Biała molinezja czarnych rodziców.

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: Dawid » 4 października 12, 19:49

Killifish pisze:Chamscy się robicie, a ja łagodnieje


Równowaga w naturze musi być :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: Hunter » 4 października 12, 21:05

Killifish pisze:Chamscy się robicie,

Ja przecież grzecznie zapytałem czy kolega nigdy nie słyszał o takich anomaliach wewnątrz naszego gatunku. Jeśli takie anomalia zdarzają się u nas, to i u ryb również mogą, więc nie ma co sie dziwić. :P

Może faktycznie u człowieka odmienny kolor skóry dziecka od rodziców jest trochę bardziej genetycznie skomplikowane, ale efekt podobny ;) Genetyka jest fajna i często potrafi zaskoczyć.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: kuba!!! » 6 października 12, 12:30

Już druga strona tematu, a wystarczyło powiedzieć koledze gararock że to normalne zjawisko i może się zdarzyć ponieważ np. 3 mioty wstecz czarna molinezja skrzyżowała sie z białą i teraz jej potomstwo może być różnokolorowe. Bo myślę że autor posty nie chce zagłębiać się w genetykę.
Wypowiedzi typu poczytaj sobie o ........ Są trochę dziwne.
Miłośnikom takich wypowiedzi proponuję na każdy post odpowiadać
"idź do księgarni"
"wpisz sobie w gogle"
"kup sobie książkę"
Pamiętajcie panowie że wy też od czegoś zaczynaliście, chyba że zostaliście dotknięci palcem boga i urodziliście się z waszą wiedzą. :niewiem:

A teraz już mniej poważnie. :)
Hunter pisze:Nie słyszałeś nigdy o białym dziecku, czarnych rodziców?

Ciekawe czy tak byś wierzył w genetykę jak by Ci żona murzyna urodziła ;)
Jak by mnie to spotkało to chyba bym w to nie uwierzył ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: Dawid » 6 października 12, 12:36

kuba!!! pisze:może się zdarzyć ponieważ np. 3 mioty wstecz czarna molinezja skrzyżowała sie z białą i teraz jej potomstwo może być różnokolorowe.


kuba!!! wszyscy myśleli albo podejrzewali, że osoba 17l sama na to wpadnie ;-) Ja jestem z osób tych, którzy wola poczytać wpierw o tym co mnie nurtuje a w wypadku jeśli rozum mój tego nie ogarnie zadaje pytanie ;-) Autor pewnie myślał, że zdarzył się CUD a takowe wg mnie się nie zdarzają ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: kuba!!! » 6 października 12, 12:54

87dawid87,
Ja również w cuda nie wierzę :)
Trzeba bać pod uwagę też to, że nie dla każdego może być to oczywiste że czarna molinezja moze urodzić białą rybę. Tak samo jak wymiana rozrządu w samochodzie wraz z pompą wody ;)
Sam zapewne wiesz że internet jest pełen nieprawdziwych informacji związanych z akwarystyką, i jest też pełen osób które te informacje rozpowszechniają jako prawdziwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: Dawid » 6 października 12, 13:02

Spoko, rozumiem. :dzieki: ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: Hunter » 6 października 12, 18:33

kuba!!! pisze:Ciekawe czy tak byś wierzył w genetykę jak by Ci żona murzyna urodziła
Od tego są badania DNA, która potwierdzają (lub nie! :P ) ojcostwo. Wtedy miałbym pewność ;)
kuba!!! pisze:Miłośnikom takich wypowiedzi proponuję na każdy post odpowiadać
"idź do księgarni"
"wpisz sobie w gogle"
"kup sobie książkę"

Rozwiązanie dobre. Pod warunkiem, że nakieruje się pytającą się osobę gdzie mniej więcej szukać, lub co ma szukać. Ta metoda rozwija. Weź pod uwagę pracę magisterską, licencjacką czy chociażby prezentację z matury z polskiego. Prowadzący nakieruje ucznia, a na końcu sprawdzi pracę, ale nie napisze jej za niego.

A całe studia na czym się opierają? Na STUDIOWANIU materiału, pod przewodnictwem nauczyciela prowadzącego. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

gararock
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 10 lipca 12, 12:56
Lokalizacja: Tomaszów Lubleski

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: gararock » 6 października 12, 18:58

no wlasnie chcialem tylko wiedziec czy to normalne nie chcialem sie klucic ani encykopedi genetyki ale dzieki za zangazowanie pozdro:)

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: kuba!!! » 6 października 12, 20:23

Hunter,
studia to studia ;)
forum to forum :)
to tak jak byś się zapytał czy długo paletka będzie karmiła młode śluzem, a uzyskał byś odpowiedz taką http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczególna ... zględności ;)
Hunter pisze:Od tego są badania DNA, która potwierdzają (lub nie! ) ojcostwo. Wtedy miałbym pewność

czyli tak jak sam napisałeś mimo, że zdajesz sobie sprawe z tego że to możliwe, to jednak wolał byś zaciągnąć wiedzy specjalisty w tej dziedzinie ;) (zresztą ja też) oczywiście skala zupełnie inna ale schemat działania ten sam.

Reasumując
molinezja czarna z czarną może mieć potomstwo białe.
biały mężczyzna z białą kobietą może mieć czarne dziecko.
Ale w obu przypadkach trzeba mieć świadomość że płeć żeńska może coś ukrywać hehehehhe.
proponuje przenieść do hyde Park ten poważny temat ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: Hunter » 7 października 12, 14:39

kuba!!! pisze:czyli tak jak sam napisałeś mimo, że zdajesz sobie sprawe z tego że to możliwe, to jednak wolał byś zaciągnąć wiedzy specjalisty w tej dziedzinie (zresztą ja też) oczywiście skala zupełnie inna ale schemat działania ten sam

No niezupełnie ;] Co innego żyć z niewierną kobietą, a co innego hodować niewierną samicę molinezji w akwarium :P Kwestia wierności u ludzi a u zwierząt to całkiem inny schemat :P

Myślę, że większym specjalistą jest osoba, która wydaje książkę i podpisuje się swoim imieniem i nazwiskiem pod napisanym tekstem, a nie użytkownik forum, ktory podpisuje się loginem i zostaje całkowicie anonimowy ;) Jak myślisz, kogo słowa są bardziej rzetelne? ;)

Ale nie o to tutaj chodzi. Ja akwarystyką na poważnie zainteresowałem się poruszając się po forach. Początkowo akwarium było, bo było. Ryba zdechła to kupiło się nową. Ale to głównie przeglądając fora dowiadywałem się jak postępują inni uświadamiając sobie, ze ja robię coś źle. Wtedy czytałem, drążyłem temat na własną ręką, a nowa wiedza może nawet zdobyta przez przypadek wiele razy przydała się w przyszłości. Dlatego właśnie uważam, że wysyłanie do źródeł jest lepsze niż gotowa odpowiedź.

Kto wie, może nawet ktoś kto czyta ten temat, poszuka z ciekawości informacji na temat czarnego dziecka białych rodziców :]

kuba!!! pisze:proponuje przenieść do hyde Park ten poważny temat

Chyba tak zrobię. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

gararock
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 10 lipca 12, 12:56
Lokalizacja: Tomaszów Lubleski

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: gararock » 7 października 12, 20:22

heh moze i poszuka :P

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała molinezja czarnych rodziców.

Postautor: Franca81 » 11 października 12, 13:06

Oj koledzy.... Ja sama pamiętam jak coś odkryłam (co dla innych było oczywiste) i niewiele myśląc leciałam na forum. Myślałam, że tak jak w tym przypadku trafiło mi się jakieś cudeńko. :mrgreen: A oczywiście na forum uświadomiono mnie szybciutko że takie cuda to tylko w erze (a ja mam zwykłe orange). :twisted: I dopiero wtedy zaczynałam czytać na dany temat.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości