Kim jesteśmy ,co robimy ......

patryk85
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 17 grudnia 14, 17:37

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: patryk85 » 18 grudnia 14, 11:44

Ja pracuję w domu - tematy internetowe.

Marcin28
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 29 stycznia 15, 17:55

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Marcin28 » 29 stycznia 15, 18:00

Nazywam sie Marcin i lubie zwierzęta ,nie pracuje
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 15, 20:11 przez Marcin28, łącznie zmieniany 1 raz.

renata01
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 marca 15, 14:44
Lokalizacja: Radom

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: renata01 » 16 marca 15, 15:09

Hej:) jestem Renata, mieszkam w Radomiu. Pracuje w sklepie internetowym. Rybki posiadam od 3 lat:)

Awatar użytkownika
Tissien
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 17 marca 15, 18:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Tissien » 17 marca 15, 20:04

Witam wszystkich! :D
Jestem tu nowa, ale w akwarystyce siedzę już (albo tylko) 5 lat. Na chwilę obecną posiadam jeden zbiornik - 126L.
Moją największą miłością są bojowniki, dlatego zawsze jeden jest gwiazdą mojego baniaczka ;) i można powiedzieć, że to w bojkach się "specjalizuję" :D Był okres, że próbowałam swoich sił z haremem, ale jednak doszłam do wniosku, że to nie na moje nerwy.

Oprócz akwarium mam też dwie kotki, pochodzę z Piotrkowa Trybunalskiego, ale aktualnie mieszkam w Krakowie. Lubię literaturę fantasy oraz japońskie klimaty :D

No, także tego ... Witajcie! :D

Żwirek
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 30 marca 15, 20:11

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Żwirek » 30 marca 15, 20:41

Witam.
Właśnie się zarejestrowałem na tym forum:)
W zeszłym roku po wielu wielu latach wróciłem do akwarystyki. Napaleniec ze mnie w tym temacie, więc jak tylko w domu pojawiło się akwarium dostałem radosnej padaczki:) Za młodziaka hodowałem prawie wszystko co pływało i pełzało. Jednak jak to zazwyczaj bywa w temacie, po paru przetarciach zostałem wiernym sympatykiem pielęgnicowatych. Specjalizacji nie miałem, bo w latach 80-90 tych w sklepach było to co było. Zebry, Meeki, Pawiookie, Perłowe i inne pospolite. Wtedy ważne było by rosły duże i żarły się nawzajem:) Dziś do bajki wracam z tym małym wyjątkiem, że chciałbym zadbać o te detale których kiedyś kompletnie nie brałem pod uwagę, tzn. parametry wody, akwaria gatunkowe itp. Ze względu na moje zawodowe umiejętności ( artysta plastyk) miałem zawsze fioła na punkcie aranżacji i drobnych detali w wystroju, tak by najbardziej oddać rybom ich naturalne warunki.

Wskoczyłem tu do was by się czegoś dowiedzieć, podzielić swoimi doświadczeniami, i przeskoczyć następny szczebel tego pięknego hobby.

Co do najnowszej obsady. Kupiłem akwarium 250l, na dobry początek używane, z tablica.pl Komplet z pokrywą, dobry filtr wewnętrzny Crystal za jedyne 250zł. Żwir oczywiście ze żwirowni, z tego co pamiętam rośliny na tym rosną jak na drożdżach, bez żadnych specjalnych nawozów. Rybki zakupiłem małe w grupach po 6 szt. Pielęgnice Nikaraguańskie, Pielęgnice Honduriańskie, Ziemiojady Brazylijskie, Pielęgnice Szmaragdowe. Po roku dość szybko urosły i obecnie mam po jednej parze z każdego gatunku, a i tak akwarium wygląda dość małe teraz przy Ziemiojadach czy Nikaraguańskich które mają ponad 15cm.

PO paru miesiącach dokupiłem mniejsze akwarium 100l by ratować rośliny i udało się tam zrobić dość ciekawy i ładny zbiornik. Wpuściłem tam kupione Apistogramy różnych gatunków i kompletnie się zakochałem w tych rybkach. Chyba zacznę się ukierunkowywać na te mniejsze pielęgniczki.

Dlatego po wczorajszym myciu i wymianie wody, po całym dniu misternej roboty ze szczoteczka do zębów którą "zajuchałem" małżonce:) chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o Apistogramach, no i o wodzie jak najwięcej. Szczególnie szukam info o pospolitym problemie niedoświadczonych akwarystów , czyli co kuźwa zrobić by nie rosły glony, bo obiecałem sobie że po tym czyszczeniu zrobię wszystko by nie zobaczyć już ani źdźbła tej zarośli.

Jeśli ktoś jest weteranem tego forum i chciałby pomóc prosiłbym o linki i inne odnośniki w temacie.

Dzięki, pozdrawiam wszystkich użytkowników i resztę świrów wpatrzonych w szybę:)

Awatar użytkownika
Tissien
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 17 marca 15, 18:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Tissien » 31 marca 15, 10:49

Żwirek pisze:Jeśli ktoś jest weteranem tego forum i chciałby pomóc prosiłbym o linki i inne odnośniki w temacie.


Załóż temat w odpowiednim dziale i tam poproś o pomoc, tutaj nikt ci nie będzie wysyłał linków i udzielał rad, bo to temat z przywitaniami.

Witaj na forum i baw się dobrze ;)

TomekM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 15, 08:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: TomekM » 4 listopada 15, 11:26

To i może ja się od razu przywitam, jakiś czas już zwiedzam forum więc wypada się odezwać.

Na imię mi Tomek ( trudno się domyślić po nicku..)
Pracuje i mieszkam w warszawie. Całe życie jestem związany z zoologią, w tym z akwarystyką tak bardziej świadomie co najmniej 12 lat.
Pracuje w branży prowadząc akwarystykę w jednej z hurtowni zoologicznej oraz posiadam swoją działalność w branży akwarystycznej.

Dodatkowo zajmuję się fotografią ( nasza rodzinna pasja ) W tej chwili posiadam w domu trzy akwaria 182, 75, 30 L.
Pozdrawiam
Tomasz Małachowski
www.Akwa-Deko.pl

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: Patryk1009 » 5 listopada 15, 00:04

To może i ja się przywitam chciałem zrobić to na początku lecz nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca.
Jak wynika z nicku na imię mam Patryk Mam jeszcze 29lat :mrgreen:
Akwarystyka przewija się u mnie wymiennie z wędkarstwem od wczesnego dzieciństwa.Na obecną chwilę posiadam 3 zbiorniki 160L,112L,43l wszystkie z rybami z biotopu tanganika i jestem w trakcie stawiania mojego nowego dziecka 375L również z tanganiką myślę ,że zajmie to jeszcze jakieś dwa-trzy tygodnie więc może się pochwale ;-)
Witam wszystkich i pozdrawiam.

damian33
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 7 grudnia 15, 08:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: damian33 » 7 grudnia 15, 08:53

Witam wszystkich serdecznie:) jestem damian

konczita90
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 16, 10:13

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: konczita90 » 4 maja 16, 10:16

Witam! Jestem Katarzyna. Miło Was poznać :mrgreen:

loginka19
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 5 maja 16, 08:04

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: loginka19 » 5 maja 16, 08:05

Witam! Jestem Aleksandra :czat: :ok:

adela666
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 15 czerwca 16, 16:03

hej

Postautor: adela666 » 15 czerwca 16, 16:08

Witam wszystkich serdecznie:)

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: wespazjan » 20 stycznia 17, 14:42

Wychodzi na to, że odgrzewam temat. Ale w Hyde Parku mam nadzieję, że nie dostanę za to po łbie?:P

Wbrew temu co sugeruje login - kobita. Agata, lat 28. Matka dwójki dzieci, sama czująca się dzieckiem. Polonistka z wykształcenia, rolnik z miłości :P. Mieszkanka Gulcza, wsi pod Czarnkowem (miasteczko w dalszych okolicach Poznania). Cały czas wolny żyję w zasadzie cudzym życiem - bohaterów książek, seriali a teraz jeszcze rybek.

Na forum trafiłam, bo od dawna marzyło mi się akwarium. Myślałam, że kupię sobie małe akwarium, sprzęt który doradzą mi w sklepie, rybki które mi się podobają i tyle. A potem zaczęłam o tym czytać. I im więcej czytam, tym bardziej wiem, że jeszcze nic nie wiem. Dlatego tu jestem :)

Ponadto mam tendencje, do ujmowania w 30 zdaniach tego, co da się ująć w 5. Tak więc z góry za to przeszkadzam.
Witam :D
Obrazek

zasanie
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 25 stycznia 17, 16:46

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: zasanie » 25 stycznia 17, 16:52

Witam serdecznie, nazywam się Kamil planuję w najbliższej przyszłości postawić swoje pierwsze akwarium z prawdziwego zdarzenia :)

AlisaLevis

Re: Kim jesteśmy ,co robimy ......

Postautor: AlisaLevis » 20 lutego 17, 13:50

Mam na imie Makja i jestem z rzeszowa :) studiowalam medycyne jednak zrezygnowalam i teraz zajmuje sie freelancingiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość