Spam z tematu Greeka

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Greek » 1 października 15, 12:16

Rozumiem, że masz duże doświadczenie w hodowli tych ryb? Czy może ich nawet na oczy nigdy nie widziałeś?
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Fatty » 1 października 15, 12:26

Jam nie hodowała, lecz na oczy widziała - i wydaje mi się, ze 12 l to nie litraż dla jakiejkolwiek ryby.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: locdog » 1 października 15, 12:26

Rozumiem, że Ty masz bardzo duże doświadczenie w męczeniu ryb w takich szklankach. Podziel się tą wiedzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Greek » 1 października 15, 12:32

Fajnie, że mi spamujesz w temacie, ale co tam, odpowiem :) Śmieszy mnie, że gość, który w mniejszym akwarium ma (miał) 14 sztuk ryby o tej samej wielkości (a w zasadzie większej) i znacznie bardziej brudzącej, pisze takie teksty :D
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: locdog » 1 października 15, 18:41

Miałem, ale już od dawna nie trzymam ich w tym zbiorniku bo okazał się dla nich za mały.
Poza tym nie wiedziałem, że 15 litrów to mniej niż 13. No ale co ja tam wiem. Przecież nie znam się na hodowli Badisów w szklance.
Obrazek

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Greek » 1 października 15, 19:30

Bardzo chętnie podyskutuję (tylko rzeczowo, a nie tak jak Ty to robisz: stwierdzenie i argument "bo tak" :!: :!: :!: ), bo temat ciekawy, tylko prosiłbym kogoś z władz o wydzielenie tematu :)
locdog pisze:Poza tym nie wiedziałem, że 15 litrów to mniej niż 13. No ale co ja tam wiem.

Albo udajesz Greka (Greeka :P ), albo rzeczywiście guzik wiesz. Bo akurat litraż nie ma żadnego znaczenia i mówi tyle co Twoje tezy, nie poparte żadnymi argumentami (czytaj: nic konkretnego).
Powtórzę się: widziałeś kiedykolwiek te ryby na oczy (nie mówię już nawet o hodowli)? Bo ja miałem taką okazję i wierz mi, że bez wystarczających obserwacji i wniosków nie pisałbym o hodowli tych ryb w takim zbiorniku.
Akwarium takie jest niespełna 2x krótsze niż standard 54l i 1,5x węższe. Takie akwarium jest zalecane jako minimum dla Ramirezy (przykład pierwszy lepszy), które na przykład Ty trzymasz w takim zbiorniku. Badisy to ryby ponad dwukrotnie mniejsze, a ponadto znacznie mniej temperamentne. Również w kontekście niepokojenia samic przez samca.
Do tego dochodzi fakt trybu życia tych rybek oraz naprawdę specyficznych zachowań.
Badisy to, jakby to powiedzieć, takie o wiele mniej ruchliwe mikrorazbory, których nie trzeba trzymać w ławicy. I to właśnie czyni je idealnymi do nano-zbiorników.

Inna sprawa, że to niestety tylko dywagacje, bo obawiam się, że ciężko byłoby dostać ten gatunek. Ale może.

locdog pisze:13.

Fakt, nie wiem jak ja to liczyłem :D
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: locdog » 1 października 15, 19:47

Tak się składa, że widziałem Dario dario o których piszesz bo zapewne o ten gatunek Badisa Ci chodzi i w życiu nie umieściłbym tych rybek w tym kotniku.
Wystarczy minimum chęci do poszperania w necie i dowiedzeniu się, że zalecana najmniejsza pojemność zbiornika dla tych ryb to 30 litrów.
Ostatnio zmieniony 1 października 15, 20:00 przez locdog, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Fatty » 1 października 15, 19:49

Ale konkretnie jaki gatunek? Z Badisami spotkałam się w sklepie raz i wcale nie były maleńkie - z tego co sprawdzałam, przeważnie mają 5- 6 cm.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Greek » 1 października 15, 20:02

Fatty, Dario dario, zwany Scarlet Badis/Badis bengalski (ten, którego Ci polecałem do Twojej wody ;) ). Rybka ma 2cm.
locdog pisze:Wystarczy minimum chęci do poszperania w necie i dowiedzeniu się, że zalecana najmniejsza pojemność zbiornika dla tych ryb to 30 litrów.

No i na tym się kończą Twoje "argumenty"? Jakbym szukał w sieci "minimalnych zbiorników" to ryby dobrze by na tym nie wychodziły. I co to niby ma być ta "minimalna pojemność"? Co to jest warte?
Liczyłem na dyskusję, ale się przeliczyłem.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Fatty » 1 października 15, 20:21

Oglądałam je wtedy na jutubku, faktycznie mało aktywna, sporo "przesiadująca" rybka ale na myśl o wsadzeniu jej do tak niedużego akwarium jest mi klaustrofobicznie ;)
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: locdog » 1 października 15, 20:32

Greek pisze:No i na tym się kończą Twoje "argumenty"? Jakbym szukał w sieci "minimalnych zbiorników" to ryby dobrze by na tym nie wychodziły. I co to niby ma być ta "minimalna pojemność"? Co to jest warte?
Liczyłem na dyskusję, ale się przeliczyłem.


Z całej mojej wypowiedzi wyciągnąłeś tylko to co Ci pasowało, więc o czym ja mam jeszcze z Tobą rozmawiać.
Powtarzam. Widziałem te ryby bo mam do nich dojście i w życiu nie wsadziłbym ich do tego zbiorniczka. Mała ruchliwość tych ryb to żaden argument za tym by wsadzać je do jak najmniejszych zbiorników. To są terytorialne ryby i gdy dojdzie do tarła to w tym kotniku będzie sajgon.
Takie argumenty Ci wystarczą czy dalej będziesz wycinał najlepsze dla Ciebie fragmenty i płakał, że liczyłeś na konkrety?
Obrazek

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Greek » 1 października 15, 20:34

Powiem tak: mam wolne standardowe 25l i gdybym miał ciśnienie na hodowlę tych rybek to bym je po prostu tam umieścił, gdyby nie to, że nabrałem pełnego przekonania o tym, że ten zbiornik byłby dla nich dobry. To myślę wystarczający dowód na to, że nie chcę ich tu wciskać z własnego widzimisię i wygody. Przy okazji obserwacji tych ryb miałem okazję wysłuchać ciekawych informacji "z pierwszej ręki" o wymaganiach i ich zachowaniu. No, ale tak jak pisałem - to raczej sfera "może będzie" ze względu na ich dostępność.

edit:
locdog pisze:Z całej mojej wypowiedzi wyciągnąłeś tylko to co Ci pasowało, więc o czym ja mam jeszcze z Tobą rozmawiać.
Powtarzam. Widziałem te ryby bo mam do nich dojście i w życiu nie wsadziłbym ich do tego zbiorniczka. Mała ruchliwość tych ryb to żaden argument za tym by wsadzać je do jak najmniejszych zbiorników. To są terytorialne ryby i gdy dojdzie do tarła to w tym kotniku będzie sajgon.
Takie argumenty Ci wystarczą czy dalej będziesz wycinał najlepsze dla Ciebie fragmenty i płakał, że liczyłeś na konkrety?

Mogę się tylko uśmiechnąć na myśl o Twoich dojściach :D Jak pisałem wyżej
Greek pisze:Przy okazji obserwacji tych ryb miałem okazję wysłuchać ciekawych informacji "z pierwszej ręki" o wymaganiach i ich zachowaniu.

I sorry, ale bardziej wierzę w nie oraz swoje obserwacje, a nie rewelacje nerwusa, który wylewa swoje frustracje w sieci. Płaczu to Ty chyba nie widziałeś? :roll:
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: locdog » 1 października 15, 21:02

Powaliłeś mnie argumentami.
Miałeś okazje je poobserwować ale nie masz do nich dostępu :)
Wyborne :)
Zapraszam do Warszawy na Radzymińską 2. Tam możne je zobaczyć i kupić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Greek » 1 października 15, 21:52

locdog pisze:Powaliłeś mnie argumentami.
Miałeś okazje je poobserwować ale nie masz do nich dostępu :)

Bodaj 3 lata temu widziałem je w jednym z warszawskich sklepów (nie wspomnianym przez Ciebie) w wystawowym malutkim akwarium i miałem okazję porozmawiać z uprzejmym, starszym wiekiem Panem, który z pasją opowiadał o tych rybach. Szkoda, że w tym biznesie ciężko już o takich ludzi.
locdog pisze:Zapraszam do Warszawy na Radzymińską 2. Tam możne je zobaczyć i kupić.

Dziękuję bardzo za zaproszenie, ale możliwość zakupu danych ryb setki kilometrów ode mnie to nie jest "dostępność".
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: locdog » 1 października 15, 22:33

Istnieje coś takiego jak kurier lub przesyłka PKP/PKS.
No ale skoro nie masz warunków do trzymania tych ryb to już Ci nie będę podpowiadał.
Akwarium wystawowe to nie jest zbiornik docelowy.
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości