Modzi-straszaki

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Killifish » 16 października 12, 07:26

Kadav przepraszam, faktycznie do "małej" to Ty nie siadasz nawet :P

Do roboty, zobaczę, że ruszyliście to pomogę i nie tylko ja.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Fatty » 16 października 12, 07:31

87dawid87 pisze:W dziale obsad są przecież obsady można podpatrywać co kto ma ;-)


ludziska może i szukają, ale daleko nie grzebią to raz, dwa- obsady często się niezgodne z wprowadzonym ostatnio przez wujka i przejętym przez parę osób trendem biotopowym :P
Jak coś będziecie kombinować w kierunku zestawienia obsad to warto umieścić widoczne info dlaczego akurat tak, a nie inaczej: bo gdzie indziej polecą Bojka i Zbrojnika, a tu na coś takiego będzie fufu i znowu konsternacja ;)
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Hunter » 16 października 12, 07:44

Fatty pisze:bo gdzie indziej polecą Bojka i Zbrojnika, a tu na coś takiego będzie fufu i znowu konsternacja

Właśnie o tym wcześniej pisałem. Tak czy inaczej ktoś to będzie miał tego bojownika i zbrojnika w jednym akwarium, jeśli spotka się z krytyką na tym forum, to obrażony poleci tam, gdzie przyzwalają na jego błędy. I na to wpływu nie mamy. OK, można tłumaczyć, że nie ten biotop, dwa całkiem inne światy, inne parametry itp, ale nagle ktoś ze starszych forumowiczów wyskoczy, że stwierdzeniem, że przecież Razbora klinowa i Neon Innesa mają podobne wymagania co do parametrów i mogą być trzymane razem. Wtedy cała filozofia tego, który poleca biotop zostaje obalona, a ten młody, niedoświadczony szaraczek wywnioskuje, że jeśli jemu i rybom to nie przeszkadza to pozostanie przy takim połączeniu. O i już mamy kiepską obsadę, która dostała przyzwolenie.

Np. ja nie chcę już się produkować i tłumaczyć jaką obsadę do czego, dlaczego taka nie może być, bo zaraz ktoś mi wejdzie w słowo i powie, że tak może być. ;) To dopiero zniechęca do pisania na forum ;)
Fatty pisze:ludziska może i szukają, ale daleko nie grzebią to raz, dwa- obsady często się niezgodne z wprowadzonym ostatnio przez wujka i przejętym przez parę osób trendem biotopowym

j.w.

Fattyś, przeglądnij stare tematy z początku forum. "Trend" był ten sam. Biotopowo.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Dawid » 16 października 12, 09:02

Kilifish żadnym fenomenem nie jestem. Szacunek dla ludzi z wiekszą wiedzą i wiekiem wyniosłem z domu jak rownież to, że radzę i szukam informacji sobie sam. Taki jestem ja.

Nawet jeśli powstanie dział obsad powiedzmy od baniaków 20L do 1000L to i tak będą pytania bo ludzie i tak nie czytają regulaminów i postów podwieszonych! To co wtedy ostrzeżenie? A potem ban. Taa najlepiej wszystko na tacy a akwarium samo będzie żyło.
Obrazek

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Kadav » 16 października 12, 10:35

Killifish, :mrgreen:

czas zrobić podmianę. Ferment raczej uważam w kategoriach niepotrzebnych, ale ja ostatnio rzadko zaglądam, więc do końca nie ogarniam :)
lecimy od zera :)
PeIHa

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Killifish » 16 października 12, 10:47

Słuchajcie, nikt nikogo siłą nie będzie zmuszał do prawidłowych obsad. Jeśli ktoś wejdzie i napisze, że ma takie rybki, albo takie planuje (bigos) to wtedy podajemy link do zestawienia, które polecamy a nie nakazujemy. Każdy ma swój rozum i co mówię zawsze, albo będzie z niego akwarysta albo będzie miał akwarium.

Postarajcie się ruszyć temat, będzie to pomocne.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modzi-straszaki

Postautor: kuba!!! » 16 października 12, 11:01

Witam
Fatty,
Dobrze piszesz popieram Cię w 100%
To jest forum dyskusyjne i każdy może zadawać pytania jakie chce, nawet te najbardziej banalne.
Jak ktoś nie chce to niech nie odpisuje, Dodam też że jak każdy by przestrzegał regulaminu to moderatorzy byli by zbędni. Można użytkownikowi zwrócić uwagę ale nie w chamski sposób.
To ze ktoś jest moderatorem nie świadczy że wie wszystko najlepiej i że inni muszą sie z nim zgadzać.
Hunter pisze:OK, można tłumaczyć, że nie ten biotop, dwa całkiem inne światy, inne parametry itp, ale nagle ktoś ze starszych forumowiczów wyskoczy, że stwierdzeniem, że przecież Razbora klinowa i Neon Innesa mają podobne wymagania co do parametrów i mogą być trzymane razem. Wtedy cała filozofia tego, który poleca biotop zostaje obalona, a ten młody, niedoświadczony szaraczek wywnioskuje, że jeśli jemu i rybom to nie przeszkadza to pozostanie przy takim połączeniu. O i już mamy kiepską obsadę, która dostała przyzwolenie.

Nie każdy chce mieć czarne wody i same korzenie w akwarium. Niektórzy wolą mieć akwarium ogólne z rybami z różnych biotopów, Fajnie ze zaproponujesz biotop ale akwarystyka na tym sie nie kończy przykład T. Amano. Może Ci się to podobać lub nie ale tak jest.
Pamiętasz zapewne temat o ospie http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0, użytkownik pyta się co to za choroba? ospa? czy odinoza? a ty wyskakujesz z postem nic nie wnoszącym do tematu że neony nie mogą pływać z razborą.
Ja osobiście nie widzę nic złego w tym że ktoś wytknie mi błąd i nie widzę też nic złego w niezgadzaniu się z innymi użytkownikami, w tym z modami i adminem. Trzeba po prostu wiedzieć że nie jest się najmądrzejszym na świecie, i też się kiedyś stawiało pierwsze kroki.
Też słabe jest wyzywanie nowych użytkowników od kretynów, i analfabetów tylko dlatego że się nie zgadzają z czyjąś teorią (tak Killifish o tobie mowa ;)) bo o ile ja jako osoba która na forum jest już jakiś czas przywykła do twoich wypowiedzi i w razie czego też Cię od debili wyzwę, to inni mogą brać Cię za chama, a wystarczyło by na spokojnie wyjaśnić co i jak. ;)

Edit
Killifish pisze:Słuchajcie, nikt nikogo siłą nie będzie zmuszał do prawidłowych obsad. Jeśli ktoś wejdzie i napisze, że ma takie rybki, albo takie planuje (bigos) to wtedy podajemy link do zestawienia, które polecamy a nie nakazujemy. Każdy ma swój rozum i co mówię zawsze, albo będzie z niego akwarysta albo będzie miał akwarium.

Postarajcie się ruszyć temat, będzie to pomocne.

Jak wiadomo rzadko kiedy się zgadzamy, ale z tym ostatnim postem zgadzam się chyba w 100%

pozdrawiam
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Killifish » 16 października 12, 12:43

kuba!!! jeden cytat poproszę, gdzie kogoś tak nazwałem? Piszesz takie coś i potem się boją jak pisze. Tłumacze, styl mam jaki mam, metody nauczania także, oceniać też mam prawo, ale nikogo nie jadę na tyle ostro, a potrafię. I ciebie też, bo style może i są różne w akwarystyce, ale nie kosztem ryb.
Ale jak wiadomo, ty dobry policjant, ja zły a Kadav :D
I pisze spokojnie, to ktoś czyta z emocjami ;)


Cieszę się, że się zgadzasz co do pomysłu powstania bazy.

Ja już tyle napisałem, że starczy, tylko nie postrzegać wujka jako tego co jechać potrafi po ludziach, a potrafi gdzie trzeba, tam gdzie widzę myślenie pomagam i to całkiem miło, co ostatnio sami zauważyliście.

Do roboty, w labiryntach wam pomogę, tylko niech to ktoś ruszy.

Myślę, że niech powstanie temat otwary, w którym damy propozycje, a jak się wyklaruje lista to zrobi się zestawienie i zamknie.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modzi-straszaki

Postautor: kuba!!! » 16 października 12, 13:47

Killifish,
nie nazywasz ich wprost lecz dajesz to do zrozumienia ;), o ile ja i kilku innych użytkowników odpowie Ci tym samym, to jest część osób które się zniechęcą.
Killifish pisze:ty dobry policjant

Co ty żeś się tak tego policjanta uczepił ;) ja z nimi nie mam nic wspólnego :)

A wracając do tematu to znalazłem jeszcze taki post.
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p ... ht=#286563

Wypowiedź moderatora zabrzmiała tutaj w stylu "ja tutaj jestem bogiem"
Najpierw potraktował osobę piszącą jak barana, ta sosba mu odpowiedziała na no mod od razu pisze
"Pilnuj słów na przyszłość tak radzę.." a sam ich nie pilnuje.

na forum jest trochę takich postów, nie tyko z moderatorami w roli głównej. Chodzi o to że "starzy" użytkownicy powinni być raczej przykładem dla nowych, a nie wywyższać się nad nimi tylko dlatego że zadadzą pytanie typu "czy czarna molinezja może urodzić biała rybę"
Lepiej chyba nic nie napisać niż napisać za dużo.
Ostatnio zmieniony 16 października 12, 19:43 przez kuba!!!, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Modzi-straszaki

Postautor: deXter » 16 października 12, 14:55

Kubuś problem było napisać o kogo Ci chodzi? Takie unikanie jest śmieszne, a z tamtym pajacem nie mam zamiaru dyskutować ;]

Po drugie sam trochę nie trzymasz się kupy w swoich wypowiedziach.
Raz piszesz, że Kill co do biotopów ma rację, poczytam Hanterowi odpisujesz, że trzymanie Rasbory i Neona jest w porządku ;] Więc? Może zajmij jakieś konkretne zdanie...

Po drugie chcecie to róbcie sobie bazę jak wam to w czymś pomoże, z drugiej strony Kill nie bądź stronniczy i nie zachowuj się tak, że ktoś pyta o chorobę czy coś związane z akwarium, a Twoje wypowiedzi opierają się na tym, że skoro jest bigos to ja Ci nie pomogę, ale jak sie zdecydujesz to wal śmiało.
Kurde są ludzie tacy jak ja, którzy głęboko mają biotop, ba nawet parametry mają w poważaniu, bo nie chcesz mi chyba powiedzieć, że neon, który wychowany jest w twardej, zasadowej wodzie, nie dożyje swoich lat...

Wole mieć ładny misz masz, niż BW...

Pamiętaj też, że są ludzie z akwariami roślinnymi tam sie biotopu już nie zrobi o czym pisał Kuba!!! podając przykład T.Amano.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Dawid » 16 października 12, 14:58

Spoko, ja tam jestem nawet za. Zobaczymy czy to zda egzamin wg mnie i tak będą pytania typu czy neony i zbrojnik może być w akwarium 54L pomimo tego, iż będzie jak Byk wytłuszczonym drukiem napisany temat ze 10-20 obsadami do akwarium 54L.

Będą fochy o to, że linkuje się tylko do takiego tematu i będzie tak samo, ale to się zobaczy. Mam nadzieję, że wypali w co wątpię widząc jak rodacy czytają ze zrozumieniem ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Modzi-straszaki

Postautor: deXter » 16 października 12, 15:10

87dawid87 pisze:Będą fochy o to, że linkuje się tylko do takiego tematu i będzie tak samo, ale to się zobaczy.

Jasne, że będą ;]
Taka kultura pracy jak na razie na RA występuje i tam zdaje egzamin, ale nie w kwestii obsad ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Dawid » 16 października 12, 15:17

Tam przynajmniej z tego co zauważyłem wszystko hula bez zarzutu wszelkie pyskówki od razu są eliminowane. Ludzie potrafią rzeczowo i tak jak jest w regulaminie opisywać zbiorniki, problemy- można da się?. Oczywiście zdarzą się świry i popaprańce ale długo tam nie zabawiają. Tak sobie czytam RA i podejrzewam, że sukces to pewne" specyficzne" otoczenie ludzi, którzy maja swoją pasję- Rośliny i temu się oddają i jest git.

Tak jak pisze DeX temat obsad jest tam traktowany lekko frywolnie ;-)
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Modzi-straszaki

Postautor: Killifish » 16 października 12, 15:48

deXter ale jak mam pomagać, gdy ktoś nie chce sobie pomóc i zrobić akwa jak należy? Wtedy mówię dziękuję i do zobaczenia w dziale Choroby :)

To co sobie ludzie myślą to już ich odczucia, ja pisze co myślę.

A przykład Amano to dla mnie tylko fantazja na temat, bo nie ma nic wspólnego z poważną akwarystyką, gdzie zwierzęta są na pierwszym miejscu.
I nigdy nie mówię, że BW tylko. Wszystko zależy co komu leży. Przykład ostatnio z tęczankami.
Aha i nie rozsiewać bzdur, że Innesa jest całe życie na twardej wodzie. Jest tak u części dostawców i często w sklepach. Jak się rodzi to nigdy nie jest ;)
Złe parametry i temperatura skracają życie ryb.

Dobra, do dzieła.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modzi-straszaki

Postautor: kuba!!! » 16 października 12, 15:50

deXter pisze:Kubuś problem było napisać o kogo Ci chodzi? Takie unikanie jest śmieszne, a z tamtym pajacem nie mam zamiaru dyskutować ;]

Dexter temat nie dotyczy tylko Ciebie, podpiąłem twój temat bo była on ostatni.
Jak bym unikał tego tematu to bym się nie odzywał. :roll:
deXter pisze:Po drugie sam trochę nie trzymasz się kupy w swoich wypowiedziach.
Raz piszesz, że Kill co do biotopów ma rację, poczytam Hanterowi odpisujesz, że trzymanie Rasbory i Neona jest w porządku ;] Więc? Może zajmij jakieś konkretne zdanie...

Popieram starania Killifisha w propagowaniu akwarium biotopowego. Jak zapewne wiesz ryby jednak inaczej wyglądają i inaczej sie zachowują w akwarium biotopowym jak ogólnym. Ale skoro ktoś chce mieć razbory i neony w jednym baniaku to nie ma problemu, jak już pisałem nie zjedzą się, i będą żyły razem bez przeszkód.
deXter pisze:Kurde są ludzie tacy jak ja, którzy głęboko mają biotop, ba nawet parametry mają w poważaniu, bo nie chcesz mi chyba powiedzieć, że neon, który wychowany jest w twardej, zasadowej wodzie, nie dożyje swoich lat...

Ja też jestem zdania że ryba która 10te pokolenie pływa na kranówie, będzie żyła w niej długie lata i czy twardość bedzie 10 czy 18 nie bedzie tu miało znaczenia, co nie zmienia faktu że jak np. Hunter lub killifish napisze co innego to mam go nazwać pajacem tylko dlatego że ma inne zdanie.
Chodzi o to że ja mam inne spojrzenie na akwarystykę Ty inne a Killifish jeszcze inne Co nie oznacza że trzeba traktować drugą osobę jak przygłupa i wywyższać się.
Musisz sam przyznać że trochę dziwne jest pojechanie jakiemuś użytkownikowi (mino że myślisz że to pajac) a jak on coś odpisze nie tak o tobie to straszysz ostrzeżeniem.


pozdrawiam
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości