rybką zwana Wandą :D

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

rybką zwana Wandą :D

Postautor: Locter » 3 września 04, 18:51

Chciałbym poruszyć pewną kwestie, która co raz bardziej zaczyna mnie drażnić. :twisted:
Gdzieś połowa użytkowników pisząć jakieś zdanie z wyrazem "rybkom" ( komu, czemu - rybkom - takie małe sprostowanie), nie odmienia poprawnie i pisze "rybką" :lol: :lol: :lol:

Nie sądzicie, że to podchodzi pod jakiś lekki analfabetyzm ?? , albo upośledzenie umysłowe??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Po prostu jak widze takie coś to zastanawiam sie, czy to jest lenistwo, czy teżna serio nasze społeczeństwo jest aż tak ograniczone, żeby nie mogło odmienić prostego wyrazu.... :? :?

To zjawisko zauważyłem na prawie wszystkich forach, i to mnie normalnie przeraża :|

Powiedzcie mi zatem: CZY TO JEST NORMALNE ?? :|

Kończe już, bo wyraźnie podniosło mi sie ciśnienie kiedy to napisałem.... UFFF... :(
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: rybką zwana Wandą :D

Postautor: Sieniu » 3 września 04, 21:26

Rybkom czyli liczba mnoga a Rybką czyli liczba pojedyncza.Proste i logiczne.Czyli mozna pisac tak i tak tyle ze zalezy w jakim znaczeniu
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: rybką zwana Wandą :D

Postautor: Locter » 3 września 04, 22:32

Sieniu, chodzi mi oczywiście o liczbę mnogą :). I ty też widze nie należysz do asów ortografii. Jak mówisz - "rybkom" ( liczba mnoga), to odmiana liczby pojedynczej będzie brzmieć "rybce" :lol: .
Przykład:
Czemu sie przyglądam? - tym Rybkom, tej Rybce :D
A połowa forumowiczów pisze:
Czemu się przyglądam? - tym "Rybką" (w liczbie mnogiej) :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Przejrzyj forum i sam zobacz ile takich "bugów" jest :D Zgrooza...
Ostatnio zmieniony 4 września 04, 09:49 przez Locter, łącznie zmieniany 2 razy.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: rybką zwana Wandą :D

Postautor: Hawk » 3 września 04, 22:43

Locter, Tak jak napisales to dowodzi naszemu polskiemu ograniczeniu... I dziwic sie ze nasi zagraniczni sasiedzi maja taka on Nas opinie, juz nawet my sami tak twierdzimy... Dosłownie o zgrozo :(
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: rybką zwana Wandą :D

Postautor: Sieniu » 4 września 04, 10:18

Oki.Ja tak nie pisze:)))Po prostu zle wytłmaczyłem :lol: :lol: Sorka
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: rybką zwana Wandą :D

Postautor: ciosek » 14 września 04, 13:26

no... Hawk mi napisal niedawno na gadu, ty obczaj ten post, i wkleil mi link... ja otworzyłem i wzrok przykuły 2 słowa rybką i roślinką... oczywiscie źle odmienione, bo powinno byc rybkom i roslinkom. Na poczatku myslalem że padne jak kawka, no ale po chwili zastanowienia zacząłem sie zastanawiac, w koncu jakby nie patrzeć podchodzi to troszke pod analfabetyzm, no ale to mnie przeraża, przecież nie jest to pierwszy taki post na tym forum... a to forum przecież nie zrzesza jakiejs ogromnej liczby ludzi. Fakt jest może tutaj paredziesiąt osób piszących regularnie. Fakt rozumiem, czasem można sie zapomniec, albo wypsnąć coś... no ale sorry nie zawsze. Takie jest moje zdanie w tej sprawie.

P.S ja też czasem mówie niegramatycznie ale najczesciej jeżeli przkomarzam sie z rodzicami mowiac np. Poszłem na dwór, albo ogladam telewizor (a powinno byc telewizje, ale coponiektórzy mówią ide ogladac telewizor... ale co tam takiego ciekawego, zwykłe elektroniczne pudło :P) Ale oczywiscie zdaje sobie sprawe że mówie źle :) i ograniczam takie wybryki, bo jeszcze mi to wejdzie w krew :)

[ Dodano: 2004-09-21, 20:18 ]
TAK OSTATNIO PRZECZYTAŁEM NAPIS Z MURU...
"Język polski? Po co mi to? I tak mnie wszyscy rozumiejom!"

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości