Spamowisko

tołdi

Re: Spamowisko

Postautor: tołdi » 13 kwietnia 15, 14:04

michal_77 pisze:KH=4
GH=3

Jakich testów używaszmichal_77, do mierzenia parametrów wody?
Bo niemożliwe jest aby KH było wyższe niż GH

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spamowisko

Postautor: Greek » 13 kwietnia 15, 14:32

tołdi pisze:Bo niemożliwe jest aby KH było wyższe niż GH

Oczywiście, że możliwe, bo test KH to nie test na twardość węglanową ;)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

tołdi

Re: Spamowisko

Postautor: tołdi » 13 kwietnia 15, 14:47

Mnie nie tyle chodziło o testy.Co o ogólne stwierdzenie że Twardość Węglanowa nie może być wyższa niż Twardość Ogólna.Bo zgadzam się że testy na KH w rzeczywistości nie badają poziomu węglanów,wodorowęglanów i wodorotlenków wapnia i magnezu,które składają się na TW.Ale ilość anionów wodoroweglanowych HCO3,a wodoroeglany znajdujące się w wodzie nie pochodzą jedynie od wapnia i magnezu ale równiez m.in od sodu i potasu

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spamowisko

Postautor: Greek » 13 kwietnia 15, 14:53

tołdi pisze:Bo zgadzam się że testy na KH w rzeczywistości nie badają poziomu węglanów,wodorowęglanów i wodorotlenków wapnia i magnezu,które składają się na TW

Ale właśnie badają. Ale nie tylko.
Zrozum - po prostu to "KH" to nie twardość węglanowa. Ten test mierzy pojemność buforową. Rolę buforów w głównej mierze pełnią wodorowęglany wapnia i magnezu. Ale często jest tak, że są jeszcze inne: octany, amony, borany i fosforany. Ten test mierzy to wszystko. I bardzo dobrze bo sama twardość węglanowa jest zwyczajnie dla nas bezużyteczna.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

tołdi

Re: Spamowisko

Postautor: tołdi » 13 kwietnia 15, 15:03

Nie sformułowałem swojej wypowiedzi super precyzyjnie,ale sens mojej wypowiedzi miał być taki że testy KH badają OPRÓCZ węglanów,wodorowęglanów i wodorotlenków wapnia i magnezu,bo to one składaja się na TW mierzą również wodoroweglany pochodzące z innych pierwiastków podałem m.in potas i sód.Zgadzam się że test KH bada zdolność buforową.
Ale mnie chodziło głównie i jedynie o ogólne stwierdzenie że TW nie może być wyższa niż TO

Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Spamowisko

Postautor: michal_77 » 13 kwietnia 15, 15:14

Greek pisze:W zasadzie dużo zależy który gatunek otoska będziesz miał. Najbardziej popularne zdają się być vittatusy i macrospilusy. Generalnie 25*C byłoby dla nich ok, z kolei Ramirezy, mimo iż taka woda jest dla nich odpowiednia, to jednak to dolna granica. pH też preferują nieco niższe. Idealnym rozwiązaniem byłoby zamienienie ramirez na M. altispinosus - znacznie lepiej będzie się czuć w wodzie o takim pH oraz temperaturze 24-25*C. W zasadzie to taka większa wersja ramirezy - również parka.


Nawet nie wiedziałem, że można kupić więcej niż jeden gatunek otoska :roll:
A te pielęgniczki boliwijskie rzeczywiście wyglądają niemal jak Ramirezy. Zapomniałem dodać, że jako podłoże mam czarny piasek kwarcowy 2-3mm, więc o kopaniu w piasku raczej nie ma mowy...

Może jeszcze wpuszczę ślimaka "helenkę" aby zrobiła porządek z jakimiś "pospolitymi plagusami" co je pewnie z roślinami przyniosłem i zaczynają się pojawiać.

tołdi pisze:michal_77 napisał/a:
KH=4
GH=3

Jakich testów używaszmichal_77, do mierzenia parametrów wody?
Bo niemożliwe jest aby KH było wyższe niż GH


Zoolek - wg wielu osób z forum to jedyne tej firmy które nadają się do użytku.

Na zdrowy rozum to rzeczywiście dziwne, jednak w innych dyskusjach temat był poruszany i ustalono, że wynik wskazań KH>GH jest możliwy. W samą dyskusję o tym już się nie będę włączał, po prostu przyjmuję że wskazania są na moje potrzeby wystarczająco dobre, a z chemii też nie byłem za mocny :neutral:

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spamowisko

Postautor: Greek » 13 kwietnia 15, 15:20

tołdi pisze:Ale mnie chodziło głównie i jedynie o ogólne stwierdzenie że TW nie może być wyższa niż TO

Co miałeś na myśli, każdy sobie może wywnioskować, czytając Twój post:
tołdi pisze:Jakich testów używaszmichal_77, do mierzenia parametrów wody?
Bo niemożliwe jest aby KH było wyższe niż GH

Wyraźnie napisałeś że to niemożliwe, a nie napisałbyś tak, gdybyś wiedział co tak naprawdę mierzy ten test. W każdym razie znowu ciągniesz bezsensowny OT. Najpierw piszesz, a potem dopiero robisz research w sieci co i jak.
tołdi pisze:bo to one składaja się na TW mierzą również wodoroweglany pochodzące z innych pierwiastków podałem m.in potas i sód.Z

Jeszcze raz piszę, że to nie o to chodzi.

michal_77 pisze:Nawet nie wiedziałem, że można kupić więcej niż jeden gatunek otoska

Najgorsze jest to, że poprawne zidentyfikowanie niektórych z nich graniczy z cudem :)
michal_77 pisze:Na zdrowy rozum to rzeczywiście dziwne, jednak w innych dyskusjach temat był poruszany i ustalono, że wynik wskazań KH>GH jest możliwy. W samą dyskusję o tym już się nie będę włączał, po prostu przyjmuję że wskazania są na moje potrzeby wystarczająco dobre, a z chemii też nie byłem za mocny

Wszystko jest ok z wynikami, jak najbardziej są poprawne.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

tołdi

Re: Spamowisko

Postautor: tołdi » 13 kwietnia 15, 15:28

Greek pisze:Wyraźnie napisałeś że to niemożliwe, a nie napisałbyś tak, gdybyś wiedział co tak naprawdę mierzy ten test.

Możliwe jest w pomiarze testami akwarystycznymi na KH (które w rzeczywistości nie mierzą tylko KH)Ale NIEMOŻLIWE JEST (co napisałem,a Ty kolejny raz pokazujesz problemy z czytaniem ze zrozumieniem) w odniesieniu do chemii wody aby twardość węglanowa była wyższa niż twardość ogólna.Gdyż twardość węglanowa jest składową twardości ogólnej.I dla mnie to jest koniec tematu....

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spamowisko

Postautor: Greek » 13 kwietnia 15, 15:36

Naprawdę, proszę któregoś z moderatorów o reakcję na kolejny OT ciągnięty bez sensu przez kolegę tołdi.
Od razu widać co miałeś na myśli i teraz się wykręcasz. Zapytałeś o testy w kontekście potencjalnie nieprawidłowych wyników. Gdybyś wiedział, że to nie jest de facto test na Tw, to nie zadałbyś takiego pytania o prawidłowość testów. Nie rób tu z ludzi idiotów, bo tylko się kompromitujesz. I po raz kolejny Ci przypominam, że jest coś takiego jak PW, żeby nie nabijać bezsensownie postów.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

tołdi

Re: Spamowisko

Postautor: tołdi » 13 kwietnia 15, 15:41

Greek pisze:Zapytałeś o testy w kontekście potencjalnie nieprawidłowych wyników

To jedynie Twoja interpretacja,zresztą błędna.Ale przyzwyczaiłem się do już do tego.
Osobną kwestią było moje pytanie o testy jakich kolega używa.A osobną stwierdzenie że TW nie może być wyższa niż TO

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Spamowisko

Postautor: Greek » 13 kwietnia 15, 15:55

tołdi pisze:Osobną kwestią było moje pytanie o testy jakich kolega używa.A osobną stwierdzenie że TW nie może być wyższa niż TO

Bardzo ciekawe jest to co piszesz, bo w Twoim poście stoi jak byk:
tołdi pisze:Jakich testów używaszmichal_77, do mierzenia parametrów wody?
Bo niemożliwe jest aby KH było wyższe niż GH

Każdy wie jaką rolę w zdaniu pełni ten spójnik. Nie pogrążaj się, człowieku. Po raz kolejny piszesz coś, nie mając wiedzy w temacie i potem dopiero gorączkowo szukasz co i jak.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 15, 15:59 przez Greek, łącznie zmieniany 1 raz.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Spamowisko

Postautor: michal_77 » 13 kwietnia 15, 15:56

To ja zostanę moderatorem własnego posta i mówię koniec dyskusji o KH i GH :offtopic:

Inne osoby chcące się odnieść do mojej planowanej obsady zapraszam do dyskusji, bo jak na razie jest jedna odpowiedź na temat.

tołdi

Re: Spamowisko

Postautor: tołdi » 13 kwietnia 15, 16:11

Greek pisze:Każdy wie jaką rolę w zdaniu pełni ten spójnik. Nie pogrążaj się, człowieku. Po raz kolejny piszesz coś, nie mając wiedzy w temacie i potem dopiero gorączkowo szukasz co i jak

Ehhh chłopczyku szkoda słów na Ciebie....Ale już nie będę pisał do Ciebie na priv,bo mi Ciebie żal.Raz już dostałeś klapsa na priv
michal_77 pisze:To ja zostanę moderatorem własnego posta i mówię koniec dyskusji o KH i GH

Jak na razie to moderatorem Twojego tematu jest Greeg i wątpię aby on dopuścił innych do głosu,bo on wie najlepiej.On nawet wie co inni myślą,i próbuje przekonać na siłe że to co inny myślą,to tylko tak im się wydaje że tak myślą(co nawiasem mówiąc jest żałosne)

Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Spamowisko

Postautor: michal_77 » 13 kwietnia 15, 18:05

Jeszcze raz proszę o odpowiedzi TYLKO NA TEMAT!

Jak na razie na 14 odpowiedzi tylko jedna jest w temacie mojej obsady

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Spamowisko

Postautor: deXter » 14 kwietnia 15, 01:22

Tołdi oficjalnie zostajesz ostrzeżony, ze jeszcze raz od teraz zobaczę taki Twój wybryk, a zostaniesz nagrodzony odznaką trolla ;]

tołdi pisze:Bo niemożliwe jest aby KH było wyższe niż GH

A to jednoznacznie wskazuje na to, iż to Greek w tej dyskusji ma rację ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości