Propozycja - przystępna baza roślin

Awatar użytkownika
tom_ex
Ryba
Ryba
Posty: 325
Rejestracja: 26 sierpnia 09, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Propozycja - przystępna baza roślin

Postautor: tom_ex » 8 października 09, 14:42

Witam serdecznie.

Jestem początkującym akwarystą. Zakładając akwarium nie spodziewałem się, że bardziej od rybek zainteresuje mnie kwestia roślinności. W poszukiwaniu ciekawych gatunków roślin przez długie godziny przeglądałem forum i w tym momencie przyszedł mi do głowy pomysł.

Dlaczego by nie utworzyć wątku (-ów), który byłby swego rodzaju bazą roślin. W Internecie można oczywiście znaleźć już nie jedną bazę, jednak chciałbym, aby była to swego rodzaju paleta roślin dla akwarystów o różnym stopniu doświadczenia. Przykładowo, wątek dla początkujących polecałby te i te rośliny, a dla bardziej zaawansowanych inne. We wszelakich artykułach poleca się amatorom głównie np. moczarne czy kabombę, a wszyscy dobrze wiemy, że jest jeszcze wiele innych, mniej oklepanych, a również prostych w utrzymaniu roślin.

Pomysł to oczywiście tylko zalążek, ale myślę, że sam w sobie jest wart rozważenia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycja - przystępna baza roślin

Postautor: Tomek83 » 8 października 09, 16:09

Wątków o roślinach dla początkujących jest mnóstwo, do tego do pobrania jest bardzo dobra baza roślin. Nie widzimy potrzeby dublowania tego zagadnienia.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Propozycja - przystępna baza roślin

Postautor: osama » 8 października 09, 16:12

Tomek83 pisze:Wątków o roślinach dla początkujących jest mnóstwo, do tego do pobrania jest bardzo dobra baza roślin. Nie widzimy potrzeby dublowania tego zagadnienia.
Amen
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
tom_ex
Ryba
Ryba
Posty: 325
Rejestracja: 26 sierpnia 09, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycja - przystępna baza roślin

Postautor: tom_ex » 8 października 09, 20:04

Tomek83 pisze:Wątków o roślinach dla początkujących jest mnóstwo,

No właśnie. Wątków jest mnóstwo, ale żeby je znaleźć, a później wyszukać w nich konkretne informacje trzeba się trochę napracować. Już nawet przyklejenie takiego wątku z założeniem, że posty w nim pisane są wg konkretnych zasad, byłoby dobre.

Tomek83 pisze:do tego do pobrania jest bardzo dobra baza roślin

No jest, ale mnie nie chodzi o wyszukiwanie danych na temat konkretnej rośliny, a odwrotnie - szukanie roślin polecanych przez innych akwarystów.

Z całym szacunkiem, ale na pewno - jako doświadczeni użytkownicy forum - potrzegacie pewne sprawy zupełnie inaczej.

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Propozycja - przystępna baza roślin

Postautor: Seraphim » 8 października 09, 22:54

Jakoś nie widzę tego. Gra niewarta świeczki. A propos dobierania roślin to ja jednak kieruję się takim porządkiem rzeczy: Mam wgraną na dysk bazę roślin akwariowych, przeglądam roślinki i patrze na poszczególne wymagania i pochodzenie, jeśli coś mnie zainteresuje zerkam w google, jak to w naturze wygląda. Jeśli jest problem z daną rośliną to piszę na forum. Forum byłoby gorsze pod tym względem, że nie widzisz z miejsca rośliny, a pod każdą nazwę wchodzenie byłoby procesem żmudnym. Po co wymyślać więc coś co zostało stworzone i jest wygodne.
Nothing runs like a Deere.

sekibun
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 879
Rejestracja: 25 stycznia 09, 12:54

Re: Propozycja - przystępna baza roślin

Postautor: sekibun » 9 października 09, 19:57

Na forum roslinyakwariowe.pl jest baza do pobrania http://roslinyakwariowe.pl/forum/viewto ... sc&start=0
Obrazek

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości