Kim jesteśmy ,co robimy ......

Wojciech
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 1 lutego 05, 17:52
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Wojciech » 2 lutego 05, 21:33

Odwiedzam to forum od kilku dni, mieszkam w Zielonej Górze mam 32 lata a z zawodu jestem inżynierem mechanikiem. Pracuję jako programista maszyn sterowanych numerycznie. Akwarystyką zainteresowałem się ponowie po 20 latach odkąd moja córka dostała zwierzaka (Bojownika) i udało mi się urządzić mu bardzo ładne lokum (ściśle wg sztuki). Jestem na etapie składania akwarium 45- litrowego i projektu zbiornika 200-250 litrów, kóry to ma być wmontowany w meblościankę.
Internet jest dla mnie kopalnią wiedzy na tematy akwarystyczne (głęboko żałuję, że przed 20 laty wiedza pochodziła głównie od sprzedawców w zoologach i z dosłownie paru książek jakie były wtedy dostępne w zielonogórskich bibliotekach) mam nadzieję, że i dzięki wam uda mi się zdobyć bezcenne informacje jakie potrzebne są każdemu rasowemu akwaryście.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Wojciech

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Hawk » 2 lutego 05, 22:46

Wojciech, Witam :)
Ja również jestem z Zielonej Góry, jak postawisz baniak to chętnie obejże ;) I zapraszam na wymianę informacje ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Suonko » 4 lutego 05, 16:21

Witam !!!
Chciałam się przywitać i napisać coś o sobie :)

Imię - Alicja
Wiek - :( widać niestety po lewej stronie
Miejsce zamieszkania - Gdynia (od zawsze)
Stan cywilny - zajęta ;)
Zawód - informatyk wdrożeniowiec

Jak byłam w podstawówce, to miałam akwarium rzędu 20L. Wtedy wydawało mi się, że to morze wody ... Hodowałam w nim gupiki, mieczyki, molinezje, skalara, gurami, glonojada i złotą rybkę. Oczywiście ciągle mi coś padało, ale glonojad i gupiki trzymały się nieźle przez kilka lat (chyba z 8).
Niedawno z mężem wpadliśmy na pomysł założenia akwarium - miało być atrakcją dla naszego znudzonego życiem kota :lol: Najpierw wymyśliłam sześciokątne akwa 30 L, w którym było kilka neonek, kilka kardynałek, 2 prętniki miodowe i 5 danio pręgowanych plus glonojad i kirysek panda. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że nieopatrznie poszliśmy do sklepu zoologicznego ... Wróciliśmy do domu z akwa 112 L (profilowane) - Kot jest zachwycony :lol: :twisted:

Obecnie obsadka wynosi:
13 kardynałek
13 neonek innesa
2 prętniki miodowe
2 prętniki srebrne (nie wiem jak się fachowo nazywają, ale są srebrno-niebieskie)
5 danio pręgowanych (chętnie je zresztą oddam w dobre ręce)
3 kiryski panda
2 glonojady
i najnowszy nabytek - parka Ramirezek - moi ulubieńcy :mrgreen:

roślinki:
kabomba - 2 punkty po bokach akwa
nurzaniec americana
3 rodzaje kryptokoryn (2 wyższe, jedna niska)
z przodu trawka, z której mam nadzieję będzie kiedyś trawniczek
anubis nana
2 roślinki, których nie znam nazw na tyłach akwa

dekoracje:
2 korzenie tropikalne - tworzą pseudo-labirynt
kilka łupków czarnych
w planach mam jeszcze kokos

sprzęt:
filtr wewnętrzny fluval 3 plus
grzałka 100W aquael albo aquaszut (nie pamiętam :oops: )
oświetlenie w pokrywie 2*18W - planuję wymienić na jakieś fachowe świetlówki

Mam kilka zdjęć, ale trochę nieaktualnych. Porobię nowe i wtedy się pochwalę :twisted:

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie !!!

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Izka:-) » 8 lutego 05, 21:19

Hej!
No to tak : Mam na imię Izka, mam 12 lat - w maju 13-, mieszkam w Skarżysku ( co z resztą widać po lewej stronce). Oprócz rybek mam jeszcze dwa koty. Akwarystyką interesuje się prawie dwa lata. Lubie gry na kompa, czytanie książek( sama kilka napisałam :) ) Często chodzę z tatą do lasu i jeździmy na ryby. Se sportów to lubie siatke, pływanie i jazde na nartach. I to chyba tyle ( jakbym chciała wypisać wszystko co lubie robić i czym sie interesuje to nie skończyłabym chyba do jutra) :P

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Wildtom » 9 lutego 05, 22:46

@ Suonko

jak ta grzalka jest firmy AQUAEL to lepiej ja wywal i kup inna - one maja wadliwe termostaty i wielu osobom juz "ugotowaly" akwaria. po co ryzykowac.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Dave » 10 lutego 05, 21:40

Kilka osob sie obuzylo, ze ja tylko zmyslilem z tym wyjazdem do Danii, wiec prosze niedowiarki: ten gosc w czerwonym kolku to ja:
Obrazek

[ Dodano: 2005-02-10, 21:41 ]
wiem, ze malo widac, ale to jedyne cyfrowe zdjecie, jakim dysponuje

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: michal111 » 10 lutego 05, 21:57

Dave, Ile miałeś lat jak tam byłeś :?: I co to za miejsce bo 3 lata temu też byłem w Danii i miejsce wydaje mi się znajome:D

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Dave » 11 lutego 05, 13:19

Mialem 10 lat. Zdjecie pochodzi z safari w Givskud. Bylem w Danii tez w Legolandzie, ale nie mam z tamtad zdjecia cyfrowego.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Saiqpat » 14 lutego 05, 21:33

Witam!! Pomyslalem ze ja sie wkoncu tez przedstawie. Nazywam sie Michal Paczkowski, jeszcze przez pare miesiecy mam 22 lata. Akarystyka zajmuje sie z przerwa ok 10 lat. Pochodze z Turku jednak w zwiazku ze studiami od 3,5 roku mieszkam we Wrocku. Studiuje Inzynierie Zarzadzania w Przemysle Spozywczym na Akademii Ekonomicznej. We wrocku w zwiazku z faktem iz mieszkam na mieszkaniu studenckim mam niewielkie akwa, ale za to ambicje na przyszlosc co do zbiornikow mam wielkie. Poza akwarystyka interesuje sie modelarstwem (buduje modele czolgow). Pozdrawiam wszystkich
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Swamp » 14 lutego 05, 23:50

hm tez juz tu troche siedze na tym forum więc cos o sobie bekne :P

Nazywam się Arek,mam 22 lat,urodziłem się i mieszkam Łodzi,aktualanie jestem na 3 roku germanistyki na Uniwersytecie Łódzkim.Interesuje sie wieloma rzeczami ,ale do tych najbardziej lubianych nalezy akwarystyka,projektowanie stron,programowanie php.Mialem juz mnostwo zwierząt(psa,żółwia,14 homików :mrgreen: itd )jednak tylko akwarystyka przetrwala prube czasu i pozostanie ze mna juz do samego końca :wink: ,ryby mam juz od paru ładnych lat,mnostwo członkow mojej rodziny tez miało rybole zatem mozna powiedziec ,ze jestem dośc obcykany hehehhe.Jako ze od d ziecka interesuje sie biologia patrze na rybki (jak i na cała faune i flore akwarystyczną) tez okiem naukowca, a nie tylko ze strony estetycznej,w akwarystyce interesuje mnie przedewszytkim to co niepoznane(lub malo znane) zatem staram sie hodowac bardziej wyszukane rybki.Nie hoduje ryb ,ktorych nie rozmnoze w akwariumie. Mam sporo akwariumów (to ile jest aktualnie zarybione zalerzy od pojemnośc portfela i wolnego czasu).

Od ponad roku robie wlasny portal (o calej faunie i florze wodnej ,bedzie tez gigantyczny dzial o akwarystyce) ,wiec niedlugo zobaczycie co mam w głowie hehehehe.

Pozdrawiam :ok:
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: kamila » 11 marca 05, 21:53

No to moze teraz ja sie przedstawie,

Kamila , mam 22 lata i mieszkam w Kielcach, tam tez studiuje fizjoterapie i teraz pisze prace licencjacka ( wlasciwie staram sie pisac bo za bardzo mi to nie wychodzi).Akwarystyka interesuje sie od roku a dokladnie od czasu jak u kolezanki w domu zobaczylam 30 litrowe ochydnie urzadzone i brudne akwarium.... brzmi to smiesznie, ale od tego czasu zapragnelam miec akwarium..no i doczekalam sie w koncu malenkiego bo 45 l zbiorniczka, z ktorego i tak baaardzo sie ciesze :) , lubie plywac,grac w kosza, czytac ksiazki, sluchac muzyki. Oprocz rybek mam tez kroliczka - dokladniej kroliczke Pusie ktora ma juz 7 lat i ktora bardzo kocham. Z innych drobnych zwierzatek domowych mam brata i siostre.



Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 07, 20:18 przez kamila, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Elmo » 12 marca 05, 13:42

Witamy serdecznie kolejną akwarystkę w naszym gronie ;) mam nadzieję ze zostaniesz z nami dłużej i razem podyskutujemy o rybich ogonkach itp :wink:

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: kamila » 12 marca 05, 17:22

jestem juz z Wami od wrzesnia i nie mam zamiaru tak szybko z tad uciekac wiec o rybich ogonkach pogadamy na 100 % :)

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: yoselka » 19 marca 05, 15:14

Witam serdecznie!!!!
Od kilkunastu dni zaglądam na to forum jako gość, a dziś postanowiłam się zarejestrować :). Niestety ( a może stety :) ) moja bytność tutaj zaczęła się od szukania odpowiedzi na temat fali chorób jakie przeszło moje świeżo założone akwarium. Wyczytałam co się dało i wiem że popełniłam masę błędów przy zakładaniu mojego zbiornika. Teraz jestem ciut mądrzejsza a i rybki już przestały chorować i teraz tylko cieszą nasze oczka.
Teraz troszkę o sobie.
Mam na imię Ania :) , mieszkam w Tarnowie - Małopolska ( pewnie mało kto wie gdzie ta mieślina leży), mam 2* lat, jestem szczęśliwą matką trzyletniej córuni i równie szczęśliwą żoną mojego rok starszego męża :). Pracuję jako księgowa w prywatnym przedsiębiorstwie, natomiast w wolnym czasie dużo jeździmy a także wypoczywamy na naszym "wiejskim" ranczo.
Uwielbiam muzykę, ( hmm, komputer ;) ) i od niedawna moją nową pasją są rybeczki.
Mam nadzieję że, podzielicie się ze mną swoją wielką wiedzą w tematach akwarystycznych, a z czasem może i ja kiedyś w czymś pomogę.

Pozdrawiam wszyskich
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: AnUBiS » 24 marca 05, 18:27

No to ja tez sie wpisze... ;) :P
Jestem z Sosnowca... nazywam sie Kamil... aktualnie chodze do Technikum Elektronicznego... (tzw. Elektronik) na profilu Technik Informantyk... mam wiele zainteresowan... a miedzi nimi akwarystyka ;)
Zgladanalem na forum poniewaz zakladalem akwarium od nowa... gdyz moje poprzednie proby nie powiodly sie prawdopodobnie z powodu zlego doboru ryb w akwarium... wiec tym razem postanowilem siegnac po pomoc do specjalistow... i jestem :D Tym razem znacznie bardziej zajme sie akwarystyka... jak bylem maly to niewystarczajaco sie zajmowalem rybkami i domyslacie sie jakie byly tego efekty... a nie znalem przyczyn tego wszystkiego :cry: Ale teraz w miare mozliwsoci stworze moim rybka odpowiednie warunki... tylko bede potrzebowal czasu... i pieniedzy ktorych mam chwilowy brak... :P
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości