Spam z tematu Greeka

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Greek » 1 października 15, 23:01

locdog pisze:Istnieje coś takiego jak kurier lub przesyłka PKP/PKS.

A to Twoim zdaniem to za darmo dają?

locdog pisze:No ale skoro nie masz warunków do trzymania tych ryb to już Ci nie będę podpowiadał.

To Ty tak uważasz. Sorry Kolego, ale Twoje "argumenty" wynikają tylko i wyłącznie z odmiennych założeń:
locdog pisze:To są terytorialne ryby i gdy dojdzie do tarła to w tym kotniku będzie sajgon.

Pisałem o tym w odniesieniu do Ramirez i jakoś nie kwapiłeś się do obalenia tego stwierdzenia.

locdog pisze:Akwarium wystawowe to nie jest zbiornik docelowy.

Tiaa... :roll:
Greek pisze:miałem okazję porozmawiać z uprzejmym, starszym wiekiem Panem, który z pasją opowiadał o tych rybach.

Jeśli nie rozumiesz przekazu to tłumaczył nie będę, bo i tak wyciągniesz kolejną teorię "od czapy".

Powtórzę się tylko - mam wolne 25l i gdyby rzeczywiście większe akwarium było potrzebne tym rybom to nie ma powodu, dla którego nie miałbym urządzić zbiornika dla nich właśnie tam.

Co do męczenia ryb, jak piszesz, to mógłbym się wypowiedzieć na ten temat w Twoim temacie 30L Azja... :roll:
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: locdog » 2 października 15, 00:19

Greek pisze:A to Twoim zdaniem to za darmo dają?


??

Greek pisze:To Ty tak uważasz. Sorry Kolego, ale Twoje "argumenty" wynikają tylko i wyłącznie z odmiennych założeń


To wynika z faktu, że masz za mały zbiornik.


Greek pisze:Pisałem o tym w odniesieniu do Ramirez i jakoś nie kwapiłeś się do obalenia tego stwierdzenia.


Co mam obalać bo nie rozumiem?

Greek pisze:Co do męczenia ryb, jak piszesz, to mógłbym się wypowiedzieć na ten temat w Twoim temacie 30L Azja... :roll:


Nie krępuj się.
Obrazek

boberto
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 30 lipca 15, 11:42

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: boberto » 2 października 15, 08:37

Śmiać mi się chce z Waszych argumentów i dyskusji :lol:
Dwóch doświadczonych akwarystów spiera się w temacie, który jeden z nich założył "dla draki" i dodatkowo założył "pułapkę" w postaci zapisu o umieszczeniu terytorialnej ryby w 13 litrowym zbiorniku ;-)
Połowa treści na forach akwarystycznych to dyskusje na temat jakie to trzeba mieć duże akwarium żeby hodować dany gatunek ryby. Większość z tych dyskusji to bezsensowna pyskówka bo dyskutanci przekrzykują się w temacie samopoczucia ryb, zapewnienia im optymalnych warunków itp. czyli pojęciach abstrakcyjnych, bo trudnych do określenia. W końcu nikt z rybami nie rozmawia jak się czują ;)
Chodzi mi o to, że oczywiście trzeba zachować rozsądek i uwzględnić cechy danego gatunku takie jak wielkość, terytorializm, temperament i inne ale nasze akwarium zawsze będzie namiastką środowiska naturalnego pod każdym względem. Zawsze przestrzeń do życia jaką oferujemy rybom będzie śmiesznie mała.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: Greek » 2 października 15, 08:54

locdog pisze:??

Guzik mnie interesuje, czy sam tam pojadę po ryby, czy mi je przywiozą - chodzi o koszt.

locdog pisze:To wynika z faktu, że masz za mały zbiornik.

Bawisz mnie.
locdog pisze:Co mam obalać bo nie rozumiem?

Nie rozumiesz prostej rzeczy, a będziesz mnie pouczał? Pomijasz moje wypowiedzi, w których dobitnie udowadniam swoją rację, a odpowiadasz swoimi tezami bez żadnych argumentów. Nie widzę sensu dalszej polemiki, bo jak widać w betoniarce padło zasilanie -.-
locdog pisze:Nie krępuj się.

6 mikrorazbor? Na pewno zapewniasz im bezstresowe życie...
boberto pisze:Śmiać mi się chce z Waszych argumentów i dyskusji :lol:
Dwóch doświadczonych akwarystów spiera się w temacie, który jeden z nich założył "dla draki" i dodatkowo założył "pułapkę" w postaci zapisu o umieszczeniu terytorialnej ryby w 13 litrowym zbiorniku ;-)
Połowa treści na forach akwarystycznych to dyskusje na temat jakie to trzeba mieć duże akwarium żeby hodować dany gatunek ryby. Większość z tych dyskusji to bezsensowna pyskówka bo dyskutanci przekrzykują się w temacie samopoczucia ryb, zapewnienia im optymalnych warunków itp. czyli pojęciach abstrakcyjnych, bo trudnych do określenia. W końcu nikt z rybami nie rozmawia jak się czują ;)
Chodzi mi o to, że oczywiście trzeba zachować rozsądek i uwzględnić cechy danego gatunku takie jak wielkość, terytorializm, temperament i inne ale nasze akwarium zawsze będzie namiastką środowiska naturalnego pod każdym względem. Zawsze przestrzeń do życia jaką oferujemy rybom będzie śmiesznie mała.

Głos rozsądku.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spam z tematu Greeka

Postautor: locdog » 2 października 15, 12:58

Greek pisze:Nie rozumiesz prostej rzeczy, a będziesz mnie pouczał? Pomijasz moje wypowiedzi, w których dobitnie udowadniam swoją rację, a odpowiadasz swoimi tezami bez żadnych argumentów. Nie widzę sensu dalszej polemiki, bo jak widać w betoniarce padło zasilanie -.-


Dobitnie udowadniasz, że jesteś ignorantem, którym wymyślił sobie tezę, że rybę dwa razy mniejszą od Ramirezy można wrzucić do zbiornika dwa razy mniejszego niż dedykowany :)
Argumenty podaję Ci jak na tacy. Widocznie przez te lata spędzone w gimnazjum nie nauczyli Cię czytać ze zrozumieniem.

Greek pisze:6 mikrorazbor? Na pewno zapewniasz im bezstresowe życie...


6 czego?


Greek pisze:Głos rozsądku.


Który na wstępie wyśmiał Twój pomysł z Badisami w tej szklance :)
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości