Odświeżanie tematu (post pod postem)

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: lopcio » 14 marca 09, 21:19

Witam. Aktualnie na forum jest tak, że jak kogoś post w temacie jest ostatni i napisze się kolejną wiadomość, to temat nie idzie do góry (mam nadzieję że dobrze to opisałem). Proponuję zrobić tak, żeby temat się odświeżał w takim, jak i w każdym innym przypadku. Dlaczego?

Ktoś ma temat, w którym prezentuje swoje akwarium. Chce go odświeżyć, wrzucić nowe zdjęcia, m.in. by poznać opinie innych. Ale niestety ostatni post w tym temacie jest jego, więc nawet jak napisze nową wiadomość, to jest wątpliwe, że ktoś ją przeczyta.

A co Wy o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: Tomek83 » 14 marca 09, 21:31

Było już to tłumaczone, poszukaj sobie w tymże dziale.

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: lopcio » 14 marca 09, 21:33

Właśnie o tym czytałem, to obchodzenie na około problemu. Nie można po prostu takiej opcji włączyć w panelu administracyjnym?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: Tomek83 » 14 marca 09, 22:09

Nie można.

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: lopcio » 22 marca 09, 11:40

Napisałem o tym problemie na forum phpBB by Przemo, ktoś napisał że można spróbować wgrać ten mod: http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view ... hp?t=58499
Jeżeli adminowi chciałoby się to zrobić, to byłoby miło :) Proszę tylko zrobić kopię edytowanego pliku.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: deXter » 22 marca 09, 11:43

Ale ja nie rozumiem po co to, bo ja osobiście wolę jak posty się kleją.
A odpowiedź nie można była raczej nie dlatego, że chłopaki nie wiedzą jak to zrobić tylko dlatego iż taka jest polityka na forum ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: lopcio » 22 marca 09, 11:45

Hmm, czyli lepiej żeby polityka wymuszała sztuczne podbijanie tematów przez inne osoby?

Wydaje mi się, że warto spróbować. A gdy ktoś będzie nadużywał tej opcji, to zawsze są ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: deXter » 22 marca 09, 11:56

To ostrzeżenia będą leciały co chwila.
Jakoś nie zauważyłem sztucznego podbijania tematu, bo jak ktoś w naszych zbiornikach doda nowe fotki to proste, że i tak ocenisz.
Jak ktoś w innym dziale chce podbić albo dalej zainteresować tematem to wrzuca link do SB problem jakiś? ktoś zawsze odpisze ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: lopcio » 22 marca 09, 12:15

deXter pisze:To ostrzeżenia będą leciały co chwila.

Jakoś tego nie zauważyłem na innych forach, na których się udzielam. Na pewno znajdzie się kilka osób, które będą nadmiernie z tego korzystały, ale reszcie ta opcja pomoże.

deXter pisze:Jakoś nie zauważyłem sztucznego podbijania tematu, bo jak ktoś w naszych zbiornikach doda nowe fotki to proste, że i tak ocenisz.

Oczywiście, bo każdy regularnie przegląda wszystkie 24 strony z działu "Nasze zbiorniki".

Przykład: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=13134&start=15
przemekkmmz chce wrzucić nowe zdjęcia. Żeby ktokolwiek je obejrzał, to musi on:
- poprosić kogoś o podbicie (nakłanianie do nabijania postów)
- albo założyć sobie drugie konto do podbijania (też łamanie regulaminu)
Nie uważasz, że włączenie tego moda oszczędziłoby trochę problemów?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: Jaro69 » 22 marca 09, 12:19

Opcja taka teoretycznie istnieje, ale na pewno nie będzie aktywowana, nawet nie ma co prosić. jest metoda kopiowania i wklejania lub SB, ewentualnie PW.
Nigdy nie było z tym problemu zatem po co robić rewolucję?

Wiecie co to będzie gdy dopisywanie oddzielne będzie możliwe? Odp: masakra!!!

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: lopcio » 22 marca 09, 12:22

Spoko, jeżeli takie jest zarządzenie od góry, to trudno. Ale na prawdę nie uważam, że po włączeniu tej opcji nagle każdemu włączy się "spamator" i będzie odświeżał wszystkie swoje posty.

Jeżeli uważacie, że lepiej żeby ludzie nawzajem sobie podbijali tematy albo zakładali drugie konta do podbijania to spoko.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: Jaro69 » 22 marca 09, 12:28

lopcio pisze:albo zakładali drugie konta do podbijania to spoko.

Za coś takiego jest ban i mowa o tym w Regulaminie. Zatem raczej tego się nie praktykuje.

lopcio pisze:Ale na prawdę nie uważam, że po włączeniu tej opcji nagle każdemu włączy się "spamator" i będzie odświeżał wszystkie swoje posty.

Bo jesteś na tym Forum zaledwie 2 tygodnie i nie wiesz co się dzieje od strony technicznej.

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: lopcio » 22 marca 09, 12:31

Jak już dyskusja się rozkręciła, to pociągnę ją dalej, z chęcią poznam zdanie innych i wyrażę własne :)

Jaro69 pisze:Za coś takiego jest ban i mowa o tym w Regulaminie. Zatem raczej tego się nie praktykuje.

A za bezsensowne, kilkukrotne podbijanie postów takie coś grozić nie może?

Jaro69 pisze:Bo jesteś na tym Forum zaledwie 2 tygodnie i nie wiesz co się dzieje od strony technicznej.

A czym to forum różni się od innych? Chyba nie oceniasz go tak nisko (i całego grona akwarystów), że użytkownicy tylko czekają jak tu zrobić komuś na złość, nadmiernie wykorzystywać niektóre opcje?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: Jaro69 » 22 marca 09, 12:38

lopcio pisze:A czym to forum różni się od innych?

A tym, że ma swój charakter, dobry i konkretny Regulamin i wielu użytkowników z ogromną wiedzą.
lopcio pisze:A za bezsensowne, kilkukrotne podbijanie postów takie coś grozić nie może?

Za dopisywanie do ostatniego posta? Absolutnie nic nie grozi, bo niby dlaczego?

A co do edytowania postów, jestem aktywnym użytkownikiem również na innym forum akwarystycznym i widzę co tam się dzieje. A moderatorzy mają tylko utrapienie zwracając wciąż uwagę na edytowanie.

I proponuję zakończyć już tę dyskusję. Jeśli coś takiego się użytkownikom nie podoba, przecież nikt tu na siłę nikogo nie trzyma i droga wolna, koniec, kropka.

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odświeżanie tematu (post pod postem)

Postautor: lopcio » 22 marca 09, 12:42

Jaro69 pisze:Za dopisywanie do ostatniego posta? Absolutnie nic nie grozi, bo niby dlaczego?

W niektórych przypadkach powinno być to karane. Gdy ktoś bezsensownie podbija tematy - warn, a gdy ktoś robi to w przemyślany sposób - to bardzo dobrze.

Jaro69 pisze:A co do edytowania postów, jestem aktywnym użytkownikiem również na innym forum akwarystycznym i widzę co tam się dzieje. A moderatorzy mają tylko utrapienie zwracając wciąż uwagę na edytowanie.

Czyli masz doświadczenie z innego forum o podobnej tematyce. Do tego większa władza, więc pozostaje mi się pogodzić z aktualnym systemem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości