Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Xinum » 2 października 16, 17:40

Cześć Wam,

Tak przeglądając OLX natrafiam na ogloszenia, gdzie są ryby nie trzymane w warunkach takich jak powinny. Zastanawiam się, dlaczego ludzie są tak obojętni. Może dlatego, że ryby nie potrafią wydać dźwięku jak pies, czy też kot. Nie mam pojęcia. Natrafiliście na jakieś takie ogłoszenia?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: barttsw » 2 października 16, 17:48

wystarczy isc do zoologa

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Dhuz » 2 października 16, 17:50

Ja się trzymam z daleka od ogłoszeń akwarystycznych na OLX.

Jeśli myślisz, że tylko ryby mają się źle, przejrzyj ogłoszenia terrarystyczne - jest równie tragicznie. Pokrzywione jaszczurki czy żółwie bez UVB. Gady trzymane na wolnym wybiegu na domu. Nieraz jaszczurki bez większości ogona (autotomia, albo odgryziony) czy pozbawione palców.

Z resztą, psy i koty w kraju też jakoś super się nie mają - tak jak w akwarystyce karmi się powszechnie tropicalem, tak futrzaki dostają "Royal Canina" z zawartością mięsa jak w parówce gorszej kategorii.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Xinum » 2 października 16, 17:56

Ja czasem przeglądam... Dlatego pomimo wszystkiego, że lepiej brac zwierzaki z schroniska ja bym nie potrafił tam iść. Po prostu nie potrafił. Na gadach się nie znam i terrarystyce się nie znam. Co masz na myśli mówiąc na wolnym wybiegu w domu?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Dhuz » 2 października 16, 18:00

Puszczone na dom zamiast w terrarium/wiwarium siedzieć. Już pomijając aspekt gadzich odchodów na podłodze, to źle działa na kończyny, bo podłogi zwykle są dość gładkie.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Xinum » 2 października 16, 18:13

Dhuz pisze:Puszczone na dom zamiast w terrarium/wiwarium siedzieć. Już pomijając aspekt gadzich odchodów na podłodze, to źle działa na kończyny, bo podłogi zwykle są dość gładkie.



Aaa no cóż, niestety niektórzy tego nie rozumieją. :(
Ostatnio zmieniony 3 października 16, 14:26 przez Xinum, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: ArturAzja » 2 października 16, 18:59

Ostatnio z takich ogłoszeń dobiło mnie to... Ten potężny filtr kubełkowy... Ale dla bojownika albo krewetek (i tu nie jestem pewien czy byłby wystarczający)
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-200l ... 788d86ebf0

Ot co w tym kraju żadne zwierzaki nie są chronione tak jak powinny.
No ale chociaż świnie u rolników muszą mieć zabawki i to urozmaicone ;)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Xinum » 2 października 16, 19:26

ArturAzja pisze:Ostatnio z takich ogłoszeń dobiło mnie to... Ten potężny filtr kubełkowy... Ale dla bojownika albo krewetek (i tu nie jestem pewien czy byłby wystarczający)
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-200l ... 788d86ebf0

Ot co w tym kraju żadne zwierzaki nie są chronione tak jak powinny.
No ale chociaż świnie u rolników muszą mieć zabawki i to urozmaicone ;)



Ja pierd***. :zdziwko: Masakra, kiedyś patrzyłem na Animal Planet na program "Policja dla zwierząt..." To też nie kiedy to wszystko masakrycznie wygląda..

Jak już wygram w totka to kupie dupne akwarium i będę brał te wszystkie ryby co w takich "szklankach" są :D

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: barttsw » 2 października 16, 19:36

przemilcze to

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Dhuz » 2 października 16, 20:03

Xinum pisze:Jak już wygram w totka to kupie dupne akwarium i będę brał te wszystkie ryby co w takich "szklankach" są :D
Akcja "Azyl" miałaby niewiele sensu, bo trzeba by wziąć cały przemiał ze sklepów. Niestety, ale by sytuacja się poprawiła, trzeba edukować ludzi. A ludzie nie lubią, gdy słyszą, jakoby ich pojęcie na dany temat było niewystarczające.

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Mattija2 » 2 października 16, 21:54

Jest popyt to jest i podaż, zwierzęta w naszym świecie to towar z ceną i tak jest traktowany..
Zapewnienie odpowiednich warunków bytowych zwierzętom ludziom po prostu się nie opłaca. Niestety prawa rynku są takie a nie inne, i wszystko chcemy wcisnąć z największym zyskiem; gdy pojawia się konkurencja ceny usług/towarów idą w dół by przyciągnąć klientów. Niska cena=złe warunki.. i koło się zatacza...
Tragedia.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: slaeer » 3 października 16, 00:39

Niska cena=złe warunki

Nie rozumiem tego stwierdzenia. Za niska cene mozna np. rybom stworzyc doskonale warunki. Dla psa karmy nie trzeba kupowac, kiedy jeszcze sie ludziom chcialo i nie mieli poprzewracane w du.. zwyczjnie gotowano w oddzielnym garze i robiono karme samemu. Wszystko to kwestia swiadomosci ludzi i postrzegania czy maja swojego zwierzaka o ktorego trzeba dbac czy np. ozdobe na sciane w postaci siennego akwa ktore jest meblem dekoracyjnym.

Jest tez druga strona medalu, znam ludzi ktorzy lepiej psa traktuja niz czlowieka, a zarcie dla psiaka potrafi byc takiej jakosci, ze ludzie tak nie jedza bo ich zwyczajnie nie stac. Temat trucia nas przez koncerny zywnosciowe to jednak temat na inne forum. Tak czy inaczej nie lubie skrajnosci i fanatyzmu.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Xinum » 7 października 16, 17:51

Ja wale...

Kod: Zaznacz cały

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-samca-pielegniczki-boliwijskiej-CID103-IDaz54w.html#df47a73ff2

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: ArturAzja » 7 października 16, 17:57

https://www.olx.pl/oferta/akwarium-200- ... 88d34f17a4 ten sam człowiek - jak ktoś pisze ,,wyposarzeniem" to ja nie mam pytań...

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Brak świadomości ludzi odnośnie męczenia ryb

Postautor: Xinum » 7 października 16, 18:04

Przepraszam Was, ale innych słów niż ja pierdo** nie da się użyć. Mam nie daleko do niego :ok: Ja nie wiem.. jak patrze w oczy tych ryb to normalnie widzę "HELP".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości