Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Awatar użytkownika
perwersja.
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 10 lipca 16, 10:25
Lokalizacja: California

Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: perwersja. » 4 sierpnia 16, 17:33

Brakuje mi tego wątku i to bardzo!

Co chwilę trafiam na strony, fanpage sklepów "akwarystycznych", gdzie ryby i inne zwierzęta są traktowane okropnie i społeczeństwo mimo wszystko na to przyzwala, bo tak naprawdę rzadko czytuję się negatywne opinie, a szkoda.
Wybrałam ten dzień, a nie inny, by was zmotywować do wspólnego reagowania i zalewania falą hejtu, tudziez po prostu opinią strony pseudo sklepów akwarystycznych czy zoologicznych.
Właściwie, to proponuję stworzyć listę fanpage, stron (z możliwością komentowania), gdzie możemy się grzecznie i dosadnie wypowiedzieć, że tak się nie robi.

Pora nauczyć polskie społeczeństwo akwarystyki.

Skoro można polecać, to można i odradzać.

Jeśli stworzyłam kopię jakiegoś wątku, to przepraszam.


np.:

https://www.facebook.com/kameleonkety/p ... 5889472253

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: barttsw » 4 sierpnia 16, 17:36

oooo moja rozrywka tam gdzie im zyc nie daje ludzie z okolic Kęt Andrychowa oświęcimia międzybrodzia bielska-białej żywca omijajcie ten sklep z daleka jedynie ze chcecie im dym narobic

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: Dhuz » 4 sierpnia 16, 17:41

Jest co prawda wątek ze sklepami, ale szczerze powiedziawszy trochę już zakurzony i częściowo może być nieaktualny. A podepnę Ci toto. Dobry pomysł.

Awatar użytkownika
perwersja.
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 10 lipca 16, 10:25
Lokalizacja: California

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: perwersja. » 4 sierpnia 16, 18:55

Dhuz pisze:Jest co prawda wątek ze sklepami, ale szczerze powiedziawszy trochę już zakurzony i częściowo może być nieaktualny. A podepnę Ci toto. Dobry pomysł.


No czyli można coś świeżego zrobić! :) TO do dzieła, polować na szkodników po necie i ich tu lokalizować. :P

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: ArturAzja » 4 sierpnia 16, 19:09

Zoomix-Kula. Akwarystyka, zoologia, wędkarstwo  
Sklep zoologiczny
Adres: Generała Kazimierza Sosnkowskiego 16, 46-020 Opole

Bojowniki w plastikowych kubkach usytuowanych nad małymi akwariami innych ryb.
Ceny o 20% wyższe niż w innych zoologach.
Jesiotry trzymane w zbiorniku na deszczówkę 1000l.
Karpie/karasie trzymane w 100l (może).
Roślinki marne i drogie.
Nie widziałem tam lepszego pokarmu jak Tropical albo sera.
Pawiookie jak mają to trzymają +/- 15szt. w 50l.
Papuzie i ziemiojady połączone, również jakieś 50l.
Za filtry robią jakieś chińskie ,,no name" wewnętrzne.
Na podopiecznych ledwie się znają.

Zalety?

- Dobrze usytuowany
- Dużo sprzętu typu filtry, grzałki (ale drogiego)

Wpisałbym jeszcze miłą obsługę ale jeszcze nie spotkałem ,,nie miłej" w zoologu.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: Dhuz » 4 sierpnia 16, 20:25

To ja też się podzielę profilem pewnego sklepu.

Zoo-Afryka, Galeria Krakowska - Pawia 5, Kraków
Motto: Kochamy wszystkie zwierzęta!

Kilka moich spostrzeżeń, z powodu których wstępuję tam tylko zobaczyć, czy nie mają czegoś ciekawego z wyposażeń terrarium:

Ceny - To nie są nawet ceny krakowskie. To są ceny galeriowe. 12 min. z buta w kierunku Grzegórzeckiej i można się cieszyć cenami krakowskimi. Konkurencja bije Z-A cenami - nie wiem, jak się utrzymują w galerii, ale widocznie 150-200% ceny normalnego sklepu niektórych nie odstrasza.

Towar - jakość zwyczajna. Asortyment... Z punktu widzenia akwarysty bieda. Jest co prawda trochę sprzętu do wyboru, ale najłatwiej chyba tutaj kupić jeden z 'zestawów' którymi zawalone są półki na wejściu. Masa sztucznych ozdób do akwarium, a te naturalne ciężko nazwać atrakcyjnymi. Całe półki wyładowane preparatami typu Torfin czy magicznymi specyfikami do manipulacji parametrami. Testy niby są, ale za tą cenę można kupić przez neta lepsze, z dostawą pod drzwi.

Warunki przetrzymywania zwierząt: tutaj zależnie od miesiąca zdarzają się odstępstwa od normy, póki co największe kwiatki, z jakimi się spotkałem.
° Bojowniki w kulach <0.5l z kolorowymi kamyczkami, woda czasem czysta, czasem mętnie-brązowawa. Nieraz zdarzyło mi się zobaczyć półżywego bojownika przesuniętego na tył.
° Chore ryby na sprzedaż. Ospa, pleśniawka, flexibakterioza, poparzenia po amoniaku, martwica płetw, wysadzenie gałki ocznej, choroby przewodu pokarmowego - do wyboru do koloru. Raj dla mikrobiologa.
° Młode żółwie wodne niezidentyfikowanego gatunku w terrarium ~20-litrowym z wodą tak syfną i ohydną, że niezbyt nawet wydawały się zachęcone do pływania. Brak odpowiedniej lampy, na dno wrzucona kostka ochotki, która wyglądała na mocno wczorajszą, ale może to po prostu był efekt wody koloru porannego moczu.
° Welonki, danio, kardynałki w akwariach z temperaturą zdrowo przekraczającą 25 stopni. Same welonki wyglądają zazwyczaj, jakby zaraz miały dokonać żywota, niektóre dokonują na bieżąco. Filtry stosowane u welonek to wewnętrzne zabawki, bałbym się zmierzyć w tych akwariach poziomy związków azotowych.
° Pielęgnice Malawi połączone z muszlowcami Tanganiki w małym akwarium handlowym. Niektóre sztuki, to tak widzę, że kiblują tam już zdrowo ponad rok, a może i nawet dwa, bo jakoś tak ciągle to samo w tym akwarium widuję. Wszystko stały rozmiar 2/3 długości dorosłej ryby, więc proces karłowacenia działał w najlepsze.
° Kotłujące się w akwariach 'towarzyskich' ryby jajożyworodne, brzanki, kąsacze - chaos i przegęszczenie działa odpychająco, nie wspominając o walających się po zbiornikach rybich trupach.
° Akwaria wystawowe typu "bulaj" - pomieszanie z poplątaniem, w dodatku spore ryby wymagające zbiorników 400 i więcej litrów upakowane są do ciasnych klitek, które chyba w założeniu mają służyć za reprezentacyjne i ozdobne. Czasem obsługa zapomina podmienić chyba wodę, bo nieraz jak je mijałem, te baniaki były brązowo-oliwkowe od syfu i glonów. Rozumiem - sklep w ruchliwym miejscu i obowiązków dużo, ale to odgania klientów na wejściu, nawet laik nie lubi widoku zasyfiałego akwarium.
° Akwarium typu 'nano' przy ladzie - zazwyczaj widuję tam albo narybek dużych pielęgnic, albo ryby, które mimo małej wielkości ani trochę nie nadają się do nano-akwariów. Tutaj przynajmniej jest dość czysto.
° Brak poszanowania dla potrzeb ryb - ryby kopiące w akwarium z roślinami na grubym grysie, albo w akwarium handlowym na kolorowych, kiczowatych żwirkach. Ryby wód bardzo miękkich z rybami wód twardych, chłodnych i ciepłych razem. Jedyne odstępstwo to wymienione wyżej akwarium z mieszanką Tanganika/Malawi, co jeszcze bardziej podkreśla kontrastujące z nim pozostałe zbiorniki.

Ususzone, zdechłe ryby przyklejone do tylnych szyb akwariów, za które wyskoczyły.
Rośliny - 15zł za koszyk moczarki. Albo nurzańca. W dodatku nadgnitego. NO BŁAGAM. Okresowo albo świeże, albo dokonujące żywota zielska. Cena niezmienna, więc chcąc tam coś zielonego kupić lepiej czekać na dostawę.
Zwierzęta nie-akwariowe - Co do tego motto sklepu - mam wątpliwości, jak się ono ima tej jednostki. Kanarki w malutkich, syfnych klatkach, papugi w nienajlepszym stanie, gryzonie trzymane w akwariach z jednostronną wentylacją. Wszystko to w 'akwarium' - pomieszczeniu za szkłem.

Nie oceniam tutaj obsługi, ani kierownictwa, bo interakcje podczas zakupów ograniczyłem z ludźmi do minimum. Oceniam stan, w jakim znajduje się sklep, jego asortyment i zwierzęta - z checią też tą opinię o sklepie zmienię, gdy zmienią się warunki bytowania zwierząt w nim sprzedawanych.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: Xinum » 5 sierpnia 16, 10:13

To ja nie polecam sklepów zoologicznych Leopardus. Jest to sieć sklepów zoologicznych, na ich stronie możecie zobaczyć gdzie są. Ostatnio odwiedziłem dwa ich sklepy w Chorzowie i Katowicach. Tak trzymają np. bojki
Obrazek

Ponadto ceny z kosmosu. Kilka lat temu zostawili na sklepie małego psiaka cocker spaniela, który był do sprzedania. Przez całą noc skomlał na pół galerii.

PiotrekPL
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 31 grudnia 16, 18:19
Lokalizacja: Bolęcin

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: PiotrekPL » 2 stycznia 17, 19:35

Wiem że odkopuje ale muszę to powiedzieć.

Sklep: Majster Trzebinia
Adres: ul. Długa 34 A
32-540 Trzebinia

Za węgiel do nawożenia 500ml 45zł :shock:
W innym sklepie są po 21zł.
Pielęgnice cytrynową trzymali w 30L jako pyszczak duży :shock: Nie mogłem patrzyć jak się męczy i ją kupiłem do 450l jak tylko akwarium dojrzało.
20 Welonów trzymają w 50l :shock:
Za jedną tetrę czerwoną 6zł :zdziwko:
Wszystkie filtry i grzałki, których jest dużo są o jakieś 30% droższe, a ryby wszystkie o 50% droższe w akwariach 30-40l po 20-40szt nawet pielęgnic Pawiookich. W akwariach niema żwiru jest tylko grzałka i filtr. Jedyne co to są 4 akwaria 800l na wystawę, każda ryba inna z innego biotopu :zly:
O obsłudze nie mówiąc, nie ma kto zapakować towaru nieważne czy to ryba czy lustro.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: mimo12 » 4 stycznia 17, 11:36

Potwierdzam, że warunki są słabe, zbiorniki jednak wielkości jak w większości zoologów, co nie zmienia faktu, że raczej zaniedbane. Z tego, co wiem, to na całej zoologii pracuje tylko jedna osoba w tym Majstrze, więc ma przewalone z opieką nad zwierzętami, co jednak nie usprawiedliwia braku wiedzy lub braku jej zastosowania.

Edit. W Majstrze w Jaworznie mają żwirek w akwariach( na pewno zawsze to więcej bakterii nitryfikacyjnych), ale... jest to w sporej części zbiorników żwirek kolorowy, tudzież bazaltowy, a ryby wymagające piasku, po prostu go nie mają. A ceny od założenia sklepu do teraz poszły trochę w górę... :/

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: wespazjan » 19 stycznia 17, 22:24

Ha! A ja od wizyty w moim miejscowym zoologicznym mam ochotę się na niego pożalić. Co prawda jest w Czarnkowie, więc nikt z was nigdy do niego nie zajrzy, ale co tam, jest temat to piszę :D
Bardzo nie polecam sklepu Agro-Vet Serwis w Czarnkowie. Mają osobne stanowisko akwarystyczne i ekspedientkę tylko od rybek. To powinna cośtam wiedzieć. Na moje pytanie o baterie nitryfikacyjne spytała co to jest. Na pytanie o torf do filtra szukała zmieszana między karmami a jak jej wyjaśniłam co to, zrobiła wielkie oczy i pyta "to co to ma być za akwarium jakieś dziwne?". Kiedy spytałam, czy mają kiryski pstre odpowiedziała, że akurat nie, ale ma kiryśnika a to w zasadzie to samo. Takie zabawne miejsce.

Do tego rybki stłoczone w akwariach na zasadzie samego szkła. Woda, filtr i rybki, bez żadnego podłoża. I w całym sklepie ani jednej roślinki.

Już myślałam, że to ja jestem wydziwiającym klientem, ale w drugim zoologu w mieście wszystko kupiłam od ręki...
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: abiba » 20 stycznia 17, 10:31

wespazjan pisze:... Na moje pytanie o baterie nitryfikacyjne spytała co to jest. ...
zareagowałbym tak jak ta pani :D

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: Anka cyganka » 20 stycznia 17, 10:34

To chyba tylko literówka? :D

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: osama » 20 stycznia 17, 14:12

To widzię, że Oława nie wypada najgorzej ;)

Sklepów było kilka, czasami jakiś jest likwidowany i natychmiast pojawia się kolejny.

Od dłuższego czasu mamy 3 sklepy zoologiczne, w których dostępne są rybcie.

Majster - pisałem już o tym gdzieś, nie jest źle. Ceny najwyższe.

MIkro Zoo na Strzelnej - IMO warto zaglądnąć. Mają nawet stronę na FB. Drugi sklep w Brzegu. Sprzętu tu nigdy nie kupiłem, bo przez neta zwykle troche taniej, ale ryby czy rośliny wielokronie wymieniałem na żarcie czy kamienie. Obsługa? Miła ;) raczej dba o zwierzęta pomimo braku wiedzy (o rybach). W akwariach czysto, zółwie mają fajnie urządzony zbiornik, papugi w klatkach o rozsądnych wymiarach. Sporo ryb z afrykańskich jezior, to tu kupiłem Telmatochromis temporalis chyba "shell" - 2szt. trzymane były same w jednym akwarium. Ceny odpowiednie.

Sklep na ul. Chrobrego? Koło targu.
Niestety w tym trzecim ryby ostatnią nie mają zbyt dobrze. Nie dość, że mają 2x mniej zbiorników niż wcześniej (w sumie może być mniej, byle warunki były dobre), to jeszcze ryby mają coraz gorzej. Trupy za szybami skutecznie odstraszają klientów... Dawno temu sprzedawałem tu setki zbrojników, teraz wolę ryby oddać w dobre ręce gdzie indziej (akurat nie zbrojniki). Ceny ryb najniższe.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: wespazjan » 20 stycznia 17, 14:21

no literówka :P kurde, może mówiąc też się jakoś przejęzyczyłam i czasem kobitę niesłusznie o niewiedzę posądzam ;p
Obrazek

akwarysta56

Re: Reaguj! Czyli "tego sklepu nie polecam"

Postautor: akwarysta56 » 14 lipca 17, 10:07

Totalna porażka jest w Poznaniu...
Na ulicy obornika ryby miały pleśniawkę ;/;/;/
Jak ktoś w Poznaniu szuka to na Dąbrowskiego niech idzie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości