Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Awatar użytkownika
pluvieuse
Ryba
Ryba
Posty: 480
Rejestracja: 4 października 08, 15:08
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: pluvieuse » 25 października 08, 19:30

Miasto: Legnica
Ulica: ul. Żwirki i Wigury (naprzeciwko przedszkola, obok V LO)
Nazwa: Aqua-Mart czy jakoś tak ;)

Sklep dopiero się rozwijający, więc wybór nie jest zbyt wielki, ale rybki jak najbardziej da się sprowadzić. Sklep prowadzi bardzo miła pani która wie co robi, doradzi odpowiednio, sama ma kilka akwariów, jest przeciwna kulom, i w ogóle bardzo bardzo na plus :) Ceny może nie są wyjątkowe, ale, jak już wspomniałam, sklep dopiero otwarty. :)

EDIT (25.01.09):
Poprawka, ceny są wyjątkowe. Pielęgniczki kakadu 3.50 oO, roślinki w granicach 5-7 zł (7 zł płaciłam za koszyczek mikrozorium ;)), pangio kuhli 3,50, testy Zooleka pH i GH+KH kupiłam za ceny niewiele większe od tych z allegro czy sklepów internetowych (bodajże 1-2 zł wyższe). Pojawiają się ryby mniej spotykane w innych sklepach w Legnicy, m.in. zawzmiankowane już p. kakadu (nigdzie indziej ich nie widziałam), żwawiki czerwieniaki, motylowce, były pielęgnice papuzie, ogólnie z każdą dostawą coś ciekawego, to pierwszy sklep w Lcy, gdzie jest dostępny mech :P (nie licząc Kakadu, ale nawet nie wiem czy tam jest.). Jedyne "ale" to to, że akwaria bywają troszku zaniedbane.

No, i są rabaty dla stałych klientów ;)


EDIT (10.02.2009):
Neony Inessa i czerwone po 2 zł...
Ostatnio zmieniony 10 lutego 09, 21:55 przez pluvieuse, łącznie zmieniany 2 razy.
Chcesz pomóc zwierzętom? http://www.stacyjkamaltusia.ovh.org

zielnik fotograficzny:http://zielarka.wordpress.com/ :)

Awatar użytkownika
Kalina96
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 29 września 08, 15:33
Lokalizacja: Bytom City

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Kalina96 » 3 stycznia 09, 14:05

Miasto: Bytom
Ulica: Chorzowska (nie pamiętam numeru)
Nazwa: Nie pamiętam (ale znajduje się w Tesco)

Sklep jest duży, bardzo dużo gatunków, rybki zdrowe i młode. Obsługa zna się na rzeczy, ale najlepiej poszukać kiedy będzie taka brunetka (ona w tym siedzi 13 lat, więc kitu raczej wam nie wciśnie), jedno akwarium z pięknymi zdrowymi roślinkami - do wyboru, do koloru. Osobiście korzystam tylko z usług tego sklepu ;)
Tymczasowo akwariów brak.

stu_dent
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 3 listopada 08, 22:04

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: stu_dent » 9 stycznia 09, 16:26

Wojtek_ pisze:Miasto: Kraków 30-074
Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 59
Nazwa: ZY-RAFA

Bardzo przyjemy sklep, duży wybór, fachowa obsługa, musze przyznać ze zaopatruje sie tylko w tym sklepie, ryby zadbane trzymane w normalnych warunkach, nigdy nie zauwazyłem pogryzionych ryb ani zdechlaków, sprzedawca bardzo przyjemny, duzy wybór pokarmów, testów i ryb polecam wszystkim osobom z Krakowa i okolic.


W większości zgadzam się z opinią.
Zaopatrzenie mają, lecz z ich opiniami czasami zdarza mi się nie zgodzić. "Mi", tzn. jestem początkujący i często pytam Was o radę. Te rady czasami lub nieco się różnią.
Nie zmienia to mojej opinii pozytywnej dla sklepu. Ciężko znaleźć bardzo dobry sklep,a ten jest conajmniej przyzwoity, także polecam.

Awatar użytkownika
Sardyna
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 13 stycznia 09, 18:47
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Sardyna » 13 stycznia 09, 19:21

rzymek1995 pisze:Buldog włocławek ulica cicha 6

sklep jeden z najlepszych jaki widziałem ma wszystko co sie potrzebuje a jak niema to zamówią
Pisz poprawnie! Tomek83
Sorry wielkie ale ten sklep na chwilę obecną nie oferuje niczego specjalnego. Obsługa niezbyt miła (pytałem chyba z 5 pracowników, aby podeszli do działu z akwariami, bo jestem zainteresowany kupnem i byłem odsyłany ciągle do kolejnych... no chyba im powinno zależeć za sprzedaży :/ )... poza tym mały wybór, ceny wysokie, naprawdę nic specjalnego ten sklep (nie zaprzeczam, kilka lat temu był to naprawdę porządny zoologiczny, ale teraz? nic wartego uwagi).

Tak na dobrą sprawę, we Włocławku nie ma dobrych sklepów zoologicznych :|

slawo
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 15 stycznia 09, 04:43

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: slawo » 15 stycznia 09, 04:48

Potrzebuję opinii na temat Kakadu w centrum handlowym Futura Park we Wrocławiu, będę tam na zakupach za jakiś tydzień po filtr, a słyszałem kilka miłych rzeczy od znajomego o rybach. Ktoś tam był?
Sławek

amsi
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 22 stycznia 09, 21:35

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: amsi » 22 stycznia 09, 21:56

Ahoj.
Na tym Forum używamy języka polskiego. Proszę się dostosować w miarę możliwości. Tomek83

OK, jsem czech, chtěl jsem byt i na polskim foru. Problem?
Lepe polski neumim. Sorry
Na našim českoslovensým foru nevadi jiny jazyk.ani polsky.
Tady to vadí,Tak tady nebudu chodit.
Czejsc.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 09, 00:26 przez amsi, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
akwamaniak
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 30 grudnia 08, 16:29
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: akwamaniak » 23 stycznia 09, 17:39

Jest jakiś dobry zoologiczny w okolicy Śremu?
Akwa 112l:
-parka p.borelli
-10 bystrzyków amandy
-5 otosków
Koń jest Bogiem,galop nałogiem,skoki zabawą,jazda konna-podstawą ;-)

Awatar użytkownika
Vieniek123
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 679
Rejestracja: 15 marca 08, 16:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Vieniek123 » 23 stycznia 09, 18:59

Sardyna pisze:rzymek1995 napisał/a:
Buldog włocławek ulica cicha 6

sklep jeden z najlepszych jaki widziałem ma wszystko co sie potrzebuje a jak niema to zamówią
Pisz poprawnie! Tomek83
Sorry wielkie ale ten sklep na chwilę obecną nie oferuje niczego specjalnego. Obsługa niezbyt miła (pytałem chyba z 5 pracowników, aby podeszli do działu z akwariami, bo jestem zainteresowany kupnem i byłem odsyłany ciągle do kolejnych... no chyba im powinno zależeć za sprzedaży :/ )... poza tym mały wybór, ceny wysokie, naprawdę nic specjalnego ten sklep (nie zaprzeczam, kilka lat temu był to naprawdę porządny zoologiczny, ale teraz? nic wartego uwagi).

Tak na dobrą sprawę, we Włocławku nie ma dobrych sklepów zoologicznych :|


Po pierwsze, to jest najlepszy sklep we włocławku. Może akwaria i sprzęt do nich jest drogawy ale rybki mają zawsze pierwsza klasa. A jak niema tych ryb co chcesz to Ci zamówią. A ceny ryb nie są tak wysokie. Neon czerwony 2,5zł kosztuje.

Kolejny dobry sklep we Włocławku to:
Miasto: Włocławek
Adres sklepu: Wiejska (nie pamiętam dokładnie numeru) Ale sklep bardzo widoczny który znajduję się obok supermarketu "Supersam" łatwo trafić.
Nazwa sklepu: Zwierzak

Rybki zdrowe i ładne (niektóre ceny przegięte ale większość jest dobra) Sprzęt też drogi ale akwaria w miarę tanie np 100x40x50 kosztuje 240zł bez pokrywy (cena allegro około 210zł) akwarium 120x40x50 kosztuje 290zł (allegro około 260zł).
450l - Paletki

72l - Takie nie wiem jakie

copman22
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 09, 11:58

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: copman22 » 16 lutego 09, 18:57

Miasto: Poznań

Adres sklepu: Poznań, os. Armii Krajowej 38a (okolice Selgrosa i Pasażu Rondo)

Nazwa sklepu: Skalar

mały sklepik z miłą fachową obsługą. jak na tą wielkość sklepu to dobre zaopatrzenie w ryby i akcesoria, słabsze w rośliny (też zależy jak się trafi). z akcesoriów są w stanie sprowadzić chyba wszystko, gorzej z rybami czy roślinami. dobre ceny.
są też artykuły psie, kocie, wędkarskie...


jak ktoś zna, to proszę o polecenie sklepu z dużym wyborem roślin akwariowych w Poznaniu lub najbliższych okolicach

Awatar użytkownika
Kalina96
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 29 września 08, 15:33
Lokalizacja: Bytom City

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Kalina96 » 7 marca 09, 17:07

Zmieniam opinię o Tesco.

Ale za to na placu Akademickim w Bytomiu, jest taki fajny sklep, "Sznaucer". Obsługa miła, bardzo tanio, pani ze sklepu no... tak średnio zma się na akwarystyce, ale nadrabie sercem dla zwierzaków :) Ogólnie polecam, fajniusi sklepik.
Tymczasowo akwariów brak.

Awatar użytkownika
lopcio
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 10 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: lopcio » 26 marca 09, 17:35

Miasto: Słupsk
Adres sklepu: ul. Gancarska 6
Nazwa sklepu: Exbio

Bardzo fajny sklep, lubię do niego chodzić. Jest on zrobiony w piwnicy, gdzie łącznie jest pewnie ponad 100 akwariów, w tym kilkanaście bardzo dużych i dwa morskie. Na prawdę jest co oglądać. Są tam niskie ceny (w porównaniu do innych sklepów w Słupsku), przy większych zakupach można liczyć na gratisy/rabat.

Gucio_55
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 838
Rejestracja: 2 września 08, 14:22
Lokalizacja: Okolice Grudziądza

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Gucio_55 » 27 marca 09, 05:37

Może ktoś poleci jakiś dobry sklep w Kwidzynie?

Awatar użytkownika
kreciasty
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 29 stycznia 09, 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: kreciasty » 14 czerwca 09, 22:49

osama pisze:Miasto: Wrocławiu
Adres: Tarnogaj aleja Armii Krajowej (transbud)
Nazwa sklepu: giełda akwarystyczna co piątek w godzinach około 14-17 ale radziłbym trochę wcześniej (wejście 5zł)

Cytat:

Giełda Zoologiczna
P.T.S. Transbud Wrocław Sp. z o.o.
50-541 Wrocław
al. Armii Krajowej 53
tel./fax. (0-71) 336-60-47 wew. 108
godziny otwarcia: w każdy pt. 13.00-17.00


poza tym na giełdzie elektronicznej(w niedziele) też się akwarystyka wykłada(niewiele tego tam jest.. ale jest)


Małe świeże sprostowanie - w Transbudzie nie ma już giełdy przeniosiona do Centrum Hurtu na ul. Giełdową(przy karmelkowej) ceny i zaopatrzenie bez zmian - ceny, najlepsze bo tam się sklepy zaopatrują, nie każdy ma w detalu, ale większość można dostać za 1/4 -1/2 ceny w sklepie. Np. danio pręgowane - 70 gr, korzenie od 10zł/kg, krewetki RC po mniej niż 1zł (nie sprzedają na sztuki a przy takich paczkach po kilkadziesiąt liczba ich się waha) Jesli ktoś chce tanio kupić i wie czego szuka to od rana (o 9 albo o 10 ruszają, po 12 już jest mało) No i nie mogą to być zakupy małe.
Godz. otwarcia: piątek od rana do max 13

Co do giełdy zoologicznej na robotniczej w niedzielę od 8 do ok. 12
idzie się zaopatrzyć we wszystko co podstawowe w cenach niższych o 1/3 niż w najtańszych sklepach. z rarytasami też można dostać, ale czasami na zamówienie (po prostu Ci sprowadzą - wiem bo tak zamawiałem krynię rzemykolistną) Jest też jeden gość który stale ma niezłe rzadkie gatunki w sprzedaży i bardzo tanio.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 09, 08:37 przez kreciasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
Gismo
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 28 października 08, 17:48
Lokalizacja: Chorzów

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Gismo » 14 czerwca 09, 23:03

Miasto: Sosnowiec
Ulica: Teatralna 11
Nazwa: Sklep Malawi

Sklep, który polecam każdemu nawet początkującemu akwaryście. Sprzedawcy na prawdę kompetentni! Kiedy byłem tam pierwszy raz to zapytałem jakie ryby polecą mi do 112 litrów. Odpowiedź brzmiała "Trochę za małe akwarium. Ewentualnie można dać saulosi lub yellow". Zapytajcie się o to samo w innym sklepie to się okaże, że można je trzymać nawet w 25 litrach. Bardzo niskie ceny, kupiłem u nich filtry FZN-1 za 40zł i FZN-2 za 51zł to średnio o 20% mniej niż najlepsza oferta na allegro. Bardzo duży wybór pokarmów. Ryby trzymane są w akwariach minimum 240l. Mają jedno mniejsze - 112l pokazowe z neonkami :) Kamienie, korzenie, rośliny, żwirki, piaski, akwaria, pokrywy - można by tak wymieniać bez końca. Szeroki asortyment.

Strona sklepu: http://www.sklepmalawi.eu/

Jeszcze raz wspomnę - sprzedawcy znawcy - służą dobrą radą.


Miasto: Chorzów
Nazwa sklepu: Masson
ul. Powstańców Śląskich 5

Warto się wybrać do tego sklepu. Mają wszystko, a jeśli klient ich zaskoczy są w stanie sprowadzić. Do tego miła i fachowa obsługa nie wciskająca kitu, aby sprzedać. Polecam.
Chyba najlepszy sklep jaki znam w obrębie 10km...


Mieszkam w Chorzowie, dużo zmieniło się w tym sklepie, wczoraj jak kupowałem pokarm dla rybek to ekspedientka wcisnęła facetowi do jednego worka 3 skalary, jednego gurami, welona, kilka kirysów i kardynałki. Stwierdziła, że będą żyły w zgodzie... gdybym nie zainterweniował to facet straciłby ponad 80zł. Ceny faktycznie niskie choć znam tańsze sklepy w okolicy. Asortyment biedny a to dlatego, że to sklep ogólno-zoologiczny a nie typowo akwarystyczny. Ogólnie nie polecam tego sklepu...

Dlatego uważam, że ten sklep nie powinien widnieć na liście polecanych.

Po za tym kolega Ryba dwa razy wpisuj ten sklep na tą listę - nie wiadomo po co, wystarczy raz.
Szanuj forum i innych użytkowników - Oni także Cię szanują
„c’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Rama » 15 czerwca 09, 12:09

Gismo pisze:Miasto: Sosnowiec
Ulica: Teatralna 11
Nazwa: Sklep Malawi

Sklep, który polecam każdemu nawet początkującemu akwaryście. Sprzedawcy na prawdę kompetentni! Kiedy byłem tam pierwszy raz to zapytałem jakie ryby polecą mi do 112 litrów. Odpowiedź brzmiała "Trochę za małe akwarium. Ewentualnie można dać saulosi lub yellow". Zapytajcie się o to samo w innym sklepie to się okaże, że można je trzymać nawet w 25 litrach. Bardzo niskie ceny, kupiłem u nich filtry FZN-1 za 40zł i FZN-2 za 51zł to średnio o 20% mniej niż najlepsza oferta na allegro. Bardzo duży wybór pokarmów. Ryby trzymane są w akwariach minimum 240l. Mają jedno mniejsze - 112l pokazowe z neonkami :) Kamienie, korzenie, rośliny, żwirki, piaski, akwaria, pokrywy - można by tak wymieniać bez końca. Szeroki asortyment.

Strona sklepu: http://www.sklepmalawi.eu/

Jeszcze raz wspomnę - sprzedawcy znawcy - służą dobrą radą.


Tylko jest jeden problem... W tym sklepie nie uświadczysz innych ryb niż z jeziora Malawi.... Gupików, mieczyków czy neonów nie kupisz....

Powiem Ci jedno bo tak piszesz do mnie na temat że sklep Masson jest do bani... Nie wiem jak długo interesujesz się akwarystyką, ale tam gdzie był sklep o jakim ja pisałem to jest teraz biuro podróży. Po drugiej stronie ulicy. Tam był cały sklep poświęcony akwarystyce i dwie panie które się znały na tym co sprzedają. Aktualnie zrezygnowano z drugiego sklepu nie wiem czemu. Została tylko jedna pani która sprzedaje sprzęt w odpowiednim miejscu (trzeba przebrnąć przez niezły gąszcz zakamarków i 3 schodkami do góry). Nie wiem czy tam byłeś - może tak, może nie ale jeśli nic nie widziałeś ze sprzętu wybiorę się tam w lipcu (jak wrócę z wakacji i zrobię fotkę) bo to co mieli na drugim sklepie wrzucili teraz do kamerlika 3 na 3 metry.
Nie wiem jak tam jest teraz ze sprzedażą rybek, ale od zawsze w tym sklepie były praktykantki. W tym właśnie "pierwszym sklepiku", w drugim do póki był była wykształcona obsługa.

PS1. Pisze dwa razy, ale zobacz z drugiej strony daty tych postów. Odstęp 2 lata... Więc wybacz że nie pamiętałem na jakim forum pisałem.

PS2. Nie RYBA a RAMA jak już... Ale to może wynikać także z Twojej sklerozy, tak jak z mojej dwa te same posty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości