szkiełko

dla_mojej_rybki
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 18 marca 15, 23:05

szkiełko

Postautor: dla_mojej_rybki » 18 marca 15, 23:46

Cześć Wszystkim,

ponieważ temat akwarium wraca do mnie po kilkunastu latach a trochę wypadłem z tematu mam pytanie do Was o taki "przypadek" którego nikomu nie życzę a mianowicie czy komuś rozlazł się baniaczek z tych sprzedawanych obecnie.

Chce zakupić Opti 100x40x40 (160L/8mm) cena około 500, producent dosyć znany z tego co widze na rynku dający gwarancję na akwarium.

Nie szukam tu żadnych oszczędności ale pytanie pojawiło się a w zasadzie pewna wątpliwość dzisiaj po rozmowie z moim blisko 90-letnim dziadkiem który to był akwarystą kope lat i moje argumenty na temat wytrzymałości obecnie produkowanych klejów i Jego na temat pewności ramek, zalewania na świeżo i kitu (starsze osobniki będą wiedzieć o którym kicie pisze) wywołały naprawdę niezłą dyskusje : )

Dużo bym się nie zastanawiał ale jednak dało mi do myślenia że mieszkam na drugim piętrze w bloku i moja podłoga to czyjś sufit ; )

Jak to jest naprawdę ?
Jest się czego bać czy nie taki diabeł straszny ? : )

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: szkiełko

Postautor: Marcinus » 19 marca 15, 08:39

Jeżeli robisz w znanej firmie, która ma doświadczenie, to nie masz się czego bać. Nic Ci się nie rozklei.

dla_mojej_rybki
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 18 marca 15, 23:05

Re: szkiełko

Postautor: dla_mojej_rybki » 19 marca 15, 11:01

Dzięki Marcinus a czy możesz polecić któregoś ze sprawdzonych producentów ?
Akwarium będzie roślinne.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: szkiełko

Postautor: Marcinus » 19 marca 15, 12:55

Skąd jesteś ??

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: szkiełko

Postautor: misiek1784 » 19 marca 15, 16:04

Jak będzie się miało coś stać to i tak się stanie wg mnie, ludzie sobie sami w domu kleją akwaria i się nie boją. Sprzęt masz już wybrany??

dla_mojej_rybki
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 18 marca 15, 23:05

Re: szkiełko

Postautor: dla_mojej_rybki » 19 marca 15, 17:49

Jestem z Kielc ale jeżeli chodzi o transport to jestem w stanie załatwić to we własnym zakresie też z Warszawy i Krakowa.

Co do sprzętu, to tak jak pisałem temat akwarium jest realizowany już od dłuższego czasu, niestety był też wielokrotnie zawieszany z różnych przyczyn ale posiadam już kubełek który kupiłem 4 lata temu tak 4 za całe 420 zł : )

Atmat At-3336
Wczoraj miał pierwsze wodowanie w wannie i miłe zaskoczenie .. działa.
Na pusto pracuje niesamowicie cicho.
Jednak przyznam że parametry producenta w sensie przepustowości czy tam filtracji wody do 800L/h są mocno zawyżone.
Zrobiłem test napełniając butelkę plastikową 1,5L i wyszło że filtr przepuszcza około 300L/h. Długość przewodów do i z filtra była około 1,5 m a wysokość wynoszenia wody tyle co wanna więc około 40/50 cm.

Akwarium ma mieć 160L ale po aranżacji w stylu Amano którą będe chciał zrobić (mocno skaliście z nierównym podłożem) myśle że objętość wody będzie na poziomie 140 może nawet 120 litrów także może uda się bez dodatkowej filtracji.

Docelowo wszystko ma składać się oczywiście z baniaczka, szafki, oświetlenia LED, CO2, elektronicznie regulowane PH i nawożenie i to chyba tyle z tych podstawowych rzeczy.

Całość wyceniłem na około +2500 tysiąca w związku z czym na realizacje zakładam okres to 5 m-cy. Wiadomo, chodzi o $

Poza upragnionym faktem posiadania akwarium ma ono stanowić elegancki mebel i mam w głowie myśle ciekawy pomysł jak to zrobić.
Może nawet Was czymś zaskocze : ) P

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: szkiełko

Postautor: Marcinus » 19 marca 15, 17:56

W Warszawie śmiało możesz uderzać do Aquamedica lub Erybki, robią bardzo solidnie. Mniejszych szklarzy w stolicy nie znam, ale może ktoś Ci jeszcze coś podpowie.

dla_mojej_rybki
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 18 marca 15, 23:05

Re: szkiełko

Postautor: dla_mojej_rybki » 19 marca 15, 20:06

Dzięki za namiary .. zadzwonie jutro do jednych i drugich i zapytam o koszt.
Ale wydaje mi się że będzie większy niż planowany i to prawie dwa razy a tak btw,
to rafa wymiata ale dla mnie to już wyższy dan : )

dla_mojej_rybki
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 18 marca 15, 23:05

Re: szkiełko

Postautor: dla_mojej_rybki » 20 marca 15, 16:36

Dzwoniłem dzisiaj do erybki, i już wiem skąd będzie szkiełko : )
Konkretnie i świetnie cenowo.
Dzięki Marcinus jeszcze raz za namiar.

Teraz zostaje już tylko zaprojektować to wszystko : )

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości