Kulom stop!

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Kulom stop!

Postautor: boro100 » 13 kwietnia 11, 19:58

Witam!

Jak wszyscy wiemy kule w Polsce nie są jeszcze zabronione. Z Waszą pomocą może damy radę to zmienić. Pierwsze kroki zostały już poczęte w tych tematach:
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... la&start=0
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... la&start=0

Tematy podupadły, ale mam nadzieję, że coś z tym zrobimy.

Myślę, że naszym celem byłoby prawne zabronienie sprzedaży kul (wel. zbiorników kulistych).

Co w tym temacie można zrobić? Ano:
1.
Dave pisze:Jednak myślę, że trzebabyłoby napisac prosty, ale dosadny artykuł o wadach kul, ich wysokiej cenie, oraz prosty opis potrzeb ryb. Trzebabyło napisać, że w ryby w kulach częściej chorują, gorzej się wybarwiają, częściej zdychają no i, że przy normalnym akwarium jest mniej roboty, a zapomnienie o jednej podmianie nie niesie żadnych konsekwencji.

Trzebabyłoby to rozesłać do wszystkich stron akwarystycznych, myślę, też że odobrym miejscem były by portale dla dzieci (oczywiscie nieco starszych) oraz rodziców (np. w dziale "zwierzątka domowe, labo prezenty dla dzieci, na pewno coś odpwoiedniego się znajdzie". Moim planem jest to, żeby znalazł to przypadkowy człowiek i "nawrócił" się na prawdziwą akwarystykę.

2.
Napisać (najlepiej jedna osoba) prośbę o zniesienie takowych kul do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.
3.
Jaro69 pisze:Zatem jeśli Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami jest przychylne temu i nosi się z zamiarem przekazania sprawy dalej do Stowarzyszenia Akwarystów Polskich należałoby taką petycję zredagować


oraz

Jaro69 pisze:Tym samym byłaby to niezła reklama dla Forum, gdyż zarówno jako nagłówek petycji może widnieć banner a na listach oczywiście organizatorzy, czyli "aquaforum.pl"

Należałoby również pomyśleć o jakiejś reklamie punktu zbierania podpisów oraz może nawet bannerze Forum, ale to już myślę do Michała, naszego Czcigodnego Administratora.


Co o tym myślicie? Jest w ogóle sens? Są jacyś chętni?

Pozdrawiam.
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kulom stop!

Postautor: Michał.Waw » 13 kwietnia 11, 20:39

Ja nie jestem ani zwolennikiem kul ani przeciwnikiem, ale jeśli ktoś ma np. kulę 15l i trzyma w niej narybek gupika z filtrem i gęstą roślinnością to nie mam nic przeciwko. Co taka akcja da? A jeżeli taki zakaz wejdzie w życie, to myślicie że ludzie nie będą trzymać ryb w kulach i wszyscy kupią od razu 25l akwaria?- wątpię. Sprawa w ogóle się nie zmieni, przecież nie będzie chodzić po domach jakąś inspekcja i sprawdzać czy ktoś nie ma w domu kuli. Dla mnie nie robi różnicy 10l akwarium z 4 welonami i 2 skalarami a kula z taką samą ilością ryb, jeśli ktoś zdecyduje się zapewnić rybą odpowiednie warunki to sam dojdzie do tego że kula nie jest dobra dla ryb. Najlepszym rozwiązaniem byłoby puszczenie w telewizji jakiegoś poważnego programu o akwarystyce ale takiego prowadzonego przez pasjonatów a nie przez sprzedawców ze sklepów zoologicznych w supermarketach. Tak jak już mówiłem że walka z kulami jest jak walka z wiatrakami - jest bez sensu. Lepiej zastanówmy się nad importem bojowników z Azji do europy i trzymaniu ich w kubeczkach z wyparowaną wodą w sklepach zoologicznych. ;-)
Pozdrawiam. :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Kulom stop!

Postautor: szosa » 15 kwietnia 11, 07:35

sens jest, aczkolwiek będzie to raczej trudne. Wątpię, żeby znalazło się 100000 akwarystów, którzy to podpiszą. Ja jestem za.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Kulom stop!

Postautor: Hunter » 15 kwietnia 11, 08:24

Co taka akcja da? A jeżeli taki zakaz wejdzie w życie, to myślicie że ludzie nie będą trzymać ryb w kulach i wszyscy kupią od razu 25l akwaria?-

W sklepach kule nie będą sprzedawane. Jeśli ktoś już kupił, to trudno, może zmądrzeje i ją odstawi. Jeśli nie kupił, to nie będzie miał już takiej możliwości ;)

Wątpię, żeby znalazło się 100000 akwarystów, którzy to podpiszą.

Mówisz o inicjatywie ustawodawczej? To nie będzie konieczne. Podobno prawo Uni Europejskiej zabrania sprzedaży kul jako akwaria dla ryb. Podobno to prawo działa w Niemczech. Podobno, bo pewien nie jestem. Przeczytałem o tym na tym forum. Pytanie dlaczego to prawo nie działa w Polsce?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kulom stop!

Postautor: noovaa » 15 kwietnia 11, 09:02

Hunter, masz racje.

Jest takie prawo. U nas jest omijane wykrętami typu: kula nie jest sprzedawana jako akwarium, a jako ozdoba. Chwalił mi się tym sam sprzedawca.

Słyszałam też coś że przepisy miały być zaostrzone od września 2010. Marudził, że już nie będzie można omijać tego prawa... choć jak widać, coś nie wyszło.
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulom stop!

Postautor: boro100 » 15 kwietnia 11, 13:19

noovaa, nie wiedziałem... Więc trzeba trafiać w świadomość ludzi co jest już robione...
Temat tak jakby nieważny, ale proszę nie zamykać, bo może ktoś coś konstruktywnego napisze...
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kulom stop!

Postautor: Michał.Waw » 15 kwietnia 11, 16:43

Hunter pisze:W sklepach kule nie będą sprzedawane. Jeśli ktoś już kupił, to trudno, może zmądrzeje i ją odstawi. Jeśli nie kupił, to nie będzie miał już takiej możliwości

Wątpię by ktoś w ogóle kupował kulę w zoologicznym ja osobiście poszedłbym do popularnego sklepu "wszystko po 4 zł" i kupił taką samą kule za o wiele niższą cenę. Dla mnie dalej taki zakaz jest bezsensu, tak jak powiedział boro100 trzeba uświadamiać ludziom że taka kula nie nadaje się dla ryb między innymi ze względów pojemności takiej kuli ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Kulom stop!

Postautor: Hunter » 15 kwietnia 11, 21:41

Michał.Waw pisze:Wątpię by ktoś w ogóle kupował kulę w zoologicznym ja osobiście poszedłbym do popularnego sklepu "wszystko po 4 zł" i kupił taką samą kule za o wiele niższą cenę.

Bo Ty kolego masz już sporą wiedzę na temat akwarystyki ;) Typowy nowicjusz idzie do sklepu zoologicznego i kupuje cały zestaw, a sprzedawca gratis dorzuca swoje "fachowe" porady ;) Ile razy na forum ludzie pisali, że pierwsze źródło informacji to sprzedawca?
boro100 pisze:Temat tak jakby nieważny

Nie. Jak najbardziej ważny! Warto walczyć o zaostrzenie prawa unijnego. Może ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę na temat działania tego prawa w Niemczech?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

jakubek5551
Ryba
Ryba
Posty: 167
Rejestracja: 27 lutego 11, 14:59
Lokalizacja: B-stok

Re: Kulom stop!

Postautor: jakubek5551 » 15 kwietnia 11, 21:47

ja jestem za ustawą!!
:)
szklane kule to egzekucja dla ryb

mam dysleksje nie zwracajcie uwagi na błędy
MOJE AKWA
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=28892

http://gorgonpopo.posadzdrzewo.pl wchodzić . Razem posadzimy drzewa

agulec28
Ryba
Ryba
Posty: 234
Rejestracja: 25 maja 10, 14:48
Lokalizacja: Chocianów

Re: Kulom stop!

Postautor: agulec28 » 15 kwietnia 11, 22:02

Prawdopodobnie w Niemczech jest to prawem.
W Polsce sugestią ;-)
akwa 200L
dużo roślinek z promocji:)

jakubek5551
Ryba
Ryba
Posty: 167
Rejestracja: 27 lutego 11, 14:59
Lokalizacja: B-stok

Re: Kulom stop!

Postautor: jakubek5551 » 15 kwietnia 11, 22:04

oby zabronili
szklane kule to egzekucja dla ryb

mam dysleksje nie zwracajcie uwagi na błędy
MOJE AKWA
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=28892

http://gorgonpopo.posadzdrzewo.pl wchodzić . Razem posadzimy drzewa

Awatar użytkownika
Wujek.
Ryba
Ryba
Posty: 348
Rejestracja: 15 marca 11, 18:56
Lokalizacja: Świdnik.

Re: Kulom stop!

Postautor: Wujek. » 15 kwietnia 11, 22:21

To piszcie do kaczki czy tam donalda. Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem, że tak się odnoszę do naszych władców. Zbierajcie podpisy i do sejmu z tym.
Jestem zwykły. Brzmi to zwyczajnie.

jakubek5551
Ryba
Ryba
Posty: 167
Rejestracja: 27 lutego 11, 14:59
Lokalizacja: B-stok

Re: Kulom stop!

Postautor: jakubek5551 » 15 kwietnia 11, 22:36

głosy trzeba zbierać !!!!!!!
szklane kule to egzekucja dla ryb

mam dysleksje nie zwracajcie uwagi na błędy
MOJE AKWA
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=28892

http://gorgonpopo.posadzdrzewo.pl wchodzić . Razem posadzimy drzewa

12antoni12
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 9 lutego 11, 20:40

Re: Kulom stop!

Postautor: 12antoni12 » 16 kwietnia 11, 12:26


Awatar użytkownika
D_J
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 31 stycznia 11, 17:12

Re: Kulom stop!

Postautor: D_J » 16 kwietnia 11, 17:38

Jak tam zagłosować?
<wbrew opiniom sprzedawców każda ryba potrzebuje napowietrzania i filtracji, kula tego nie może zapewnić,>
Ja u siebie w sklepie widziałem taką kulę z wbudowanym filtrem, miała pokrywę i grzałkę
Już rok na forum : )
Tak wiem błędy stylistyczne :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości