Co z użytkownikami, którzy nie wchodzą od dawna na forum?

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Co z użytkownikami, którzy nie wchodzą od dawna na forum?

Postautor: Seraphim » 1 października 08, 11:05

Mam takie pytanie do Admina: czy użytkownicy, którzy nie uczęszczali dość długo na forum nie będą usuwani? Czy jest jakiś przedział czasu? Czy w ogóle tego nie ma. Zastanawiam się, czy to nie zamula forum, jeśli nie ma usuwanych użytkowników, którzy parę lat temu byli ostatni raz i od tej pory ani widu, ani słychu.
Nothing runs like a Deere.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co z użytkownikami, którzy nie wchodzą od dawna na forum?

Postautor: Jaro69 » 1 października 08, 13:14

Zapewne Michał odpowie na Twoje pytanie kiedy znajdzie czas, ale pozwolę sobie wyjaśnić na czym sprawa polega ogólnie na forach. Jako, że jestem modem p.o. admina na Forum rodzinnym, mam jako takie pojęcie.

Użytkownicy i ich dane osobowe oczywiście są do usunięcia w panelu administratora, ale zajmuje to naprawdę niewiele na serwerze, kilka kB.
Nie muli to działania Forum, gdyż tylko biernie użytkownicy są w rejestrze.
Poza tym, jak sobie wyobrażasz stare tematy, w których brali udział użytkownicy nieaktywni od X czasu, a będziesz chciał o takim "delikwencie" dowiedzieć się więcej, przeszukując jego tematy? To dopiero będzie sprawiać problem.

Przykład: czytasz temat (wyimaginowany) "Palecie - agresja", w temacie jest mowa o agresji ryb itp., w zbiorniku pozornie wszystko OK. Pytanie jest, ale nie masz pojęcia, bo mowy tam nie ma o wielkości zbiornika, a przeszukując inne wątki/tematy autora, możesz dojść w jakim baniaku on je trzyma (-ł).

Myślę, że w miarę zrozumiale to wyjaśniłem.

[ Dodano: Sro 01 Paź, 2008 8:18 pm ]
EDIT: Wcinam się Stachowi w temat i mam pytanie do Michała z innej beczki. Czy jest opcja ukrycia ShoutBox'a przed niezarejestrowanymi na Forum, czy też może każdy odwiedzający musi to widzieć. Wylogowałem się na chwilę i widzę SB, jeszcze spróbuję coś napisać w nim, zobaczymy co się pojawi.

Po testach widzę, że "obcy" nie ma możliwości wpisania czegokolwiek na SB.

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości