Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: EyeQueue » 17 stycznia 09, 09:31

Co jakiś czas pojawiają się wołania w SB: "aktualizacja tematu..." Jak niektórym wiadomo, po edycji postów nie otrzymują one atrybutu "nieprzeczytany" i osoby zainteresowane nie wiedzą, że wątek został zmodyfikowany. Dopisanie nowego postu pod swoim ostatnim też nie pomaga, bo automatycznie zostaje taki post dodany do poprzedniego. Dotychczas radzono naszym forystom, by informowali w SB, a wtedy może ktoś się zlituje i dopisze coś w wątku, tym samym podnosząc go.
Jest jednak banalnie prosta metoda obejścia tego problemu, niewymagająca przy tym interwencji nikogo, poza autorem. Metoda sprawdzona już, dodam. By nie być gołosłownym, na tym zakończę post. Resztę dopiszę wieczorem lub jutro rano, by ewentualni czytelnicy mogli zauważyć aktualizację.
Proszę nic nie dopisywać (prośba dotyczy także Braci Dyrektorów...)
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 18 Sty, 09 04:52 ]
No dobre, sam się wkręciłem, bo tego postu akurat nie nie da się zaktualizować. Przyczyna - nie da się skasować pierwszego postu w wątku, bo cóż by wtedy w wątku zostało?
W innym przypadku metoda działa poprawnie. A polega na:

1. Wchodzimy do aktualizowanego wątku. Zakładam, że nasz post jest ostatni, bo inaczej w ogóle nie ma o czym mówić.
2. Dopisujemy nowe informacje, przez "odpowiedz" - wtedy wstawi się informacja o terminie aktualizacji. Nasz wątek jest wciąż jeden, z datą pierwotną.
3. Wchodzimy do edycji postu. Dopisujemy na samym początku informację o dacie pierwszego wpisu, np. "post rozpoczęty: 23 października 2008 r." - to ma na celu zachowanie porządku i lepszą orientację czytelników. Można post zamknąć (wyślij), by sprawdzić, czy dobrze wyszło.
4. Jeśli post był zamknięty, edytujemy go znów. Zaznaczamy całą zawartość postu i kopiujemy do schowka (dla klawiaturowców - ^A, ^C). Zamykamy post. Od tego momentu nie wolno się rozpraszać i robić innych rzeczy na komputerze, by nie skasować zawartości schowka. Można też skorzystać np. z notatnika i tam sobie na wszelki wypadek wkleić (^V) skopiowany tekst.
5. Obok klawisza edycji postu jest klawisz "X". Jest on wyłącznie w ostatnim napisanym poście każdego wątku (z wyjątkiem pierwszego, takiego jak ten). Kasujemy post.
6. Teraz na końcu wątku jest jakiś post, ale nie nasz. Klikamy więc "odpowiedz" i wklejamy całość ze schowka (^V).
7. Wysyłamy (zamykamy) post i czekamy niecierpliwie, aż ktoś nam odpowie.

Pozdrawiam

PS. Dla wszystkich jest oczywiste, mam nadzieję, że sami nie zobaczymy swojego postu jako nieczytanego.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Marcin_R
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 16 kwietnia 08, 15:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Marcin_R » 18 stycznia 09, 15:38

EyeQueue pisze:Obok klawisza edycji postu jest klawisz "X". Jest on wyłącznie w ostatnim napisanym poście każdego wątku (z wyjątkiem pierwszego, takiego jak ten). Kasujemy post.


U mnie jest tylko edytuj, po najechaniu kursorem na edytuj wyskakuje okienko zmień/edytuje ten post. Ale nie mam możliwości usunięcia nie wiem czemu.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Tomek83 » 18 stycznia 09, 17:40

Usuwać posty mogą tylko Moderatorzy, przynajmniej zawsze tak było, chyba, że Admin coś w tym względzie zmienił.

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: EyeQueue » 18 stycznia 09, 19:02

Czy to oznacza, że mam się czuć wyróżniony? Ostatni post, jeśli jest napisany przeze mnie, ma zawsze klawisz "edytuj" oraz "x". Może ktoś inny potwierdziłby wersję moją lub Marcina_R...
Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Jaro69 » 18 stycznia 09, 19:03

EyeQueue pisze:Czy to oznacza, że mam się czuć wyróżniony?

Pewnie tak właśnie powinieneś się czuć Andrzej. :ok:

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Greek » 18 stycznia 09, 19:05

EyeQueue pisze:Czy to oznacza, że mam się czuć wyróżniony? Ostatni post, jeśli jest napisany przeze mnie, ma zawsze klawisz "edytuj" oraz "x". Może ktoś inny potwierdziłby wersję moją lub Marcina_R...
Pozdrawiam

U mnie jest różnie. Np. w poście napisanym przeze mnie przed chwilą jest ten "X" , ale jak popatrzylem na posta napisanego przed kilkoma minutami to tego "X" nie ma. :?
Raz jest , raz nie ma , już nie wiem co jest nie tak :niewiem: .
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 09, 19:08 przez Greek, łącznie zmieniany 1 raz.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: EyeQueue » 18 stycznia 09, 19:07

Jaro, jest świadkiem, że robiłem taką aktualizację i działała...
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Jaro69 » 18 stycznia 09, 19:09

Greek pisze:U mnie jest różnie. Np. w poście napisanym przeze mnie przed chwilą jest ten "X" , ale jak popatrzylem na posta napisanego przed kilkoma minutami to tego "X" nie ma. :?

To jest chyba tylko w postach ostatnich. Post po którym zostało wysłane coś dalej nie może być skasowany przez użytkownika.

[ Dodano: Nie 18 Sty, 2009 7:09 pm ]
EyeQueue pisze:Jaro, jest świadkiem, że robiłem taką aktualizację i działała...

Tak, potwierdzam.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Greek » 18 stycznia 09, 19:10

Jaro69 pisze:To jest chyba tylko w postach ostatnich. Post po którym zostało wysłane coś dalej nie może być skasowany przez użytkownika.

I tu właśnie jest problem , bo obydwa były ostatnie.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Jaro69 » 18 stycznia 09, 19:12

Greek pisze:I tu właśnie jest problem , bo obydwa były ostatnie.

Nie mogą być dwa posty jednocześnie ostatnie, może być tylko jeden ostatni. :mrgreen:

Awatar użytkownika
danielek001
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 521
Rejestracja: 14 maja 08, 20:41

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: danielek001 » 18 stycznia 09, 19:12

U mnie nie ma x do kasowania posta. Na innych forach zazwyczaj jest, ale tylko ostatni post można kasować.
50l krewecie
50l solniczka
240l malawi
1200l malawi w budowie

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Greek » 18 stycznia 09, 19:12

One nie były w jednym temacie ale w dwóch różnych ;-) .
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: EyeQueue » 18 stycznia 09, 19:23

Jest jeszcze śmieszniej.
W dziale woda mogę skasować każdy ze swoich ostatnich postów.
W dziale ogólnym nie mogę żadnego...

Wygląda na to, że trzeba by przycisnąć Ojca Dyrektora (L).

[ Dodano: Nie 18 Sty, 09 17:24 ]
Ślepota...
W tym też nie mogę...
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: Tomek83 » 18 stycznia 09, 20:46

Przycisnąć w kierunku takim, że wszędzie można co najwyżej kasować swój ostatni post. Nie wyobrażam sobie, żeby każdy mógł skasować każdy swój post...bałagan, nadużycia, itp. byłyby na porządku dziennym. A trudno, żebyśmy jeszcze potem robili śledztwa, co ktoś napisał i skasował...Nie ma w ogóle takiej opcji.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy już wiesz, jak aktualizować posty?

Postautor: EyeQueue » 18 stycznia 09, 21:48

Tomku, chyba nie posądzasz mnie o chęć anarchizacji forum. Bardziej chodziło mi o wyjaśnienie, czemu jest tak, jak jest, bo to ustawienia na poziomie administratora. Opcja kasowania ostatniego (i wyłącznie tego) postu może być przydatna w razie pomyłek, ale czy zalety przeważają nad wadami, to powinieneś ocenić Ty, jako doświadczony moderator. Ewentualnie wspólnie z resztą prezydium.
Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości