Zażalenia na pracę Moderatorów

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Kadav » 13 września 10, 18:34

Czy ktoś ma jeszcze coś do dodania w sprawie poprawiania wyrazów błędnych przez moderatorów? Jeżeli nie, to proszę skończyć :offtopic: Regulamin jest, zasady są, obyczaj także. Nie ma tutaj nic złego. Kolor czerwony i powiększenie słowa czy też literki ma za zadanie zwrócenie uwagi osobie piszącej, jaki i gdzie zrobiła błąd.

Dalsze dyskusje na ten temat proszę prowadzić na sb. Zapraszam również do pisania pw.

Pozdrawiam :dzieki:
lecimy od zera :)
PeIHa

Kondziu_RS
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 3 stycznia 14, 00:30
Lokalizacja: Opatów

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Kondziu_RS » 16 stycznia 14, 22:21

Po pierwsze Hunter dziś mi wlepił 2 ostrzeżenia. Jedno może słusznie ponieważ użyłem jednego wulgarnego słowa ale to w emocjach. Ponieważ od samego początku atmosfera huntera jest okropna dla mnie przynajmniej. Jak dla mnie jest taki to cwaniak co niby wie wszystko a nic nie wiem. A drugie ostrzeżenie dostałem za to że nie czytałem poprzednich wiadomości a ten ,,moderator Hunter" dawał mi ostrzeżenia za złą pisownie. I on powinien pomagać a nie na człowieka się uprzeć i mu na złość robić. Domagam się o odwołanie 2 ostrzeżeń. Za użycie pierwszy raz wulgaryzmu oraz złamania regulaminu jest chyba upomnienie nie? Jak nie to to nie jest jedyne forum na necie. Jedynie jedna osoba mi dziś pomogła i to bardzo a Hunter tyłka nie ruszył ku pomocy tylko ku upominaniu domagam się dania mu ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: deXter » 16 stycznia 14, 22:34

Bo mod jest od pilnowania, a przy okazji od pomagania ;]
Więc dostałeś warna bo zasłużyłeś :D
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: kuba!!! » 16 stycznia 14, 23:16

Kondziu_RS pisze:Hunter tyłka nie ruszył ku pomocy tylko ku upominaniu domagam się dania mu ostrzeżenia.
Ja też, dodatkowo karę chłosty za niedopełnienie obowiązków i pozwolenie na zaśmiecanie forum. Normalny moderator dał by Ci ostrzeżenie o wartości 3 i tylko byś forum czytał. Nie rozumiem decyzji Huntera o przyznaniu Tobie tylko ostrzeżeń o łącznej wartości 2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Hunter » 17 stycznia 14, 09:08

Polecam przejrzeć historię napisanych postów za co kolega dostał ostrzeżenia:
http://www.aquaforum.pl/search.php?sear ... da&start=0
Co 3-4 post poprawiany, no ileż można? Pisałem PW, zero odzewu, zero reakcji.

Zalogowałem się dziś na forum i po nocy widzę dalej to samo. Kolejne wulgaryzmy, tym razem przekręcanie w moim nicku literki "u" na "j". Przypadek? ;) Zachowujmy się na forum jak dorośli, a nie jak dzieciaki... Zatem poleciał zakaz pisowni na forum publicznym.

Na przyszłość polecam zejść z tonu, uzbroić się w cierpliwość i włączyć myślenie. Dziennie na forum rejestruje się po kilka osób. Jakoś większość z nich potrafi pisać normalnie.

kuba!!! pisze:Normalny moderator

Dowiedziałem sie, ze jetem nienormalny :mrgreen:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: osama » 17 stycznia 14, 12:48

kuba!!! pisze:Normalny moderator dał by Ci ostrzeżenie o wartości 3
Proszę nas tu nie obrażać, że jesteśmy nienormalni :twisted:
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Aublet » 17 stycznia 14, 16:05

Nie ma ludzi normalnych są tylko niezbadani ;) i bez personalnych wycieczek ;)

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: kuba!!! » 18 stycznia 14, 00:10

Hunter pisze:Dowiedziałem sie, ze jetem nienormalny :mrgreen:

Jesteś zbyt miękki :mrgreen:
osama pisze:Proszę nas tu nie obrażać, że jesteśmy nienormalni :twisted:
hehehe Nie obrażam Ciebie tyko Huntera ;-)
Obrazek

Skidrow
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 13 grudnia 16, 22:03

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Skidrow » 14 grudnia 16, 14:07

Witam.

Jestem nowy na forum i jeszcze nie znam w 100% waszego regulaminu lecz z tego co widzę to tutaj należy pisać zażalenia.

Chciał bym wyjaśnić jedną sprawę być może jestem głupi i nie wiem co oznacza off topowy lecz o ile się orientuję to w tłumaczeniu "nie na temat"

Dostałem ostrzeżenie w tym temacie :

viewtopic.php?f=40&p=394527#p394527

od Moderatora Dhuz za:

To jest ostrzeżenie udzielone przez moderatora lub administratora forum:
To jest ostrzeżenie mające związek z twoim postem: viewtopic.php?f=40&p=394526#p394526.

Ostrzeżenie udzielone z powodu złamania Regulaminu Forum, §I, pkt 1, ppkt a.


A teraz zacytuję ten punkt regulaminu dla jasności:

I Zasady Ogólne

1. Wstęp

1. Na AquaForum usuwane lub blokowane są tematy i posty, ewidentnie naruszające netykietę, niniejszy Regulamin oraz ogólnie przyjęte zasady przyzwoitości, w szczególności wątki i posty:
a) nie na temat (tzw. Off Topic).


Więc pragnę się teraz zapytać co jest tam nie na temat???

Osoba o nicku barttsw zarzucił mi złą obsadę bez powiedzenia dla czego jest zła bez sugestii jak ona powinna wyglądać, pomijam to że nie usłyszałem nic pozytywnego na temat chociaż by wyglądu mojego baniaka. Jedyne co usłyszałem to chamską krytykę bez jakichkolwiek argumentów na zasadzie nie bo nie.
Pozwoliłem sobie odpowiedzieć na to w sposób merytoryczny. Więc pytanie moje brzmi?
Jak to jest, że jedni mogą stawiać komuś zarzuty, że jest zła obsada, że człowiek męczy ryby nie mówiąc dla czego tak jest nie mówiąc jak prawidłowo to powinno wyglądać, a oskarżeni nie mogą się w żaden sposób bronić bo tak rozumiem to ostrzeżenie które zostało mi udzielone.

Dodatkowo Moderator zarzucił mi pyskówkę z tym użytkownikiem:

Drogi autorze, po pierwsze wspominasz o regulaminie, a sam go olewasz. Po drugie, naucz się używać opcji edycji postów. Po trzecie, jeśli wdajesz się w pyskówki offtopowe w swoim własnym temacie, to licz się z konsekwencjami adekwatnymi do swojego zachowania.

Było nie pisać o regulaminie, to by była werbalka... cóż.


Pyskować to mogą dzieci które obrzucają się błotem i to jest pyskówka. W żadnym z postów nie ma niczego obraźliwego ani naruszającego netykiety a ta "pyskówka" była jak najbardziej na temat bo tyczyła się zarzutu odnośnie mojego zbiornika. Sugestia Szanownego Moderatora odnośnie regulaminu jest poniżej wszelkiej krytyki gdyż śmierdzi to totalnym kolesiostwem. Jak to nowy może zwrócić uwagę komuś kto już tyle czasu jest na forum. Za to zostałem ukarany? Za zwrócenie mu uwagi, że nie miałem obowiązku czegoś pisać........

Nie przyszedłem się tutaj kłócić. Chciałem zaprezentować swój baniak i ewentualnie usłyszeć konstruktywną krytykę na poziomie. Póki co to spotkałem się z czymś na zasadzie "nie bo nie".

Proszę o zdjęcie tego ostrzeżenia bo według mnie jak i regulaminu zostało ono dane niesłusznie oraz pouczenie Moderatora, że funkcja moda polega na tym by być bezstronnym.

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: ArturAzja » 16 grudnia 16, 08:19

Nie wiem czy zwykły szary użytkownik bez zażaleń się tu może udzielać ale... Drogi Panie Skidrow (mamy tu crackera że taka ksywa?), twierdzisz że ,,nie pyskowałeś, bo pyskują to sobie dzieci w szkole".

1. Czym więc jest ten post?

,,A jest to obowiązkowe "mądralo" Czytałeś regulamin???"

Na pyskówkę zalatuje określenie mianem ,,mądrali" (każdy wie że nie jest to komplement a raczej szydercze stwierdzenie), do tego zarzut typu czy osoba która udziela się tu od dawien dawna czytała regulamin + na końcu 3x? gdzie można by się jeszcze doczepić interpunkcji.

Zadam pytanie - powiedziałbyś tak swojemu przełożonemu? Nie, bo to pyskówka ;)

Mówisz że chciałeś konstruktywnej krytyki, a gdy użytkownik barttsw zadał pytanie odnośnie parametrów - pyk - pyskówka.
Dla wyjaśnienia - parametry to wytyczne podczas dobierania obsady, a w późniejszym okresie informacja dla akwarysty czy zbiornik jest ,,zdrowy" i dobrze prowadzony.

2. Kolejna chamska odzywka to ta:

,,Już pędzę by to zrobić. Nie obraź się ale takie rady to sobie wsadź w swoją kieszeń i zachowaj dla siebie. Nie napisałem tu postu by wysłuchiwać takich prostackich wypowiedzi.

Co to znaczy "obsada tragedia" A jakim twoim zdaniem będzie dobra obsada krytykowanie nie podoba mi się bo tak bez podania jakiegoś argumentu i sugestii jak by to miało wyglądać jest słabe. Więc drogi Panie jeśli masz tak pisać to lepiej zamilknij na wieki wieków. Amen."

Znowu, twierdzisz że chcesz by ktoś wypowiedział się na Twój temat, a w momencie gdy robią to jedni z bardziej doświadczonych akwarystów na forum
zachowujesz się (przepraszam za określenie) jak zwykły ,,gbur", który wszystko może, ale jak mu coś zarzucisz to obraza majestatu.

Tyle ode mnie, bo te pyskówki to nawet dziecko by zauważyło, a większej ilości Twoich postów nie mam czasu ani ochoty analizować. Cheers! ;)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Hunter » 16 grudnia 16, 10:45

ArturAzja pisze:Mówisz że chciałeś konstruktywnej krytyki, a gdy użytkownik barttsw zadał pytanie odnośnie parametrów - pyk - pyskówka.

Dla wyjaśnienia - parametry to wytyczne podczas dobierania obsady, a w późniejszym okresie informacja dla akwarysty czy zbiornik jest ,,zdrowy" i dobrze prowadzony.


Problem w tym, że pytanie było źle sformowane. Zadasz szefowi pytanie: "a premia gdzie?" ? ;) Sam patrzyłem w regulamin działu prezentacje aby sobie przypomnieć :mrgreen: Odnalazłem punkt:

4. W temacie musi być zawarty opis zbiornika kolejno:
-wymiary zbiornika
-oświetlenie
-filtracja
-ogrzewanie
-dodatkowe wyposażenie
-obsada
-roślinność
-nieobowiązkowo: parametry wody, wiek zbiornika, dekoracje.


Potem poleciał spam i obrzucanie się błotem z obu stron.

A teraz mniej formalnie.

Proszę Was, ogarnijcie się...
Obsada tragedia, parametry wody, zacznij czytać, google nie boli, to i to nie nadaje się - inne tego typu krótkie wstawki naprawdę nie zachęcają do zgłębiania wiedzy na temat akwarystyki, a potem macie pretensje, że w sklepach pracują niekompetentne osoby, a bocje trzymane są w 25l akwariach, bo ludzie nie wiedzą, nie maja pojęcia, nie chce im się bo na wstępie są krytykowani... Zamiast zniechęcać, zachęcajcie konstruktywną krytyką, albo zamilczcie.
Obsada tragedia - dlaczego?
Parametry wody - po co i które są niezbędne? Mam lecieć do sklepu po test na krzemiany?
Zacznij czytać - gdzie, co, o czym konkretniej?
Google nie boli - co wpisać, jak szukać żeby nie wylądować na portalach typu rybyakwariowe?
to i to nie nadaje się - rozwiń myśl. Dlaczego?[/quote]

Jesteśmy na forum zrzeszającym akwarystów czy krytyków?

Naprawdę nie mam już ochoty odczytywać PW najczęściej nowych użytkowników skarżących się na negatywnie krytyczną postawę pewnych stałych bywalców forum. Zamiast pisać posty na forum, odpowiadam na PW, bo ludzie boją się zakładać tematy,tłumaczą, że zaraz atakowani są z każdej strony przesadą, typu pista nie ma nic wspólnego z tangą...
Uwierzcie bądź nie, ale to zdarza się często. Zapewne nie tylko ja dostaje takie wiadomości.

Rozumiem krytykę wobec młodych (najczęściej, ale nie zawsze) hobbystów trzymających welony w kuli, albo gupiki w 25l akwariach liczone w dziesiątkach, bądź inne absurdy z księżyca, które faktycznie odstają od ogólnie przyjętych standardów. Mnie też czasami ponosi. Niemniej jednak ten konkretnie omawiany przypadek (Skidrow) nie odbiega znacząco od przyjętych standardów i średniej statystycznej poziomu akwarystyki, dlatego osobiście nie dostrzegam powodów aby kogokolwiek musiało "ponieść".
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Skidrow
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 13 grudnia 16, 22:03

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Skidrow » 16 grudnia 16, 10:59

Hunter świetnie to wyjaśniłeś. Krótko zwięźle i na temat.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: barttsw » 16 grudnia 16, 10:59

Rafał wsadz mi bana bedzie po problemie

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: Hunter » 16 grudnia 16, 11:07

barttsw pisze:Rafał wsadz mi bana bedzie po problemie

Nie chodzi o banowanie, bo kto będzie pisał na forum jak pobanujemy większość użytkowników? ;)
Chodzi o konstruktywną rozmowę, wyjaśnianie, zachęcenie, dbałość wypowiedzi w sensie merytorycznym. Niedbałość zniechęca - przekaz informacji "od niechcenia".
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zażalenia na pracę Moderatorów

Postautor: barttsw » 16 grudnia 16, 11:11

juz napisalem o bana mam juz dosc sory Rafał ale lenistwa i ignorancji nie toleruje
pozatym teraz to jest bajka znalesc informacje ale jak ja zaczynalem nie było internetu z ksiazkami fachowymi był ogromny problem czlowiek uczył sie na własnych bledach nikt tak naprawde nie wiedzial co i jak a jak wiedzial to sie nie dzielil wiedza

wpic w gogle nazwe ryby i wyszukac na anglojezycznych stronach w tej chwili zaden problem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości