Ortografia

Quatz
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 grudnia 08, 17:15

Ortografia

Postautor: Quatz » 4 stycznia 09, 12:59

Poziom pisania poprawnie po polsku jest dla mnie przerażający. Ja rozumiem, że nie każdy jest idealny, że ktoś jest dysgrafikiem, ale błędy popełniane przez użytkowników powinny być poprawiane przez MODERATORÓW. I apel do ludzi co nie umieją pisać poprawnie:

Zwracajcie uwagę na czerwone podkreślenia pod słowami. Takie podkreślenie oznacza, że takie słowo nie istnieje!!! I należy je POPRAWIĆ.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ortografia

Postautor: deXter » 4 stycznia 09, 13:08

dysgrafikiem a kolega wie w ogóle co to jest ;>
Bo dysgrafia do błędów ortograficznych ma się nijak.

Moderatorzy akurat to robią co mogą ;]

Poleca zainstalować Mozille z naszym słownikiem ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Quatz
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 grudnia 08, 17:15

Re: Ortografia

Postautor: Quatz » 4 stycznia 09, 13:17

Wiedziałem, że ktoś się przyczepi... dysortografem, może być?? :neutral:
i wiem, że moderatorzy robią co mogą.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ortografia

Postautor: deXter » 4 stycznia 09, 13:23

Tak tak to już jest lepsze ;)
Tylko widzisz połowa zasłania się tym, że ma dysleksje połowa z tego ma papier tylko dlatego bo jest w gimnazjum i chcieli godzinę więcej tak wiem jak to jest :0

Dobrze, że ja sobie mam od podstawówki i nigdy ulgi ze strony nauczycieli.
Było na zasadzie masz Twój problem ja wymagam tego samego od wszystkich ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
pluvieuse
Ryba
Ryba
Posty: 480
Rejestracja: 4 października 08, 15:08
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Re: Ortografia

Postautor: pluvieuse » 4 stycznia 09, 13:24

Quatz pisze:Wiedziałem, że ktoś się przyczepi...

:roll:
Wiesz, równie dobrze coś takiego może powiedzieć ktoś, kto własnie popełnił błąd i mu go podkreślono ;)

A moderatorzy poprawiają błędy, i faktycznie, robią co mogą. Nie mozna od nich zbyt wiele wymagać bo mają swoje życie, dom, pracę. I tak przeraża mnie ogrom pracy którą tu wykonują ;) Na poziom poprawności na Forum nie ma co narzekać. Mnie na Forum urzekła dbałość o język, bo w 99% błędów ortograficznych czy jakichkolwiek innych osoba te błędy popełniająca jest upominana. IMO nie ma co marudzić, tylko samemu siebie trzeba pilnować ;)
Chcesz pomóc zwierzętom? http://www.stacyjkamaltusia.ovh.org

zielnik fotograficzny:http://zielarka.wordpress.com/ :)

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ortografia

Postautor: Jaro69 » 4 stycznia 09, 13:27

Quatz pisze:błędy popełniane przez użytkowników powinny być poprawiane przez MODERATORÓW.

Przecież my to robimy przy rażących błędach. Jeśli chodzi o mnie, takie błędy dodatkowo zaznaczam oprócz koloru wielka literą.
Rażąca jest faktycznie pisownia, a tłumaczenie się dysleksją, dysortografią jest niczym innym jak lenistwem.
Poza tym, jeśli ktoś ma problemy z poprawną pisownią powinien korzystać z edytorów wyłapujących błędy lub zainstalować Mozilla Firefox.
Ogólnie podejście do tematu w sposób: "przecież to nie Forum języka polskiego" lub "tak się pisze na innych forach" jest, przeze mnie osobiście i nie tylko z grona Moderatorów, odbierane lekceważące w stosunku do innych użytkowników, to tak jakby piszący na Forum robił łaskę, że pisze, a reszta musi to czytać i odpowiadać, a wcale tak nie jest.
Nie ma ulg jeśli chodzi o pisownię dla nikogo i takowych nie będzie. Wyjątki tylko co do znaków polskich stanowią użytkownicy mieszkający poza granicami kraju po uprzednim wytłumaczeniu lub przedstawieniu się w profilu.

[ Dodano: Nie 04 Sty, 2009 1:31 pm ]
deXter pisze:Tylko widzisz połowa zasłania się tym, że ma dysleksje połowa z tego ma papier tylko dlatego bo jest w gimnazjum i chcieli godzinę więcej tak wiem jak to jest :0

Z dysleksją można sobie iść do ubikacji i wziąć ze sobą i ów papier, miętoląc go odpowiednio wcześniej i użyć w konkretnym celu. Jakoś dziwne rzeczy sie dzieją, bo kiedy ja chodziłem do szkoły nie było ani jednego dyslektyka w moim gronie, a teraz to epidemia!!!
Po mojemu to nazywa się lenistwem i analfabetyzmem, a wina w tym rodziców i samych "chorych".

Awatar użytkownika
danielek001
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 521
Rejestracja: 14 maja 08, 20:41

Re: Ortografia

Postautor: danielek001 » 4 stycznia 09, 13:47

Oj naprawdę na tym forum moderatorzy, robią dużo, żeby byków było jak najmniej I brawa Im za to :ok: Myślę że to forum jest na bardzo wysokim poziomie poprawnego pisania. Jak użytkownicy do tego się nie stosują i nie czytają ostrzeżeń to robią papa. Moim zdaniem założenie tematu jest bez sensu, bo i tak ci których to dotyczy tu nie zajrzą. A byczek każdemu się może zdarzyć i na pewno zostanie wyłapany.
50l krewecie
50l solniczka
240l malawi
1200l malawi w budowie

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Ortografia

Postautor: przemekkmmz » 4 stycznia 09, 13:59

danielek001, popieram Cię w stu procentach, uważam także, że jeżeli ktoś za przeproszeniem "olewa" swój własny narodowy język na forum, to mogę być tego pewnie, że robi to także w życiu codziennym. A nie szanując języka nie szanujemy narodu, taka prawda, może to brzmieć poważnie bardzo ale prawdziwie. Kiedyś Polacy walczyli o pisanie we własnym języku!

Pozdrawiam :)

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ortografia

Postautor: andrzejkowac » 4 stycznia 09, 14:58

Jaro69 pisze:

Z dysleksją można sobie iść do ubikacji i wziąć ze sobą i ów papier, miętoląc go odpowiednio wcześniej i użyć w konkretnym celu. Jakoś dziwne rzeczy sie dzieją, bo kiedy ja chodziłem do szkoły nie było ani jednego dyslektyka w moim gronie, a teraz to epidemia!!!
Po mojemu to nazywa się lenistwem i analfabetyzmem, a wina w tym rodziców i samych "chorych".[/quote]

Jaro a jak chodziłeś do szkoły to w ogóle słyszałeś ze coś takiego jak dysleksja istnieje .Ja pobierałem nauki prawie w tym samym czasie co ty i nie słyszałem o czymś takim .Teraz szkoda mi tych godzin poświęconych na naukę wystarczyło powiedzieć że mam to coś i problem by się rozwiązał a tyłek by nie bolał . Ja mimo nauki w bez taryfy ulgowej z ortografii nigdy orłem nie byłem i nie będę ale dla oszczędzenia sobie wstydu stale korzystam z Mozilli i to też polecam innym .

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ortografia

Postautor: EyeQueue » 4 stycznia 09, 15:42

A ja słyszałem jeszcze w szkole o dysleksji. Podkreślam, słyszałem. Pierwszego dyslektyka (z papierem, a jakże) spotkałem, dopiero jak zacząłem uczyć studentów.
A przy okazji:
Szanowni Koledzy Moderatorzy. Nie poprawiajcie błędów. Na czerwono całe słowo i zostawić, niech inni widzą. Po co pisać poprawnie, jak ktoś poprawi (to co, że na czerwono). A tak Autor byka albo sprawdzi i poprawi (i "sczerni", a przy okazji się douczy), albo dostanie ostrzeżenie.
Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Belladonna
Ryba
Ryba
Posty: 292
Rejestracja: 9 lipca 07, 11:38
Lokalizacja: Stary Sącz

Re: Ortografia

Postautor: Belladonna » 4 stycznia 09, 17:25

Ja też jak byłam w podstawówce i szkole średniej, to nie słyszałam o dysortografii. Myślę, że to jest wina rozwydrzonych dzieciaków, które w wieku kilku lat, zamiast się uczyć pisać, siadają do komputera. /I wina ich rodziców, którzy im na to pozwalają./
Rozmnożyłam Paletki, Kiryski, Neony Innesa i Skalary :lol:

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ortografia

Postautor: deXter » 4 stycznia 09, 18:49

A ja Ci powiem, że pisząc na komputerze nauczyłem się tez ortografii.
Bo jak Ci co chwila podkreśla na czerwono to aż się chce aby tak nie było ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Belladonna
Ryba
Ryba
Posty: 292
Rejestracja: 9 lipca 07, 11:38
Lokalizacja: Stary Sącz

Re: Ortografia

Postautor: Belladonna » 4 stycznia 09, 21:20

Ja nie mam takich programów. Nawet /do momentu kiedy Jaro69 napisał mi jak to ustawić na komputerze/ nie miałam polskiej czcionki. Pracę magisterską piszę w Wordzie, ale kto to widział pisać tam 'z góry' jakiś post. Chociaż ...
Rozmnożyłam Paletki, Kiryski, Neony Innesa i Skalary :lol:

Quatz
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 grudnia 08, 17:15

Re: Ortografia

Postautor: Quatz » 5 stycznia 09, 07:47

Ale to nie jest tak, że ja się czepiam tak sobie, ja mam tak po prostu że mnie denerwują błędy innych np. ktury, gupi itp. Ja po prostu tak mam odkąd pamiętam.


I co to znaczy ''szczerni''??

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Ortografia

Postautor: Greek » 5 stycznia 09, 18:52

Dawanie ostrzeżeń , uwagi pod postami oczywiście coś dają ale niektórzy wogóle nie zwracają na to uwagi...
Może by tak co miesiąc był wybierany przez moderatorów użytkownik piszący według nich najbardziej poprawnie? Dostawałby wtedy na jakiś czas jakąś rangę. Ewentualnie tymczasowa zmiana koloru nicka. Może to by jakoś zmotywowało użytkowników do poprawnego pisania.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości