Kompendium wiedzy AquaForum

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: Greek » 4 stycznia 13, 18:05

Witam,
Przeglądając forum po długiej nieobecności, natrafiłem na ten temat, założony przez Huntera. Od razu pomysł wydał mi się przedni, a nawet bardzo przedni :] , ale myślę, że dałoby się całą akcję jeszcze ulepszyć ;) Niestety widzę, że idea trochę podupadła (z tego co znalazłem to ostatni post jest chyba z kwietnia?), a szkoda bo ten koncept jest naprawdę świetny.
Takie kompendium będzie z pewnością nieocenione, kiedy odsyłamy użytkownika aby sam poszukał interesujących go informacji. Ma się wtedy pewność, że rozszerzy swoją wiedzę o prawdziwe fakty, zamiast trafić na stronę o treści wątpliwej jakości. Zmniejszy także na pewno ilość głupich, trywialnych pytań, na które odpowiedź znaleźć łatwo, tylko nie chce się poszukać :] Niestety rozproszenie tematów należących do kompendium utrudni poszukiwania.

Myślę, że warto byłoby utworzyć odrębny dział, w którym te tematy by się zakładało. Uważam też, iż można by tę wiedzę odpowiednio usystematyzować. Może jakieś poddziały na poszczególne kontynenty? Może też nie zakładać odrębnego tematu dla każdego gatunku (oczywiście nie dotyczy to tych najpowszechniejszych gatunków - tu warto pozostawić miejsce na jakąś dyskusję), może odrębny temat na dany rodzaj, czy też rodzinę lub podrodzinę. A w każdym poście - odrębny gatunek.

Druga sprawa: zaangażowanie użytkowników. Ciężko żeby sam Hunter wychodził z wszystkimi gatunkami i namawiał do dyskusji i wspólnego tworzenia tematu. Fajnie gdyby userzy sami wychodzili z inicjatywą. Jestem pewien, że wiele osób ma swojego konika i jest w stanie opisać w obszerny sposób swoje ulubione gatunki.
Ponadto warto by rozszerzyć kompendium o rośliny, bo naprawdę zainteresowanie nimi zauważalnie ostatnio wzrosło.

Chyba, że koncepcja kompendium została ostatecznie porzucona i niepotrzebnie się naprodukowałem? :D

Pozdrawiam!
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: Hunter » 4 stycznia 13, 21:36

Koncepcja nadal jest aktualna. Po prostu prace znalazłem i nie mam czasu :P Praca w tygodniu, w weekendy uczelnia... No nie ma kiedy się za to zabrać ;]

Ja nadal jestem chętny na prowadzenie kompendium, tylko tego czasu mało... Prawdę mówiąc, mając chwilę wolnego czasu biorę książkę do ręki, a jak jestem naprawdę zmęczony, to włączam film.

Ale wrócę do tego :P kiedyś na pewno :P

Co do przyłączania się innych użytkowników do akcji... tak to jest dobry pomysł, nie zabraniamy zakładać nowych tematów, można to czynić bez naszej zgody ;]
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: Aigel » 5 stycznia 13, 21:13

Pomysł oczywiście godny naśladowania tylko ten czas, zawsze jest coś ciekawego do zrobienia w domu. Wraz z Francą służymy bardzo dużą bazą zdjęć ryb którą od wielu miesięcy "jutro uporządkujemy" :mrgreen:

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: osama » 5 stycznia 13, 21:20

Greek, opisy masz tu: http://www.aquawiadomosci.pl/ , po co to powielać? Można ewentualnie dodat nowe gatunki i rozszerzyć opisy.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: Greek » 5 stycznia 13, 22:43

osama, wiem wiem ;) , w sumie może lepiej byłoby przenieść to co nowego pojawi się na forum, na Aqua Wiadomości. Lepiej gdy wszystko jest w jednym miejscu.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: Killifish » 6 stycznia 13, 12:57

Aigel : http://www.aquawiadomosci.pl/index.php? ... iew&id=118 ;)
Jak mówiłem w czymś mogę pomóc, wtajemniczeni wiedzą w czym, ale inicjatywa musi być odgórna.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: Aigel » 7 stycznia 13, 01:48

Killifish, ;-) PW
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: Killifish » 7 stycznia 13, 22:20

Aigel, PW ;-)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Kompendium wiedzy AquaForum

Postautor: przemekkmmz » 21 marca 13, 01:20

Nie zagłębiałem się w temat bo nie mam za dużo czasu :)
Ale... moim zdanie AW bardzo fajna sprawa, ale nie każdy użytkownik forum wie o nich. Brakuje mi w wielu sytuacja jakichś linków czy jakiegoś widocznego banera. Ten który jest nie informuje np. nowego użytkownik o widniejących tam opisach gatunków :)
Za to rzuca się w oczy napis "Fotoreportaże..."
Pozdro

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości