Krewetki, małe istotki

Awatar użytkownika
Lwiczka
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 4 stycznia 17, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Krewetki, małe istotki

Postautor: Lwiczka » 22 lutego 17, 10:07

Witam, tym razem poruszam ten temat tutaj ponieważ nie wiedziałam gdzie indziej go zamieścić aby inni nie pisali zamiast odpowiedzi "ten temat nie w tym dziale!" itp. itd.
A więc tak... ... ... no zaczęłam interesować się krewetkami odkąd w moim akwarium po kupieniu nowego pokarmu roślinnego podejrzanie wzrosła ich liczba widocznych bez szukania po trawskach. Spodobały mi się ich odmiany kolorystyczne, mam upodobanie do niebieskich. zamierzam założyć krewetkarium, ale nie chcę robić kolejnego konta na innym portalu tylko i wyłącznie po to aby zadać takie pytanie: Który gatunek krewetek wybrać? Biorę pod uwagę:
- Blue Velvet
- Blue Tiger
- Blue Bolt
Nie jestem osobą która szybko się decyduje, a więc nie pisać mi tu np. że jak dopiero zaczynam to mam wziąć Red Cherry i się uczyć. Gdy zdecyduję się na gatunek to WTEDY będę godzinami z braku lepszego zajęcia ślęczeć na stronkach w poszukiwaniu info i zmuszaniu neta do szybszego działania ;) .
A jak już robię nowy post, to pytanie 2: Szukałam na allegro i olx tzw. akwarium trójdzielnego, bo a nuż uda mi się dostać wszystkie trzy gatunki krewetek bez wydawania majątku? No i tak zapytam czy widzał ktoś aukcję takiego zbiornika, bo ja znalazłąm jedną wygasłą :D . Mam nadzieję że nie popełniłam takiego błędu jak w moim ostatnim poście.
W skrócie:
- Który gatunek krewetek polecacie do hodowli z wyżej wymienionych? (ano do hodowli a nie tylko na ozdobę, jak mus to mus :) )
- Czy widział ktoś aktualną aukcję akwarium trójdzielnego lub sam chce się pozbyć tegoż typu zbiornika?
W miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję, Lwiczka.
~Lwiczka
Akwa 100/40/40 160l
Obsada:
- 4 gurami mozaikowe
- 10 neonów Innesa
- 3 mieczyki (mieszańce)
- glonojad syjamski złoty
- multum krewetek tzn. żółte, pomarańczowe, czerwone, kremowe, czerwono-przezroczyste.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: barttsw » 22 lutego 17, 10:11

co do akwarium zadzwon sobie do mycioka oni zrobia ci wszystko i na kazdy wymiar

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: deXter » 22 lutego 17, 12:34

Warto byłoby zauważyć, że velvety to neocardinia, a blue bolt i blue tiger to cardinia gdzie koszta są duże wyższe ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Lwiczka
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 4 stycznia 17, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: Lwiczka » 22 lutego 17, 14:18

Witam pana dextera. A zdaję sobie z tego sprawę. Jak na razie najbardziej przychylna jestem właśnie velvetom, ale na upór na tigery też się uzbiera ;) .
~Lwiczka
Akwa 100/40/40 160l
Obsada:
- 4 gurami mozaikowe
- 10 neonów Innesa
- 3 mieczyki (mieszańce)
- glonojad syjamski złoty
- multum krewetek tzn. żółte, pomarańczowe, czerwone, kremowe, czerwono-przezroczyste.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: abiba » 22 lutego 17, 17:22

Lwiczka pisze:...
A jak już robię nowy post, to pytanie 2: Szukałam na allegro i olx tzw. akwarium trójdzielnego, bo a nuż uda mi się dostać wszystkie trzy gatunki krewetek bez wydawania majątku? No i tak zapytam czy widzał ktoś aukcję takiego zbiornika, bo ja znalazłąm jedną wygasłą :D .
...
- Czy widział ktoś aktualną aukcję akwarium trójdzielnego lub sam chce się pozbyć tegoż typu zbiornika?
W miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję, Lwiczka.


Nie upierałbym sie przy zbiorniku podzielonym na stałe. Zastanów sie nad typowym ( sensie braku ścian działowych) a u szklarza zamów sobie 1lub więcej szlifowanych szybek które będziesz mogła sobie zawiesić i dokonać podziału i łatwo go usunąć .
Jeśli zrobisz to ze szkła opti będziesz podwójnie zadowolona bo nie będzie szkaradnych pionowych linii

...

Awatar użytkownika
Lwiczka
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 4 stycznia 17, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: Lwiczka » 22 lutego 17, 17:44

O, no taka mądra to nie jestem. Dobry pomysł. A tak a'propos krewetki blue velvet to znacie wymaganą twardość wody? Bo wszystkie, wszyściutkie stronki które przeglądałam były wybrakowane lub plagiaty z poprzednich stron... :(
~Lwiczka
Akwa 100/40/40 160l
Obsada:
- 4 gurami mozaikowe
- 10 neonów Innesa
- 3 mieczyki (mieszańce)
- glonojad syjamski złoty
- multum krewetek tzn. żółte, pomarańczowe, czerwone, kremowe, czerwono-przezroczyste.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: barttsw » 22 lutego 17, 17:54

Parametry wody : PH 7-7,5 GH-8/9 KH 2/3 przewodność 500uS

Awatar użytkownika
Lwiczka
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 4 stycznia 17, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: Lwiczka » 22 lutego 17, 18:34

Dobra jestem idiotką ale cóż to takiego GH i to takie drugie? :) A i czy pH to twardość, kwasowość wody czy jeszcze co innego? Jestem z parametrów zielona. :D
~Lwiczka
Akwa 100/40/40 160l
Obsada:
- 4 gurami mozaikowe
- 10 neonów Innesa
- 3 mieczyki (mieszańce)
- glonojad syjamski złoty
- multum krewetek tzn. żółte, pomarańczowe, czerwone, kremowe, czerwono-przezroczyste.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: barttsw » 22 lutego 17, 18:42

Lwiczka pisze:Dobra jestem idiotką ale cóż to takiego GH i to takie drugie? :) A i czy pH to twardość, kwasowość wody czy jeszcze co innego? Jestem z parametrów zielona. :D

poczytaj co to jest bo to podstawy

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: Dhuz » 22 lutego 17, 19:47

Lwiczka... spokojnie. Metodycznie.

GH - "General Hardness" - Twardość ogólna, czyli jak bardzo betonowatą masz wodę.

KH - "Karbonathärte" - Carbonate hardness - 'Twardość' węglanowa, a właściwie zasadowość. Im wyższa, tym wyższe pH będzie się utrzymywać w zbiorniku.

pH - odczyn wody. Może być kwasowy ( pH <7), neutralny (pH = 7) lub alkaliczny (pH > 7)

Awatar użytkownika
Lwiczka
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 4 stycznia 17, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: Lwiczka » 23 lutego 17, 09:28

A to ciekawe... No cóż, w wolnym czasie poczytam o tym więcej. Na razie jednak nowinka z mojego zbiornika - rano wstaję, myślę czy chce mi się iść do szkoły... W międzyczasie kątem oka uchwyciłam coś, czego jeszcze na żywca nie widziałam. Zielony krewet jak gdyby nigdy nic przycupnął na piasku i zajada. No to skoro jeden niespodziewany gość, to czemu nie więcej? Po bliższych oględzinach doszedł drugi krewet, taki jakby wzorek z niektórych crystali, tylko że pomarańczowy z błękitnym brzuchem ( nie całym odwłokiem, tylko od spodu i troche boki ). Ktoś wie skąd w moim akwa (kolory krewetek mam w podpisie) wzięły się takie dziwolągi? :)
~Lwiczka
Akwa 100/40/40 160l
Obsada:
- 4 gurami mozaikowe
- 10 neonów Innesa
- 3 mieczyki (mieszańce)
- glonojad syjamski złoty
- multum krewetek tzn. żółte, pomarańczowe, czerwone, kremowe, czerwono-przezroczyste.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: Dhuz » 23 lutego 17, 09:55

Gratuluję, wyhodowałaś sobie dostępną często na allegro niby-odmianę o wdzięcznej i mylącej nazwie 'babaulti rainbow' czyli nieprzewidywalne w kwestii ubarwienia kundle Neocaridin. :P

Awatar użytkownika
Lwiczka
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 4 stycznia 17, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: Lwiczka » 24 lutego 17, 15:55

Witam ponownie, jeśli ktoś tu jeszcze zagląda to pytanko. Jakiej grubości powinna być półka w regale na krewetkaria, aby bez trudu wytrzymała dwie 27 wraz z asortymentem typu filtr i woda? ;)
~Lwiczka
Akwa 100/40/40 160l
Obsada:
- 4 gurami mozaikowe
- 10 neonów Innesa
- 3 mieczyki (mieszańce)
- glonojad syjamski złoty
- multum krewetek tzn. żółte, pomarańczowe, czerwone, kremowe, czerwono-przezroczyste.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: mimo12 » 25 lutego 17, 09:59

Akwaria najlepiej postawić tak, by półka, w miejscach, gdzie są krawędzie akwarium, była podparta od spodu przez metalowe części regału.
U mnie płyta 24mm trzyma tak położone akwarium 65l, a 28mm blat kuchenny wygina się pod 30l, bo akwarium nie leży na podpartej części blatu.

Awatar użytkownika
Lwiczka
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 4 stycznia 17, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Krewetki, małe istotki

Postautor: Lwiczka » 25 lutego 17, 16:05

Dziękuję za radę, przydała się. A czy np. po wrzuceniu do wody gotowanego brokułka dla kreweci nie zasyfi on wody? bo gdzieś ktoś pisał, że właśnie tak się stanie i potem trudno to przefiltrować. Macie jakieś doświadczenia z brokułami? :)
~Lwiczka
Akwa 100/40/40 160l
Obsada:
- 4 gurami mozaikowe
- 10 neonów Innesa
- 3 mieczyki (mieszańce)
- glonojad syjamski złoty
- multum krewetek tzn. żółte, pomarańczowe, czerwone, kremowe, czerwono-przezroczyste.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości