ZAŁAMKA!!!

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

ZAŁAMKA!!!

Postautor: kamila » 1 października 04, 14:21

CZe!
Wczoraj w moim miescie natknelam sie na nowy sklep zoologiczny, w ktorym nigdy wczesniej nie bylam. Mysle sobie:"wpadne na chwilke, zobacze co maja" :lol: .
Za lada stoi babeczka i zawziecie probuje cos wytlumaczyc panu w wieku 30-40 lat. Ogladam rybki, roślinki i slyszę: " Jak pan ma akwarium 40 l. to spokojnie para tych paletek sie zmieści". :zly: AHHHH!!!! Myślałam, że słyszę "platki", ale nie - chodzilo o paletki!!!!Potem było tylko: "Te paletki to mało wymagające rybki, raz w czasie sypnie pan tylko troche suchego pokarmu i pieknie urosną" :zly: :zly: . Ludzie, to mnie poraziło!!! Facet zadowolony , rybki zapakowane do woreczka, wychodzi. Zaniemowilam, bylo to dla mnie takim szokiem, że nawet nie zdazylam facetowi odradzic tego zakupu. Zapytałam w jakiej cenie sa te male anubiasy, a "babka" spytała " chodzi pani o te pyszczaki???". To mnie przerosło!!! :zdziwko: Spojrzalam na kobitkę z politowaniem, nie powiedzialm do widzenia ( zapomnialam z szoku jakiego doznałam) i wyszłam.

Zastanawiam sią, czy takie "cuda" zdarzają się często????? :niewiem: .Szkoda tylko, że na ludzkiej głupocie i bezmyślności cierpią rybki.
Jak to dobrze mieć kolegow na forum,dobry sklep zoologiczny a w nim człowieka, ktory zajmuje sie rybami 30 lat i nigdy dla checi zysku za wszelka cene nie probuje wcisnac ludziom kitu :D :D :D

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: Dave » 1 października 04, 14:40

Niech Moderatorzy zrobią na stronie głównej oddzielny dział - "Głupota sprzedawców".
Ja np. widziałem, że sprzedawca sprzedawał pewnej pani do akwarium 30 l - 7 Welonów(czerwonych kapturków) i 10 brzanek sumatrzańskich.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: Hawk » 1 października 04, 14:44

1. topic przeniesiony do Hyde Park bo tam juz byl temat "PROFESJONALNI SPRZEDAWCY" wystaczylo poszukac...
2. no rzeczywiscie glupota ludzka nie zna granic, to ja sie zastanawiam czy daloby rade u mnie miec 5 sztuk tych cudnych ryb a oni takie rzeczy robie :lol:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: ciosek » 3 października 04, 18:31

nie no hawk... mysle że 5 palet wejdzie :) w koncu maja ponad 45 litrów na głowe :), ja sie zastanawiam nad paletami, ale to tak mysle za rok dopiero. No ale zdarzaja sie tacy sprzedawcy, ja na szczescie jeszcze takiego doradcy nie spotkalem (na szczescie), ale jak spotkam i zacznie mi wciskac takie kity to chyba mu powiem co o tym wszystkim mysle :), jak mnie cos wkurzy to potrafie powiedziec (nie to zebym sie przechwalał albo coś:P) poprostu to przechodzi ludzkie pojecie!!!! Ludzie prosze zwracajcie uwage sprzedawcom, nie mowie żebyście ich od razu bluzgali ale trzeba czasami :). Ja na szczescie mam taki zaprzyjazniony sklep (fakt że wydalem w nim ponad 1500 pln na akwarium, no ale facet zawsze doradza dobrze :P i sprawia wrażenie że sie na tym zna) Fajny chłop z niego :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: Dave » 4 października 04, 14:08

Drogi ten sklep. Skoro na akwarium 240 l z wyposażeniem wydałeś 1500 zł. Ja za same akwarium z oświetleniem dałem 400 zł. Jeszcz pewnie wydam mniej, więcej 350 zł i będę miał git akwarium. :D :D :D

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: Hawk » 4 października 04, 14:09

Dave pisze:Drogi ten sklep. Skoro na akwarium 240 l z wyposażeniem wydałeś 1500 zł. Ja za same akwarium z oświetleniem dałem 400 zł. Jeszcz pewnie wydam mniej, więcej 350 zł i będę miał git akwarium. :D :D :D


Dlaczego drogi? To zalezy jakiej firmy jest akwarium i ppokrywa ... :roll:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: ciosek » 4 października 04, 14:19

pokrywe mam Aquaela + dołożona świetlówka (250 pokrywa + 120 pln dolozenie, ale źle zrobilem bo kupilem zasilacz aquaela za 80 pln), do tego filtr (430) , szafka (300) akwarium (250). + jeszcze inne pierdołki, termometry, żarcie, siatki itp...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: Dave » 5 października 04, 14:25

Zapomniałem, że mogłeś mieć droższą poktywę. W dodatku moje akwarium stoi na podłodze, ale koło schodów, więc siadając możne je dobrze widzieć. Dzięki schodom można też wymieniać wodę za pomocą przepodu akwarystycznego.

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: Bea » 10 października 04, 17:03

W wielu sklepach widziałam rybki podpisane po prostu pyszczaki, lub zbrojniki podpisane "glonojady", a denne po prostu "sumiki". :roll:

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: ZAŁAMKA!!!

Postautor: lukas » 20 października 04, 17:14

To są po prostu ludzie którzy nic nie wiedzą o akwarystyce i szukając łatwych pieniędzy ( no bo przecież wystarczy
troche suchego pokarmu i pieknie urosną
:roll:
a przy okazji cierpią ryby :(

Pozdro
Łukasz
__________________________________
100 l - para A.Sajica , 1 x zbrojnik niebieski , 3 x bocja wspaniała

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości