Do administracji

Awatar użytkownika
misiek440
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 26 listopada 09, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Do administracji

Postautor: misiek440 » 14 maja 10, 00:31

Wiem, że jestem młody stażem na tym forum ale jeśli mogę sobie to pozwolę udzielić kilka rad
z własnego doświadczenia(po przeczytaniu wątku o szukaniu nowego serwera)

Jeśli chodzi o tani hosting to polecam http://www.linuxpl.com/ , choć uważam że do takiego forum to najtańsze kimsufi odpalone na jakimś Linuksie z oferty OVH było by idealne (tylko broń boże żadnego RPSa bo wydajność dysku jest tragiczna). To taka rada na przyszłość jakby jeszcze miały zajść jakieś zmiany.

A teraz co do samego forum. Stoi ono na bardzo ciężkim skrypcie i dlatego generuje tak wielki ruch, aczkolwiek też lubię PHP by Przemo. W tym wypadku , z tyloma użyszkodnikami wybrałbym np SMF, który wytrzymuje znacznie więcej, Zdaje sobie sprawę, że konwertowanie bazy to kupa zabawy itp itd dlatego po prostu zoptymalizowałbym PHP by Przemo.

I tak powyłączałbym połowę nie potrzebnych pierdół jak statystyki itp oraz wszystkie moduły z tym związane (to że nie ma ich do wyboru to nie znaczy, że nie generują ruchu) druga sprawa to te śmieszne urodziny, które się sprawdzają jak na forum jest kilka do kilkudziesięciu użytkowników, według mnie jest to zbędne dziadostwo które obciąża cholernie bazę mySQL i do tego generuje spory ruch, ponieważ codziennie musi odpytać każdy profil o datę urodzenia co daje kilkadziesiąt tysięcy zapytań - wyłącz to a oszczędzisz na transferze i forum nieznacznie przyspieszy.

Żeby nie było nie mówię tego złośliwie tylko wyrażam swoje podglądy co do prowadzenia tak dużego forum.
nie znam się na rybkach, a im więcej czytam tym jestem głupszy

Awatar użytkownika
Kew1
Ryba
Ryba
Posty: 474
Rejestracja: 12 marca 10, 22:19
Lokalizacja: toruń

Re: Do administracji

Postautor: Kew1 » 14 maja 10, 11:16

misiek440 pisze:druga sprawa to te śmieszne urodziny,

Zgadzam się, wogóle po co to jest?
Obrazek

Awatar użytkownika
drizzt
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 30 października 08, 00:16
Lokalizacja: Siedlce

Re: Do administracji

Postautor: drizzt » 15 maja 10, 10:14

Przydaję się bo moja żona jest zarejestrowana na forum a mam kłopot z pamiętaniem o urodzinach :) A tak wchodzę na forum i patrzę o kwiatki trzeba kupić :) Jak by się dało dorzucić jeszcze rocznice i imieniny to już w ogóle git by było:) Żart oczywiście :D

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Do administracji

Postautor: Aigel » 15 maja 10, 21:04

misiek440, odezwij się do mnie na gg: 663997 jak możesz.

Pozdrawiam
Obrazek

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości