Kalendarz Aquaforum?

Lechu
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 8 stycznia 09, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Lechu » 18 stycznia 10, 13:22

Ja mam taką propozycję.
Pomysł przeszczepiony z forum apisto, ale mam nadzieje że nikt nie będzie miał mi tego za złe.

Otóż pomyślałem że moglibyśmy stworzyć własny kalendarz, z wybranymi przez nas zdjęciami i rozprowadzać pomiędzy forumowiczami. A dochód przeznaczyć na rozwój forum.

Na forum apisto kalendarze składają się jedynie ze zdjęć pielęgnicowatych, ale przecież akwarystyka to nie tylko apistogramma. Równie ciekawe byłyby zdjęcia np. krewetek, akwariów holenderskich czy morskich. Chodzi o różnorodność.

Na pewno będzie przy tym dużo pracy, ale pieniądze będzie można przeznaczyć np. na lepszy serwer. Oczywiście nie mówię że ten jest zły, ale wydatki na pewno się znajdą.

Niestety nie wiem jak to wygląda od strony prawnej(prawa autorskie itd.). Może w tej kwestii mógłby się ktoś wypowiedzieć?



Co myślicie o takim pomyśle?

Lil Jon
Fish Master
Fish Master
Posty: 1229
Rejestracja: 18 listopada 07, 14:17
Lokalizacja: Sułkowice/Myślenice

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Lil Jon » 18 stycznia 10, 14:26

Generalnie pomysł nie jest zły, ale już raczej nieaktualny na ten rok. Zebranie wszystkich zdjęć, a później wybranie najlepszych 12 zajęłoby trochę. Potem czekanie aż drukarnia je wyrobi. Poza tym trzeba by znaleźć kogoś, kto by się tym mógł zająć. I całym projektem kalendarza również.

Lechu pisze:A dochód przeznaczyć na rozwój forum.

Lechu pisze:Na pewno będzie przy tym dużo pracy, ale pieniądze będzie można przeznaczyć np. na lepszy serwer. Oczywiście nie mówię że ten jest zły, ale wydatki na pewno się znajdą.

Tego nie rozumiem... Skąd niby te pieniądze mają się wziąć? Kalendarze kosztują, a nikt nie będzie dopłacał ponad ich koszt.

Lechu pisze:Niestety nie wiem jak to wygląda od strony prawnej(prawa autorskie itd.). Może w tej kwestii mógłby się ktoś wypowiedzieć?

Jeśli mielibyśmy zrobić kalendarz to tylko ze zdjęć naszych użytkowników. Oni wysyłają zdjęcie temu kto się tym wszystkim zajmie i tym samym zgadza się na publikowanie jego zdjęć.
Pozdrawiam
Prawda wdeptana w ziemię odrośnie...

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: noovaa » 18 stycznia 10, 15:41

Jeśli chcielibyśmy taki robić to na początek dobrze by było zrobić konkurs żeby wyłonić 13 najlepszych zdjęć użytkowników... potem wątek w którym zebrałoby się zamówienia na kalendarze. Zwycięskie zdjęcia ewentualnie poddać lekkiej obróbce graficznej i pozostaje tylko zamówić kalendarze.

Co do zarobku dla forum: Nawet jeżeli te kalendarze miałyby kosztować więcej niż sam koszt produkcji, to byłoby to jednorazowa pomoc dla forum i na pewno dość niewielka, bo nikt przepłacać nie lubi. Po za tym ja osobiście nie odczuwam potrzeby zmiany serwera na lepszy ;)

Więc oczywiście wszystko dałoby się zrobić, ale myślę że najwcześniej na koniec marca. ;)
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Lechu
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 8 stycznia 09, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Lechu » 18 stycznia 10, 16:58

Lil Jon pisze:Jeśli mielibyśmy zrobić kalendarz to tylko ze zdjęć naszych użytkowników. Oni wysyłają zdjęcie temu kto się tym wszystkim zajmie i tym samym zgadza się na publikowanie jego zdjęć.


Też o tym myślałem. W prezentacji zbiorników jest dużo naprawdę ładnych zdjęć.

Lil Jon pisze:Kalendarze kosztują, a nikt nie będzie dopłacał ponad ich koszt.


noovaa pisze:Nawet jeżeli te kalendarze miałyby kosztować więcej niż sam koszt produkcji



Płacąc za każdy artykuł w sklepie (także za kalendarze) pokrywamy nie tylko koszty wytworzenia ale płacimy też tzw. marżę zysku. To znaczy że cena produktu obejmuje trochę więcej niż koszty jego wytworzenia, a tą nadwyżkę przedsiębiorstwa przeznaczają na rozwój.
Co prawda nie sprawdzałem ile kosztuje wytworzenie kalendarza, ale myślę że po zsumowaniu wszystkich kosztów i doliczeniu marży zysku cena tego kalendarza wcale nie musi być większa niż kalendarzy dostępnych teraz na rynku. Podsumowując wcale nie musimy przepłacać.

noovaa pisze:byłoby to jednorazowa pomoc dla forum i na pewno dość niewielka


To zależy ile byłoby chętnych. Im większa skala produkcji tym mniejsze koszty,a co za tym idzie większy zysk.

noovaa pisze:Po za tym ja osobiście nie odczuwam potrzeby zmiany serwera na lepszy ;)


Jak już powiedziałem, dla mnie też jest wszystko w porządku. Ale nie oszukujmy się wszystko kosztuje. Myśle że powinniśmy poprosić tu o zdanie admina.

Wybaczcie te suche kalkulacje ale studiuje ekonomie, więc to coś w rodzaju zboczenia.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Aigel » 18 stycznia 10, 17:39

Witam
Robienie kalendarza to fajny pomysł ale już nie na ten rok. Możemy wrócić do tematu we wrześniu. Wybierzmy zdjęcia użytkowników zróbmy listę chętnych i przystąpmy do druku. Jeśli chodzi o sprawę techniczną to myślę że na forum znajdzie się chętna osoba do zrobienia projektu. Samym drukiem mogę się zająć, mam zaprzyjaźnioną drukarnie która obsługuje moją firmę "poligraficznie".
Warunkiem druku jest odpowiednia liczba chętnych bo drukowanie kilku sztuk kalendarzy traci sens.

Pozdrawiam
Obrazek

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Kadav » 18 stycznia 10, 19:30

na apisto sobie poradzili, to tutaj też sobie poradzicie/poradzimy :)

Swoją drogą poprzedni (2009) kalendarz apisto dostarczyło troszkę później :p
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: deXter » 18 stycznia 10, 19:35

Pomysł fajny na 2011 to może i ja dam fotkę rybsonów moich ;D
Ale było by super miło ;P

Jeżeli było by odpowiednia ilość chętnych, a myślę, że dałoby zebrać ludzi to spoko.
Na 2012 oczywiście też robimy potem nas już nie będzie ;P
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Kadav » 18 stycznia 10, 19:43

hehe, to będę miał kalendarze aqfffarystyczne :) w każdym pokoju. Z każdego forum po sztuce :) to i teściowej się dostanie :)
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: deXter » 18 stycznia 10, 19:54

Kadav pisze:kalendarze aqfffarystyczne

Zdrajca :D

Jak to było w kawale "Synu tu jest Twoja parafia i tu jest Twój ksiądz" :)

EOT
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: marian9669 » 22 stycznia 10, 13:10

Taa zróbmy na 2012 a potem niema sensu, bo i tak nas wysadzi, kosmici pożrą itp :D Pomysł bardzo fajny. Zdjęcia, to np. mogłyby być jakieś najlepsze ujęcia lub coś takiego ;-)
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: noovaa » 22 stycznia 10, 13:52

Ta. Na okładce najładniejsze akwarium forum, a w środku najładniejsze ujęcia ryb ;)..
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Kadav » 22 stycznia 10, 14:19

w sierpniu musiałoby być zdjęcie mojej pięknej facjaty :) - to dla pań :P
w towarzystwie mojej kobiety :P - to dla panów :P
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Tomek83 » 22 stycznia 10, 18:31

:offtopic:

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Kadav » 22 stycznia 10, 19:35

no jak to :offtopic: :)

Przecież takie inspiracje :) mogą natchnąć kogoś do działania :ok:
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Kalendarz Aquaforum?

Postautor: Tomek83 » 22 stycznia 10, 19:43

Jasne, już widzę jak tabuny Forumowiczów biorą się w styczniu za przygotowywanie kalendarza na następny rok :p
Uwierzę, gdy zobaczę wymierne efekty pracy w tym kierunku... ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości