Korzystanie z wyszukiwarki

Awatar użytkownika
davidvilla
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 768
Rejestracja: 28 stycznia 14, 22:20
Lokalizacja: Nowa Huta

Korzystanie z wyszukiwarki

Postautor: davidvilla » 16 kwietnia 14, 12:18

Fora internetowe są niewątpliwie bardzo cennym źródłem informacji. Nie zwalnia was to jednakże z obowiązku myślenia. Akwarystyka to hobby i każdy kto kocha swoje akwarium poświęci wam swój wolny czas aby wam pomóc kiedy tego potrzebujecie. Akwaryści bardzo chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Jednakże zakłądanie na forum tematu pt: Co to jest nawożenie co2? - jest zwykłym lenistwem albo prowokacją. Z wieloma takimi pytaniami zetknąłem się już na tym forum.
Czy tak ciężko wpisać w google: AKWARIUM NAWOŻENIE CO2 PODSTAWY
Przed założeniem swojego pierwszego akwarium zalecałbym przeczytanie wszystkiego co znajdziecie o cyklu azotowym w akwarium. Zakupienie atlasu ryb akwariowych. Są tam opisane niemal wszystkie gatunki wraz z ich wymaganiami. Wtedy na forum tym nie znajdowały by się takie hity jak obsada 30 l. akwarium: 5 Molinezji, 4 mieczyki.
Zabierając się za akwarystykę nikt nie będzie od was wymagać abyście już na początku wiedzieli co to jest filtr hyfroponiczny. Jest jednak wiedza podstawowa którą każdy zakładający akwarium powinien posiadać. Akwarystyka to nie zabawa klockami lego ale żywymi organizmami. Większość zgonów rybek można byłby ominąć gdyby początkujący akwaryści posiadali wiedzę elementarną na temat zakładania akwarium.
Wpisując w google: zakładanie akwarium - dostajecie do dyspozycji skarbnicę wiedzy dla początkujących.
Wielu początkujących chce zrobić wszystko szybko. Najlepiej zalać akwarium i zaraz wpuścić rybki. Szukają więc potwierdzenia historii które słyszeli od kumpli, znajomych czy rodziny. "Bo mój kolega od razu wpuścił ryby do akwarium i żyją". Ludzie którzy przeżyli wybuch reaktora w Czarnobylu też żyją. I czego to dowodzi? Nikt przy zdrowych zmysłach nie potwierdzi tego na forum.
Do czego służy więc forum? Jeśli zrobiliście wszystko dobrze a mimo tego wystąpiły jakieś komplikacje to z pewnością większość doświadczonych akwarystów ruszy wam na ratunek. Problemów z akwarium może być nieograniczona ilość.
Reasumując, po elementarną wiedzę odsyłam was do google i księgarni.
Visca El Barca! Més que un club!

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: Korzystanie z wyszukiwarki

Postautor: Karol13 » 16 kwietnia 14, 14:34

Bardzo dobra rada a w szczególności dla początkujących na forum.
Przydałoby się jeszcze, żeby temat został przyklejony.
davidvilla pisze:filtr hyfroponiczny

Chyba filtr hydroponiczny ;-)
Ale to taki szczegół.
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

sydney85
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 4 lutego 14, 16:45
Lokalizacja: UK

Re: Korzystanie z wyszukiwarki

Postautor: sydney85 » 17 kwietnia 14, 19:14

Dobrze napisane, tak jak Karol wspomniał jest to dobra rzecz dla każdego początkującego i powinna być widoczna na głównej stronie forum zanim ktokolwiek nowy zacznie zakładać nowe tematy.
Pzdr

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości