WAZNE

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

WAZNE

Postautor: Aigel » 24 maja 04, 22:12

Niektóre posty na forum są delikatnie mówiąc dziwne. Wiem ze wśród forumowiczów są młodzi adepci tego pięknego hobby i rzeczą naturalną jest że ich wiedza jest ciut mniejsza, każdy z nas kiedyś zaczynał. To co dla kogoś jest oczywiste, dla drugiego takie nie jest. Ale naprawdę posty typu co wiecie o rybie XXX są bezsensowne. Istnieje www.google.pl tam należy wpisać nazwę ryby i się ma odpowiedź. Co innego posty pytające o doświadczenie, ale w swej treści zawierające konkretne pytania. Również posty mające na celu zidentyfikowanie gatunku mają w swej treści jakiś cel, ale tematy typu co wiecie o xxx będą kasowane bo tylko zaśmiecają forum. Kolejna sprawa to tematy nie związane z akwarystyka, bądź związane z nią w minimalnym stopniu umieszczamy w Hyde Park. Ostatnia kwestia to posty typu: aha, ok., dobra, dzięki itp. Ich wkład w dyskusje jest żaden, nie piszemy postów zawierających jedno słowo :D . Napiszcie Wasze odczucia po kilku dniach działania nowego forum. Porządek musi być bo niedługo znaleźć sensowną informacje będzie graniczyło z cudem. :czytaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: WAZNE

Postautor: atusia » 25 maja 04, 09:21

Racja Aigel. Przeglądając forum sporo postów jest "bzdurnych" Faktycznie młodzi akwaryści często zadają dużo pytań. Czasami odnoszę wrażenie, że posty piszą bo chcą, a nie dlatego, że chcą się czegoś konkretnego dowiedzieć. Uważam, że tego typu posty powinny znikać z forum. Na forum jest też sporo postów podobnej tematyki. Każdy jak pomyśli to dopisze pytania do założonych już postów. W sumie takie wyjście jest najlepsze, po co zaśmiecać forum. Wchodząć tutaj na forum często się irytuję :?
Dużo czasu człowiek traci na czytanie "bzdur" Wiem...wiem może ktoś napisać " to nie wchodź i nie czytaj" Moja uwaga jest taka, że forum powinno być skarbnicą wiedzy, a poplotkować można "o byle czym" np. na gg
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: WAZNE

Postautor: Hawk » 25 maja 04, 12:42

I tu macie racje! Ktos grzecznie pyta jak rozwiazac jego problem na co kto inny odpisuje " o tym juz mowimy gdzie indziej ... " - tam gdzie ktos inny ma zupelnie iiny problem :?
Posty tego typu nie powinny sie ukazywac... A jak sie grzecznie zwroci uwage to ludzie mysla odrazu ze sie ich obraza :roll:
Atusia twoja uwaga jest bardzo na miejscu :) ktos kto pisze takie w/w posty i odpowiada "nie wchodz i nie czytaj" przejawia bardzo niska kulture i tyle... A postow tematycznych rzeczywiscie jest bardzo duzo...zgadzam sie z Toba w zupelnosci!
A co do ich usuwania- Aigel co byc powiedzial na kasowanie tych postow tak jak powiedziala Atusia??
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: WAZNE

Postautor: Elmo » 25 maja 04, 17:19

Cześć


Ja zauwazylem jeszcze , ze niektorzy lubią nabijac posty poto aby miec "wyższą rangę" nie wiem co im to daje ale napewno robi bałagan , wedłóg mnie forum to miejsce które jest sego rodzaju kompendium wiedzy , doświadczeń , mam wrażenie ze na starym forum był wiekszy porządek , ale wierze że Aigel sie wezmie za porządek :D :D choc wiem ze prowadzenie forum to niełatwa sprawa i czasochłonna .

Pozdrawiam Artur "Elmo"

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: WAZNE

Postautor: Aigel » 25 maja 04, 18:25

niestety widze ze nie wszyscy wzieli przeczytali ten temat, a szkoda, od teraz bede dawal ostrzezenia, 3 ostrzezenia to ban. Co do kasowania postow to kasowane sa one ne bierzaco.
Obrazek

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: WAZNE

Postautor: BigFish » 25 maja 04, 18:41

Macie racje. Ale zuważyłem jeszcze jeden problem że niektórzy piszą posty o tym co im się nie podoba np. taki temat "Akwarystyka morska to syf". Są to posty bez sensu i jestem za tym żeby je usuwać. Jak ktoś kiedyś powiedział: O gustach się nie dyskutuje

Awatar użytkownika
BaT
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 04, 20:05
Lokalizacja: Dębno Małapolska*

Re: WAZNE

Postautor: BaT » 25 maja 04, 21:31

Wiem że teraz będę obstrzelony krytyką bo się sprzeciwiam władzą, ale btw to co piszecie to nieprawda!! Forum jest po to żeby się czegoś dowiedzieć, tak, ale posty w stylu co wiecie o rbie xxx są dbre, mnie też denerwuje za duzo bzdurnych postow... ale jednak nie zgadzam się z wami.... wiesz, myśle Agiel że niektórzy z tych forumowiczów co tak napisali, gdyyś napisał tak jak ja też by cię poparli!! to widać... cokolwiek bys nie napisał, oni cie popra... a co im to da?? nie wiem.. nie możesz mi dać ostrzeżenia, to jest kulturalna krytyka.... nie chce ci grozic, ale jak usuniesz tego posta po prostu przenoszę się na inne forum...ja cie nie chce straszyć... czasami na stronach innych, wyszukanych są bzdury, piszac co wiecie o rybce xxx w necie znalazłbym same pochwały, opis czysto biologiczny, a nie taka jaka jest naprawdę i jakie forumowicze mają z nią doświadzczenia
Grupa Miłośników Mniejszych Rybek- zapraszam do członkowstwa

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: WAZNE

Postautor: Aigel » 25 maja 04, 21:56

Co do tej wladzy to nie bede komentowal :evil:
Glownie chodzi o posty ktore w swojej tresci nic nie niosa typu:
acha
ok
naprawde
itd.
Co do tematow co wiecie o rybie xxx to odbieram je jako lenistwo, rozumiem znajdziesz cos o rybie xxx w necie i piszez post:
"przeczytalem ze ryba xxx potrzebuje takich paramterow wody...., czy naprawde musza one byc takie, czy majac wode... moge ja trzymac....."
i tego typu posty, wiesz nie mozna dopuscic do tego by na forum powstawal balagan, a narazie jest niewielu uzytkownikow, a juz a co bedzie sie dzialo jak bedzie nas 3 razy wiecej?
Kasuje tylko posty nie zwiazane z tematem, ostrzezenie dostala majka_kicia a bylo to spowodowane tym ze po powrocie do domu bylem zmuszony skasowac kolo 10 postow jej autorstwa, takie ostrzezenie narazie nie niesie za soba zadnych konsekwencji, mozne je pozniej skaowac.
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WAZNE

Postautor: Adam » 26 maja 04, 11:39

Może dobrze by było, jakby można usuwać własne posty. To by Ci trochę pracy zaoszczędziło z kasowaniem błędnych postów. Chyba, że się da tylko ja nie wiem jak :roll:

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: WAZNE

Postautor: Aigel » 26 maja 04, 13:35

U gory po prawej stronie swojego postu masz edytuj, a obok krzyzyk, ktory wlasnie slozy do usuwania wlasnych postow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WAZNE

Postautor: Adam » 26 maja 04, 14:14

No własnie nie miałem tego krzyżyka :lol: Miałem tylko "edytuj", ten post jest pierwszy, w którym mam krzyżyk

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WAZNE

Postautor: Spaiky » 26 maja 04, 21:11

Temat zasady powinien być w najczęściej przeglądanym dziale jakim jest: akwarystyka słodkowodna. Tam każdy będzie mógł je przeczytać i jeśli nie będa mu się podobały to niech po prostu nie bierze dyskusji w forum ( w zakładkę po godzinach wchodzi jednak mniej ludzi i znacznie rzadziej). Ktoś stworzył to forum i ma prawo wymagać. Przecież każdy może stworzyć swoje własne forum, na którym będzie panowała zupełna anarchia. Tylko czy takie forum będzie odwiedzane przez akwarystów z prawdziwego zdarzenia, czy może przez chołotę, która będzie miała okazję powyzywać się jak to ma miejsce np. na www.onet.pl w zakładce:Waszym zdaniem. Jest jeszcze możliwość akceptacji zasad podczas rejestracji i/lub wysyłania ich poprzez e-mail zaraz po zarejestrowaniu się.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: WAZNE

Postautor: Aigel » 26 maja 04, 21:16

:idea: Dobry pomysl temat zasady bedzie sie otwieral po rejestracji.
Obrazek

Awatar użytkownika
BaT
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 04, 20:05
Lokalizacja: Dębno Małapolska*

Re: WAZNE

Postautor: BaT » 26 maja 04, 21:31

nie powiedziałeś co myslisz o dalszej czesci postu, a jak inaczej ciebie nazwe, jak nie władzą.... przecierz masz wladze na tym forum........ nie pisze dla tego posta zeby ci pokazac ze jestem czlekiem ktory wszedzie mysli tylko o tym zeby napisac hwdp albo hwdn bo nie popieram tego typu rzeczy.. i nie dlatego ze zamknoles moj temat o labeo....... po prostu chcialem sie dopytac ale jak nie....... mam zly dzien ide po klej....
Grupa Miłośników Mniejszych Rybek- zapraszam do członkowstwa

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: WAZNE

Postautor: Aigel » 26 maja 04, 22:29

Jezeli dalsza czesc to ten tekst o tym ze ktos napisal ze sie ze mna zgadza tylko dlatego ze jestem adminem to wiesz wydaje mi sie to smieszne. Dla mnie to co napialem wydaje sie oczywiste, porzadek musi byc, bo inaczej bedziemy mieli sytuacje jak na wspomnianych juz wyzej portalach typu onet, wp. Do kompletu brakowalo tylko postu "kto lubi skalary niech sie wpisuje". Temat z labeo zostal zamkniety gdyz uzyskales informacje, jak bys od razu zapytal sie czy mozna je trzymac z mieczykami, molinezjami to by bylo ok, ale sformulowanie pytania "Proszę mi o informacje o rybce Labeo, nigdy o niej nie słyszałem..." jest dla mnie czystym lenistwem wystarczylo wpisac w google labeo i bys juz co nieco wiedzial, a pozniej tylko zadal bys trapiace cie pytania.

P.S. Pisze sie chwdp :wink:
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości