Akwarium vs kot

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Akwarium vs kot

Postautor: Fatty » 24 sierpnia 16, 07:55

Zakoceni, jak wygląda u was relacja kot vs akwarium?

Bombardują, pływają, czy może w szanownych doopeczkach mają? Czy ktoś zakocony ma akwarium otwarte?


Mija parę miesięcy odkąd urzęduję gdzie indziej, a akwaria na starych śmieciach. Raczej ze swojego będę rezygnować, ryby przerzuci się do 200 l najmojszego... sęk w tym, że on o pokrywie słyszeć nie chce a ja już widzę wiosłująca kocicę(bo kocur jest pierdoła, wpadnie z pluskiem caly)
Trochę wysokość nas powstrzymuje, trochę sprawa kocia. Jak to u Was wygląda?
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Akwarium vs kot

Postautor: ArturAzja » 24 sierpnia 16, 08:03

Miałem akwarium odkryte (belka oświetleniowa) + dwa kocury. Problemu nie było ale może dlatego że nie potrafiły stanąć na wysokości akwarium (szafka była na wymiar, obok nic nie stało żeby się mogły wdrapać). Samo akwarium tylko obserwowały z oczami ,,kota w butach" z serii filmów Shrek ;)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwarium vs kot

Postautor: Marcinus » 24 sierpnia 16, 08:06

Znam trzy przypadki domów, gdzie są koty i akwarium,bywam tam regularnie. W jednym wypadku baniak stoi całkowicie odkryty, bez pokrywy, bez korony, kot w ogóle nie jest tym zainteresowany, nawet na baniak nie spojrzy a ryb pływa w nim sporo. W dwóch innych przypadkach trzeba było robić wysokie korony, bo koty chciały wskakiwać po ryby i ciągle się kręcą wokół baniaków.
Sporo zależy od temperamentu kota , ale generalnie zasada jest taka,żeby jednak baniak był przed futrzakiem zabezpieczony.
Jak nie chce pokrywy, to pomyśl o koronie, wtedy kot nie da rady tego sforsować.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Akwarium vs kot

Postautor: osama » 24 sierpnia 16, 10:17

Jak kot raz wpadnie do akwarium, więcej nie będzie wskakiwać ;)
Moja kotka czasami lubi poleżeć na pokrywie, zainteresowana rybami jest tylko wtedy, gdy na dworze pada i nie może wyjść. Wcześniej lubiła pogrzebać łapką w wodzie i ochlapać wszystko dookoła, teraz już ma ponad rok i zainteresowanie jest mniejsze. Poza tym bez problemów.
Jeśli akwarium jest otwarte, weź sierściucha i zamocz mu łapki w akwariowej wodzie. Nie będzie zadowolony, ale nie będzie także wskakiwał, jeśli będzie akwarium kojarzył z mokrymi stópkami ;)

Miałem taki problem z kotem, że ciągle wskakiwał na kuchenkę elektryczną. Zaprosiłem więc go raz, gdy wszystkie palniki były gorące (spokojnie, nie poparzył się zanadto ;) ). Od pół roku nie mam problemu :D
Blat w kuchni jednak nie jest ciepły, więc pieroga wczoraj z talerza ktoś w kuchni zjadł... :twisted: za to dziś myszkę przeprosinową mi w zamian przyniosła :D albo w podziękowaniu za śniadanie z żołądków kurkowych ;)

EDIT:
Mysz już jest 3 :D
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 16, 15:28 przez osama, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Nem
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 8 lipca 16, 16:49

Re: Akwarium vs kot

Postautor: Nem » 24 sierpnia 16, 13:52

Mój kot mimo że mam pokrywę to całkowicie nie interesuje się rybami nawet nie podchodzi do nich :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Akwarium vs kot

Postautor: Fatty » 25 sierpnia 16, 07:27

Pomyślę o tej koronie, bo mam złe przeczucia odnośnie zainteresowania kociego nowym sprzętem w domu - mam młode koty rozrabiające, normalnie żywcem wyjęte z licznych memów internetowych ;p
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium vs kot

Postautor: Hunter » 25 sierpnia 16, 09:10

A może plexy? :) Zabezpieczy też przed skakaniem ryb i labiryntowce można trzymać. Plexy nawet nie musi być na całej powierzchni i nie musi być w jednym kawałku coby lepiej się nimi manewrowało ;)

Mnie osobiście korony nie podchodzą. Jak już jakieś pudło ma wisieć na akwarium to wolę pokrywę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Akwarium vs kot

Postautor: osama » 25 sierpnia 16, 12:16

Fatty pisze:mam młode koty rozrabiające
Gwarantuję Ci, że kąpać w akwarium się nie będą :P
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Akwarium vs kot

Postautor: Dhuz » 25 sierpnia 16, 12:20

Albo będą, ale tylko raz.
Bo i o takim przypadku słyszałem.

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Akwarium vs kot

Postautor: robroy » 25 sierpnia 16, 20:15

Też mam kota i z obawy co by mi nie wpadł do wody razem z pokrywą zaraz po nalaniu wody zamoczyłem mu łapki w akwarium ;-) .Bestia do dziś pamięta,jak tylko zbliżę się z nim do baniaka zaraz próbuje mi się wyrwać ichoć uwielbia oglądać rybki to na pokrywę nie próbuje włazić
https://drive.google.com/file/d/0B11JPg ... sp=sharing

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Akwarium vs kot

Postautor: Fatty » 26 sierpnia 16, 07:05

Własnie u mnie pokrywę raz kot mojej siostry zniszczył- bombardowała ryby, ryby ze strachu blade, próbowała lape włożyć(kotka, nie siostra)- tej kocicy akurat woda nie straszna, nalać jej wody do miski to miesza łapą. Później z pokrywy wybijała się na szafę i pokrywa pękła na pół.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium vs kot

Postautor: boro100 » 26 sierpnia 16, 11:59

Ja mam kota, lubi leżeć na pokrywie, bo jest ciepła, staram się mieć chociaż odsłonięte te zakrywki od karmienia, jednak on potrafi zasnąć z łapą w wodzie i często się martwię czy nie draśnie pazurem ryby...

Niestety nie mogę mieć baniaka bez pokrywy, bo nawet jakby się skąpał to zrobi to jeszcze raz. Na działce mam oczko wodne i kilkukrotnie musiałem go stamtąd wyławiać...

Jak pisali poprzednicy, chyba to zależy od kota, ale tak jak mówię, w przypadku mojego, pokrywa to jest must have.
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Akwarium vs kot

Postautor: Fatty » 4 września 16, 08:16

Będziemy widzieć.

Faktem jest, że jakby co wyskoczyło to ani nie odratuję, ani nie będzie suszka, bo zaraz futrzate coś sprzątnie śmiałka.

Na razie mi słabo, na samą mysl o wnoszeniu akwa na 4 piętro przy wąziutkiej klatce :P
Are you sure, you want to exist?


abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Akwarium vs kot

Postautor: abiba » 4 września 16, 15:45

boro100 pisze:jednak on potrafi zasnąć z łapą w wodzie i często się martwię czy nie draśnie pazurem ryby...
bardziej bym sie martwił że zawlecze jakieś paskudztwo na tych swoich łapkach niż o to że rybki sie pokaleczą ...

Awatar użytkownika
Lwiczka
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 4 stycznia 17, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Akwarium vs kot

Postautor: Lwiczka » 18 stycznia 17, 13:02

Mój jest zbyt leniwy żeby wskakiwać na pokrywę, ale kiedyś siedział na moim łóżku i próbował sięgnąć. Pośliznął się, klapnął i teraz tylko patrzy.
~Lwiczka
Akwa 100/40/40 160l
Obsada:
- 4 gurami mozaikowe
- 10 neonów Innesa
- 3 mieczyki (mieszańce)
- glonojad syjamski złoty
- multum krewetek tzn. żółte, pomarańczowe, czerwone, kremowe, czerwono-przezroczyste.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości