Ubezpieczenie

Awatar użytkownika
Rainok94
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 19 stycznia 14, 22:48
Lokalizacja: Kraków

Ubezpieczenie

Postautor: Rainok94 » 6 lutego 14, 11:36

Witajcie , nie wiem czy taki temat już był na forum bo nigdzie nie widzę ale chciał bym poruszyć temat ubezpieczenia.

Mieszkam na drugim piętrze i zastanawiam się nad ubezpieczeniem od zalań o ile tak to można nazwać.
Orientuje się ktoś z was czy jest możliwość wybrania tylko tej opcji , czy może trzeba ubezpieczyć od wszystkiego ?
Jaka była by cena miesięczna ?
Bo wolał bym spać spokojnie , ojcu po głowie chodzi 600l które stoi w piwnicy no i to już jest strach.
Mile widziane własne opinie na ten temat.
I jak działa to ubezpieczenie , czy to tylko obejmuje własne mieszkanie ? Czy zakładając ,że zaleje wszystkich do parteru i prądu nie było by z kilka dni to też się tym przejmować nie musze.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ubezpieczenie

Postautor: deXter » 6 lutego 14, 11:40

Idź do zakładu ubezpieczeń i się dowiedz.
Pamiętaj tylko, że jest różnica między ubezpieczeniem od zalania, a od akwarium.

Czytaj dokładnie umowę bo większość ubezpieczeń od zalania nie obejmuje akwarium :P
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Tadeus
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 27 grudnia 13, 20:43

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Tadeus » 6 lutego 14, 11:59

Dajcie spokój, te regulaminy ubezpieczeń to dno totalne. Niby mam od gwałtownych szkód spowodowanych wodą, i do tego mam jeszcze odpowiedzialności cywilnej, które między innymi obejmuje szkody związane z hodowlą zwierząt domowych, ale czy to obejmuje akwaria, czy obejmuje akwaria stojące na szafkach nie przeznaczonych do akwariów? Nie wiadomo i nikt mi tego nie był w stanie na 100% powiedzieć, bo po szkodzie każdy przypadek "badany jest indywidualnie". Dowiem się pewnie dopiero jak mi odmówią przy realizacji roszczenia, powołując się na tajemnicze "rażące zaniedbanie" które pojawia się w regulaminie :/

Banda złodziei i krętaczy tyle. Płacę 250zł za 3 lata.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ubezpieczenie

Postautor: deXter » 6 lutego 14, 12:03

Moja dziewczyna się o ty surowo przekonała ;]
W domu mieli ubezpieczenie na wszystko i od wszystkiego i właśnie od zalania, ale nie od akwarium. Na akwarium musi być wyraźna klauzula w umowie :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Rainok94
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 19 stycznia 14, 22:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Rainok94 » 6 lutego 14, 12:15

No prosze , czyli najlepszym rozwiązaniem jest iść i dokładnie uderzyć w cel - zapytać czy mają ubezpieczenie tylko od zalania spowodowanego akwarium, a jak zaczną coś tam swoim językiem wyjaśniać to trzeba podziękować. Mają te swoje luki i potem pewnie powiedzą ,że akwarium już było w stanie nienadającym się do użytku lub szafka nie była przeznaczona do tego celu.

skarszewiak
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 10 lipca 10, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ubezpieczenie

Postautor: skarszewiak » 6 lutego 14, 18:15

deXter pisze:Moja dziewczyna się o ty surowo przekonała ;]
W domu mieli ubezpieczenie na wszystko i od wszystkiego i właśnie od zalania, ale nie od akwarium. Na akwarium muusi być wyraźna klauzula w umowie :)


Fajnie ze masz dziewczynę

Kolejny, któremu się nudzi czy bardzo chcesz warna za spam? deXter
Ostatnio zmieniony 6 lutego 14, 21:31 przez skarszewiak, łącznie zmieniany 1 raz.
Te spedalenie mężczyzn coraz dalej siega :( Na początku były długie włosy, potem faceci zaczęli nosić takie same trampki jak dziewczyny a teraz kolczyki na języku...
Ciekawy jestem co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Spicy99 » 9 lutego 14, 12:43

Ja bym wolał zaopatrzyć się w dobry zbiornik i odpowiednio go usadowić zamiast wykupować ubezpieczenie ;)
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rainok94
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 19 stycznia 14, 22:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Rainok94 » 9 lutego 14, 14:49

Ale wiesz , to nie jest też reguła , nigdy nie wiesz co Ci sie trafi :p
Ja osobiście nigdy nie miałem problemów ze zbiornikiem ale znam przypadki gdzie przez przypadek ktoś walnął czymś i szyba pękła .

A nieraz po prostu trafi się na jakiegoś bubla :roll:
"Jeśli nie umiesz zająć się "x" to kup sobie rybki "
Najgorszy tekst jaki można usłyszeć .

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Spicy99 » 9 lutego 14, 15:12

No na trafienie czymś w szybę to już nie ma mocnych :mrgreen:
A co do bubla, dlatego ja wolałem zamówić akwa wykonane na moich warunkach i spać spokojnie. ;-)
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości