Potrzebuje pomocy...

hibiskus
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 30 sierpnia 04, 11:54
Lokalizacja: warszawa

Potrzebuje pomocy...

Postautor: hibiskus » 30 sierpnia 04, 12:10

Witam!
Mam mały problem z moimi rybkami...Dostałam na 18 urodziny trzy rybki, maja mi przynosic szczesie. To sa pierwsze zwierzatka wodne jakie kiedykolwiek miałam :D Sa naprawde słodkie. Tylko mam problem bo w ogole nie mam pojecia jak sie nimi opiekawac. Jedna to welon, druga bojownik, a trzecia nie wiem, bo moi kochani znajomi zapomnieli jaki to rodzaj. Ja po przejrzeniu zdjec w inteniecie podejrzewam ze to moze byc mieczyk(?). Kadza z rybek ma swoja kule, a welon ma nawet filtr :D Porbowałam wyczytac cos na roznych stronach, jak zajmowac sie rybkami, ale tam sa jakies pierdoły tylko...Dla poczatkujacych jest jak wybrac akwarium i osprzet, a co z reszta?ja akwarium juz mam przeciez :) Co mam zrobic zeby moje rybki zyły jak najdłuzej?moge wposcic je do jednego akwarium, czy niebardzo...??
Mam nadziej ze dacie mi jakies wskazówki, bo inaczej moze byc ciezko z rybkami... Pozdrawiam :wink:
Hibiskus

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: Cichy_24 » 30 sierpnia 04, 12:44

napisz jakie masz akwarium a ci pomoge. Napewno welonke i mieczyka mozesz trzymac razem. Co do bojownika to mozesz sprubowac chociaz nie jestem pewien jak to sie skonczy
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

hibiskus
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 30 sierpnia 04, 11:54
Lokalizacja: warszawa

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: hibiskus » 30 sierpnia 04, 12:59

mam trzy kule, dwie sa dosc małe, a jedna nawet spora Nie pow ile ma litrow pojemnosci, bo nie mam pojecia...Welon trzyma sie dobrze i bojownik tez Ta trzecia rybka ma chyba jakos depresje, bo praktycznie caly czas stoi w jednym miejscu i nic nie chce jesc... :(
Hibiskus

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: tomeek7 » 30 sierpnia 04, 13:03

RYBEK NIE NALEZY TRZYMAC W KULACH nie dawno na tym forum byl temat o kulach poczytaj go sobie
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: Cichy_24 » 30 sierpnia 04, 13:17

Niestety w kulach nie da sie trzymac wszystkich gatunków rybek, jedyne które wytrzymuja w takich warunkach to rybki z rodzaju labiryntowych ( czyli bojowniki, prętniki, gurami itd.). Niestety jezeli ta trzecia rybka to mieczyk to lepiej ja komus oddaj.
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: BigFish » 30 sierpnia 04, 13:36

w kuli nie można trzymać ZADNYCH rybek.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

hibiskus
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 30 sierpnia 04, 11:54
Lokalizacja: warszawa

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: hibiskus » 30 sierpnia 04, 13:42

Moze sobie przypomna w koncu co to za rybka...a jak nie to bede musiała z nia skoczyc do zoologicznego Mam jeszcze jedno pytanie Czy do tego bojownika nalezy kupic filtr?jak narzie to przekładam co jakis czas flitr z kuli od welona do kuli z bojowniem...i nie wiem czy potrzebnie...
Hibiskus

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: Cichy_24 » 30 sierpnia 04, 14:46

Bojownik moze sie obyć bez filtra, chociaz jak wiadomo od przybytku głowa nie boli.

[ Dodano: 2004-08-30, 14:47 ]
w kuli nie można trzymać ZADNYCH rybek.


to zalezy od wielkości
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: Hawk » 30 sierpnia 04, 15:07

Cichy_24, No ale wiesz... To jest horror dla ryby która tam siedzi i jest troche nie humanitarne jakby nie patrzec .... :roll: Wiec lepiej kupic ten baniaczek 30-40 litro na te pierwsze rybki ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: Elmo » 30 sierpnia 04, 15:20

Hej panowie z przypomnijcie sobie jak wy zaczynaliście przygode z akwarystyką :) ... nie każdy odrazu wszystko wie , a nasz nowa kolezanka ma dobre chęci .. więc nie krytykujmy jej 8) 8) . Tak jak powiedział mój przedmówca zakup "normalne akwarium" np 45 L + filtr i grzałkę , welonkę o ile sie od niej nie przywiązałaś bardzo, oddaj komuś ... z mieczyka i bojownika przenieś do akwarium . a kule hmmm moze jako doniczki do roślinek ???? ta najwiekszą może pełnic w razie czego fukcję szpitala/kotnika .... Jeżeli ulegniesz naszym sugestiom i zakupisz akwarium to napisz .... to doradzimy jakie roslinki , jakie pokarmy ... itp :)

hibiskus
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 30 sierpnia 04, 11:54
Lokalizacja: warszawa

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: hibiskus » 30 sierpnia 04, 16:11

Dzieki chłopaki, ze jestescie za mna :D Po wielkich trudach dowiedziałam sie za mam jednak welonke i dwa bojowniki... :) i dzieki pomocy Cichego wiem tez te bojowniki to samiec i samiczka Do welonki sie juz przywiazałam Jest taka fajniutka Pływa sobie i tak fajnie podgryza kamyczki :D, wiec chyba jej nie oddam To radzicie,zebym kupiła sobie wieksze akwarium...hym moze i dobry pomysł, ale chyba z takim akwarium to jest duzo roboty, nie?rozejrze sie za nowym szklanym domkiem dla mioch małych przyjaciol :) ale to chyba tez sa rozne rodzaje akwaruim...kurcze,musze jeszcze duzo poczytac...
Hibiskus

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: Hawk » 30 sierpnia 04, 18:42

hibiskus, ogolem im wieksze akwa tym mniej roboty ;) Wiec sie nie martw ja zaczynalem od 30 Litrów potem 60 potem 120 i terazmam 240 hehe. ;) Bedzie dobrze! Pozdro
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Potrzebuje pomocy...

Postautor: ciosek » 7 września 04, 16:19

ja sie rzuciłem na 240 l ale okurat mialem kase (Zbierałem rok, w ogole nie podejrzewajac ze wydam to na akwarium), no ale mniejsza z tym, sluchaj, niestety musisz wybrac Albo welon albo bojowniki w akwarium, Welony dobrze czuja sie w temp 20-22 st. C a bojowniki 27-30, wiec raczej nie da sie ich pogodzić, jeżeli kupisz akwarium 30-40 litrów to wojej welonce bedzie napewno o wieeele lepiej niz w kuli, a powiem wrecz, nieporównywalnie lepiej. Hibiskus, proszę poczytaj a wybieraniu akwarium, naprawde ci sie przyda, i raczej napewno tam przeczytasz ze kula to pomyłka (jezeli chodzi o trzymanie ryb, do trzymania cukierków w sam raz ;P). Przy akwarium naprawde nie ma duzo pracy. JA mam akwarium 240 l i cotygodniowa podmiana wody okolo 20 % zajmuje mi nie wiecej niz 30 minut. Dzisiaj robie wieksza podmiane, okolo 70-75 litrów, specjalnie włącze stoper i zmierze ile mi to zajmie :), ale raczej nie wiecej niz 45 minut. W akwarystyce najważniejsza jest SYSTEMATYCZNOŚĂ† i CIERPLIWOŚĂ†, i każdy ci to powie

[ Dodano: 2004-09-07, 19:21 ]
No i zmierzyłem czas, wymiana wody, razem ze zrobieniem porządku (tak ze nei bylo widac ze co kolwiek bylo przelewane, jakaś mokrość :) czy szmaty, poprostu porządeczek pełen :) ) zajęło mi to 22 minuty 13 sekund i 66 setnych ;) (22.13.66 ;) ) chciałem zaznaczyc ze wymieniłem 70 litrów :) wiec przy 30tce tez sobie poradzisz. Akwarystyka nie jest straszna ;) tylko trzeba zachowac pewne zasady i wyrobic w sobie pewne nawyki.

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości