"Rybie choroby"

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

"Rybie choroby"

Postautor: suncho » 9 lipca 04, 23:16

Co wy na to żeby zrobić dział pt. "rybie choroby" lub poprostu "choroby".Chodzi mi głównie o to ,że w każdym dziale co jaliś czas ktoś pisze że "jego rybka jest na coś chora" a przecież można by utworzyć taki dział i nie zaśmiecać każdego innego działu pytaniami o chorobach.Poza tym było by bardziej przejrzyście i każdy kto ma jakiś problem ze zdrowiem swoich podopiecznych mógłby szybko "wskoczyć" do tego działu i coś dla siebie znaleść bez przeszukiwania całego forum i pisania niepotrzebnie postów,które już były.Myślę ,że taki dział jest potrzebny.Co wy na to?? :D

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: "Rybie choroby"

Postautor: Hawk » 10 lipca 04, 07:28

Hmm ja uwazam ze to dobry pomysl ale dodatkowo mozna by tam bylo zrbic od razu opisy najczesciej spotykanych chorob i nie tylko ;) co wy na to?

[ Dodano: 2004-07-10, 08:47 ]
A tak przy dodatku :
Sam chetnie opisze wiekszosc chorob jezeli mod sie zgodzi :)
Ostatnio zmieniony 10 lipca 04, 12:57 przez Hawk, łącznie zmieniany 1 raz.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: "Rybie choroby"

Postautor: Sieniu » 10 lipca 04, 12:48

To jest bardzo dobry pomysł.Nie zastanawiajcie się robimy nowy dział pod tytułem "Choroby"

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: "Rybie choroby"

Postautor: Hawk » 10 lipca 04, 12:56

Robimy tak??? ciekawy jestem jak to mamy zrobic bez zgody moda i jego wkladu w to? Tylko mod i admin moze zrobic nowy dzial :P :D
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Re: "Rybie choroby"

Postautor: AnDrEv » 10 lipca 04, 20:12

Naprawde bardzo odbry pomysł bo by sie taki dział przydał bo rozpoznanie choroby jak dla mnie rowna sie z cudem kazda do kazdej podobna wszedzie prawie jest nastroszenie łusek i w wiekszosci wytrzeszczenie oczu :( . A mianowice mam taki problem załozyłem post ale narazie nie dostałem odpowiedzi przeczytałem kilka stronek o chorobach rybek i nadal nie wiem co to za choroba a mianowice mam bojownika trzymam go w awarium towarzystkim i od wczoraj zaczol dziwnie sie zachowywac a objawy tego wskazuja na pare chorób ale nie wiem dokładnie jaka i nie wiem jak zaczac leczenie obajwy które zauwazyłem to :
- osłabienie
- mala ruchliwosc
- napecznienie brzucha
- trudnosci z odychaniem (cały czas pływa przy powierzchni wody )
- nastroszone łuski na głowie i pod burzechem
- płetwy zwisaja
- oczy jakos zmatowiały zawsze były błyszczace a teraz sa matowe i powiekoszne
Jesli ktos juz z takim czyms sie spotkał prosze o odpowiedz i postawienie diagnozy sam nie potrafie :(

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rybie choroby"

Postautor: Elmo » 11 lipca 04, 01:34

Pomysł jest świetny dział się bardzo przyda sam mam nie lada problem ostatnio wieć jak macie tęgie głowy to może cos pomożecie ..... bo mi sie skonczyły juz pomysły :(

Mam problem w jednym z mich baniaczków mianowicie chodzi o 40 litrowy zbiornik z gupikami a sprawa ma się tak :

Stała obsada tego zbiornika to 2 x samiec i 2 x samica, zapewne pomyślicie ze mogło by być więcej ale .. no waśnie jak wpuszczę nowych mieszkańców (gupiki tylko gupiki tam mieszkają ) przez pierwsze 3-4 dni jest ok a potem nowe rybki przestają pływać chowają się mają posklejane płetwy są apatyczne aż wkońcu odchodzą do rzek miodem płynących sam już nie iwem co mam robić w ten sposób zeszło juz ok 8 szt czy jakieś pazorzyty są w wodzie w w akwa ??? no ale tamte co są od poczatku zachowyjąsie normalnie pływają żwawo wszedzie jedzą bez problemu, nie mjazadnych objawów może cos poradzicie ????

Ph. -7,2 Temp-25 , podmianki 15-20% co tydzien

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rybie choroby"

Postautor: Idzikowski » 11 lipca 04, 18:18

Pokolei:

HAWK: Jeżeli tak chcesz to zrób opis chorób w wordzie i prześlij mi na maila. Wrzucimy to na Aqua Wiadomości.

RESZTA: :mrgreen: Taki dział może i szanse by miał ... ale co ja poradze na to, że nasz Administrator jest w Nevadzie ! Możecie całkowicie prawie zapomnieć o jakichkolwiek większych pracach na forum przez najbliższe 4 miesiące .... oby tylko nie dłużej :ok:

Ps. Tylko admin może zrobić nowy dział, ale niestety nasz Admin chyba się przeliczył i okazało się, że nie ma tyle czasu ile by chciał więc tu nie zagląda tylko pracuje...ale fakt faktem mogł tego admina mi przyznać i wtedy bym coś zdziałał...no, ale może się kiedyś ujawni nam ponownie :ok:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: "Rybie choroby"

Postautor: Hawk » 11 lipca 04, 20:01

Tomek przysle Ci ale w przyszlym tygodniu bo jestem przelotem przez 2 dni w domu i spadam nad jezioro ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
mala_lady_pank
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 04, 11:53
Lokalizacja: Kraków

Re: "Rybie choroby"

Postautor: mala_lady_pank » 13 lipca 04, 20:52

Popieram założenie takiego działu, macie mój głos :wink:
ktoś znów wczoraj mówił mi: "trzeba przecież KOCHAÆ coś by ŻYÆ!"

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości