Dzien zakochanych

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Dzien zakochanych

Postautor: Aigel » 14 lutego 05, 11:35

Co sadzicie o dniu zakochanych? Ma ktos podejscie jal Mlodziez Wszecgpolska :), ja osobiscie nie mam nic przeciwko, ale bez przesady kupujac gazete w kiosku nie koniecznie musze slyszec pytanie czy moze serduszko tylko 1 zl, a no i te opisy na gg :)

P.S. Mamy tyle swoich pieknych swiat, wiec nie koniecznie musimy zaporzyczac "wynalazki" amerykanskie. Mamy walentynki, Halowin (tak sie pisze po polsku?, bo jak to jest juz swieto polskie to powinno miec polska nazwe), ciekawe co bedzie nastepne moze swieto dziekczynienia :)
Obrazek

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Dzien zakochanych

Postautor: michal111 » 14 lutego 05, 11:43

jA też nie mam nic przeciwko ale denerwuje mnie Halowin.Przychodzą do domu i mówią "cukierek albo psikus" a jak sie niema cukierków to jest przerąbane :wink:
ostatnio przed domem wywalili ze sto karteczek "Tu nie dają cukierków" :zly: potem popadał deszcz i był taki syf, że szkoda gadać :zly:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Dzien zakochanych

Postautor: Dave » 14 lutego 05, 14:48

Ja nie lubie Walentynek. Takie o wszystko udawane i wymuszone. W dodatku w szkole przez caly dzien lazili i doreczali walentynki. W doatku zrobili to w piatek, bo dzis mam ferie. Dostlem kilka, wiec potem siedzialem na poczcie i pisalem to glupie lisciki.
A za rok bedzie obchodzone, albo 2 lipca, albo Haloween.

PS. Chyba nie pisze sie Halowin, tylko Haloween.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dzien zakochanych

Postautor: Hawk » 14 lutego 05, 15:50

Ja osobiście nie mam nic przeciwko ale jeżeli dwie osoby się kochają to WAlentynki są niepotrzebne ponieważ te osoby obchodzą je przez "całyu rok ;) ", one służą głównie ( przynajmniej takie było ich zadanie nim stały się ogólnym dniem zakochanych ) do wyznawania miłości innej osobie lub ujawnienia tego uczucia.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Dzien zakochanych

Postautor: Izka:-) » 14 lutego 05, 19:07

Ja osobiście nie mam nic przeciwko walentynkom, bo i ani tego w jakiś specjalny sposób nie świętuje a jakby tego święta nie było to bym chyba nie zauważyła. Dla mnie jest to normalny dzień.W Haloween tak samo (na szczęście do mnie nikt jeszcz nie przyszedł prosić o cukierki.) :)

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzien zakochanych

Postautor: kuba!!! » 15 lutego 05, 11:51

Do walentynek mam takie samo podejscie jak HAWK , a co do hallowen to uwazam ze banda dzieciaków biegająca, poprzebierana i proszaca o cukierki jest nie na miejscu.
Ja zostałem wychowany tak aby 1 listopada wspominac osoby ktore odeszły a nie biegac i prosic o cukierki.
Obrazek

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Dzien zakochanych

Postautor: kamila » 19 lutego 05, 21:48

Wiele " magicznych dni" przychodzi do olski z "Zachodu". Moim zdaniem jesli nie szkoda komukolwiek to niech sobie bede ( szczegolnie jak jest to cos milego), a pamietajmy ze ubieranie choinki caly swiat wzial od Polakow i naszego pienego zwyczaju!!!

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Dzien zakochanych

Postautor: Dave » 20 lutego 05, 09:52

Z tego, co wiem to ubieranie choinki wymyslili Niemcy, wiec to od nich zapozyczylismy ten zwyczaj.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dzien zakochanych

Postautor: Hawk » 20 lutego 05, 14:55

kamila, Dave ma rację, to niemcy pierwsi ubrali choinkę ;) Już nie pamiętam dokładnie historii jak to było ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Dzien zakochanych

Postautor: Aigel » 20 lutego 05, 16:04

E tam pewnie jakis Niemiec Polskiego pochodzenia :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzien zakochanych

Postautor: kuba!!! » 21 lutego 05, 13:25

Hawk, Dave. Gdzie wasz patriotyzm, choinkę wymyślili Polacy koniec i kropka :lol: :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Dzien zakochanych

Postautor: kuwasa » 22 lutego 05, 16:48

Choinkę to może sobie i niemcy wymyślili (jest nawet jakaś legenda o tym), ale kowbojów Polacy nauczyli jeździć konno!! A dokładniej to nauczyli ich Kościuszko i Puławski!!
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Dzien zakochanych

Postautor: Dave » 22 lutego 05, 19:24

jest nawet jakaś legenda o tym

A legendom to prawie nigdy nie mozna wierzyc. Ja slyszalem w radiu legende goralska o wymysleniu choinki. Wedlug niej polski niedziedz, na wiesc o narodzeniu Jezusa postanowil oddac mu hold i podarowac Mu jakis prezent. Wiec wyrwal z lasu swierk, a ze do Betlejem daleka droga to podczas taszczenia choinka zostala zmoczona, a potem z jej galazek zwisla zamarznieta woda, czyli sople. Podobno to zapoczatkowalo ozdabianie drzewek. Nie przepadam za zwyczajami, gwara itp. goralska, ale trzeba im przyznac, ze bajki to oni umia wymyslac.

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości