zamknąć bo wszystko już jest w sieci.
W drodze ku Tanganice

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: 45l Muszelkowo

Postautor: Kicia36 » 5 stycznia 17, 21:56

Tu jest paru kolesi co trzyma to forum i nie można na żadnego z nich nic złego napisać bo zaraz wszystko zostaje usunięte,to nie forum tylko jakaś kpina.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Dhuz » 5 stycznia 17, 21:59

Uprzejmie zapraszam do:
- zakończenia spamowania w tematach
- przeanalizowania sytuacji, do której się odnosisz
- zastanowienia się nad treścią własnego postu, zwłaszcza użyciem słowa zlewka w kontekście kici


Przeciętny temat początkującego:
> początkujący potrzebuje pomocy
> dostaje odpowiedź, jak powinno się postąpić będąc początkującym
> następuje oburzenie, bo doświadczeni robią inaczej

Jeśli dla ludzi problemem jest, że początkujący pewnych rzeczy nie powinien robić, by uniknąć kłopotów, na które nie jest gotowy, to przykro mi bardzo, ale niech sobie początkujący radzą beze mnie. Ja się ograniczę do moderowania. Książkę bym napisał z tłumaczenia absolutnych podstaw i jeszcze muszę czytać brednie, że zlewamy ludzi? :D To ja już wolę w spokoju poobserwować, niż się udzielać i użerać.

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Peter007 » 5 stycznia 17, 22:07

To skoro moderujesz to wszystko. Warto chyba przypomnieć sobie regulamin, no chyba że ja go nie znam i nie doczytałem, że "doświadczonych" nie dotyczy.
W drodze ku Tanganice

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Kicia36 » 5 stycznia 17, 22:10

Ale co Ty Dhuz za herezje piszesz : sami polecacie stronę tematyczną dotyczącą ryb czyli Seriously Fish.Są tam wytyczne odnośnie ryb w danym litrażu i jest napisane prosto/zwięźle i na temat że na parę multików akwarium o pojemności 40 litrów.To odpowiedz mi gdzie tu jest dobro ryb które tak bardzo podkreślacie,doświadczenie doświadczeniem pewnie ryby przeżyją ale gdzie ich komfort w akwarium 45 litrów z 2/3 parami.Gdybym to ja napisała że chcę w takim akwarium trzymać tyle multików to daje sobie rękę uciąć że barttsw pierwszy bi minie skrytykował od góry do dołu.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Dhuz » 5 stycznia 17, 22:20

@Peter - Zapraszam do używania formularza zgłaszania postu. Niektórzy korzystają, co umożliwia skuteczną walkę z botami, kilka razy pozbyłem się w ten sposób spamu. Jeśli chcesz ściany ogłoszeń "co modzi zrobili", zapraszam do aplikowania na admina, w logach będziesz miał wszystko. Nie mam obowiązku Ci się spowiadać i robić szopki z moderowania postów, jak to opisujesz "doświadczonym" w równym stopniu, co nie mam obowiązku robić szopki z moderowania postu komukolwiek - a ile syfu usuwam regularnie, to już inna sprawa. Tylko jak zwykle "modzi be, bo ja nie widzę co dokładnie robią".

Kicia, jeśli spojrzysz na podpis Bartka, to zauważysz, że ma większe akwarium, gdzie jestem pewien będzie zmuszony migrować zdominowane sztuki. Jeśli czytałaś, co Ci tłumaczyłem - nie pamiętam już, czy w PW, czy w pierwszym/drugim/trzecim temacie, to powinnaś załapać, że ryby powinny się dobierać ze stada, bo w ten sposób więzi pary będą najtrwalsze. Ponownie pytam - Wy serio macie problem z tym, że ludzie wiedzący co robią i znający ryzyko są w stanie ogarnąć sytuacje, które przerastają osoby początkujące? Czy osoby doświadczone nie mają prawa korzystać z doświadczenia i powinny udawać, że nie wiedzą, co się dzieje, aby przez przypadek osoby początkujące nie poczuły się urażone tym, że ktoś na czymś zna się lepiej niż oni?

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Peter007 » 5 stycznia 17, 22:27

Nie zrozumieliśmy się ale też nie zdziwiłem się, że podciągnąłeś moją wypowiedź pod wygodną dla siebie interpretację.
W drodze ku Tanganice

Kicia36
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 722
Rejestracja: 25 lipca 16, 22:58

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Kicia36 » 5 stycznia 17, 22:29

Peter007 sam wiesz już jak tu jest jedno wielkie kolesiostwo i jak to się mówi ręka rękę myje.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Dhuz » 5 stycznia 17, 22:33

Jak miło, że wolisz sapać o moją błędną interpretację, niż wyjasnić o co Ci chodzi. To naprawdę pomaga i umacnia Twoje argumenty. :P

Kicia, kolesiostwo takie, że nie dostaliście obydwoje warnów w tamtym temacie - a należało się. Jesteś częścią kolesiostwa. Jak się z tym czujesz?

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Peter007 » 5 stycznia 17, 22:38

A nazywanie kogoś tępym nie zasługuje na warna w pierwszej kolejności?
W drodze ku Tanganice

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: ArturAzja » 5 stycznia 17, 22:40

Kicia, szczerze? Jestem tu kilka dni dłużej od Ciebie, mam xxxxxx postów mniej od Ciebie. Więc nie sądzę bym był tu z kimś ,,skolesiowany".

Jednakże akwarystyka to nie taka prostolinijna kwestia jak Ci się zdaje. Ja o tym wiem bo z akwariami mam styczność odkąd pamiętam.

Mimo to nie zdecydowałbym się na np. hodowanie pawiookich w 300l bo wiem że by mnie to przerosło. A znam osoby które mają te ryby (parę) w takim baniaku i ryby nie skarłowaciały, na młode ma zbyt itd. (dieta wzbogacona o składniki roślinne o czym mało się na forach o pawicach pisze).

Na srlfish i innych stronkach będzie napisane - 400l dla bodajże pojedynczej sztuki.

Akurat doświadczenie w akwarystyce pełni naprawdę znaczącą rolę.

Przepraszam Cię, ale odkąd czytam Twoje tematy zawsze jesteś nastawiona w taki sposób jakbyś chciała przepchnąć jakąś ustawę przez forum.
Zdobyć alibi.
Być spokojną, no bo akwaryści mnie poparli.

Gdy ktoś coś napisze (a zwłaszcza barttsw) wpadasz w szał i piszesz o kolesiostwie.

Czy ja, jako ,,osoba przyglądająca się z boku" też jestem ,,skolesionowany" i plotę trzy po trzy jakieś brednie?
MOŻE.
Ale jak jedna, druga, trzecia i dziesiąta osoba zauważa pewien problem to gdzieś coś musi być prawdziwe.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Dhuz » 5 stycznia 17, 22:54

Peter007 pisze:A nazywanie kogoś tępym nie zasługuje na warna w pierwszej kolejności?

To znaczy "warnuj tylko tych, których ja wskażę, o, patrz, temu przyładuj" ? To tak nie działa. Jak zobaczyłem offtop wydzielony przez Huntera miałem do wyboru wsadzić warny bartkowi za chamówę, potem kici za odpowiadanie tym samym, na koniec obydwojgu za spam, albo zostawić to w spokoju.

Jak zobaczyłem Twojego posta, miałem do wyboru wsadzić Ci warna za spam i usunąć, lub wydzielić Ci własny temat. Wolałem to drugie, choć trwa dłużej i muszę tłumaczyć wam rzeczy oczywiste. Z drugiej strony, gdybym postąpił adekwatnie, podniosłoby się larum, że modzi znęcają się nad spamerami.

Macie do wyboru - traktujemy was po równo i nadal macie taryfę ulgową, bo obecnie na warna trzeba zapracować solidnie, albo traktujemy was po równo i taryfa ulgowa skończona - możecie potem podnosić larum, że niesprawiedliwie, bo przecież nikt nic złego nie robi, tylko ci drudzy, ci gorsi, niedobrzy, nie wy, to im doładować. Prędzej, czy później na forum będzie spokój, albo jak zaczniecie się wszyscy zachowywać jak ludzie, albo jak skończy się dobre i poleci 20+ blokad x)

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: 45l Muszelkowo - Dyskusja offtopowa

Postautor: Peter007 » 5 stycznia 17, 23:11

Wszyscy tu jesteśmy z jednego powodu. Akwarystyka. Każde forum działa tak, że ci co mają już wiedzę (nie urodzili się z nią) powinni przekazywać ją tym, którzy jej potrzebują ale nie na zasadzie: rób jak mówimy albo się nie odzywaj, bo nie będziemy tłumaczyć dlaczego ja mogę a ty nie. Nie tylko treść przekazu jest ważna ale też jego forma. Zareagowałem na formę a nie treść. Tak jestem wychowany, że będę zawsze reagował na takie rzeczy. Nawet kosztem warna.
W drodze ku Tanganice

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości