Dzikie żyworódki

wojtas
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 04, 23:00

Dzikie żyworódki

Postautor: wojtas » 1 lipca 04, 01:28

Witajcie

Poszukuję kontaktu z entuzjastami dzikich żyworódek. Sam też je lubię. Oto lista posiadanych przeze mnie gatunków (jeden plus przy nazwie - zaczęły się u mnie rozmnażać, wykrzyknik - mogę odstąpić kilka sztuk):

Allotoca catarinae
Ameca splendens
Girardinus metallicus +!
Heterandria formosa +
Illyodon whitei
Limia melanogaster +!
Limia nigrofasciata +!
Limia perugiae +!
Neoheterandria elegans +
Phallichthys amates +
Phallichthys qudripunctatus +
Phalloceros gaudimaculatus reticulatus +
Poecilia reticulata - dzika forma z Wenezueli +!
Poecilia sp. "Endleri" +
Xiphophorus evelynae +!
Xiphophorus montezumae
Xiphophorus nezahualcoyotl +
Xiphophorus pygmaeus +
Xiphophorus xipidum +!

W ogóle widzę potrzebę stworzenia środowiska ludzi zainteresowanych hodowlą dzikich żyworódek i właśnie dlatego pracuję nad serwisem internetowym poświęconym tym rybom. Zgromadziłem już sporo materiału i znalazłem miejsce, gdzie będzie można go bezpłatnie umieścić. Poszukuję też współpracowników, którzy chcieliby pracować nad jego rozwojem (zarówno od strony merytorycznej, jak i informatycznej).

Cele serwisu widzę następująco:
- zgromadzenie w jednym miejscu jak największej ilości wartościowych i kompetentnych informacji o żyworódkach, w tym doświadczenia hodowców, i udostępnianie ich zainteresowanym;
- skatalogowanie gatunków hodowanych w Polsce;
- stworzenie bazy hodowców i możliwości wzajemnego kontaktu pomiędzy nimi;
- pozyskiwanie nowych akwarystów dla hodowli ryb żyworodnych;
- rozpowszechnienie jak największej ilości gatunków żyworodnych wśród akwarystów;
- koordynowanie hodowli w taki sposób, aby w polskich akwariach utrzymały się także gatunki niekomercyjne.

Te cele można oczywiście realizować również poza serwisem internetowym. Chętnie nawiążę współpracę ze wszystkimi, którzy mają podobne zainteresowania.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 04, 23:42 przez wojtas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dzikie żyworódki

Postautor: Veronika » 5 sierpnia 04, 14:24

powiedz skąd jsteś, bo byłabym zainteresowana kupieniem od ciebie kilku Neoheterandria elegans
<<<Van Halen>>>

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości