Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: osama » 24 lipca 16, 17:19

Jakiś czas temu w Oławie został otwarty market z narzędziami, artykułami budowlanymi, ogrodniczymi, meblowymi, zoologicznymi - Majster.
Dziś miałem chwilę, więc podjechałem zobaczyć co się dzieje w dziale zoologicznym.
Oczywiści udałem się w alejkę z akwariami.
Nie liczyłem, ale ok 50-60 zbiorniczków na ryby, w każdym z nich max 20 niewielkich rybek.
Jeden gatunek - 1 akwarium.
4 gatunki skalara - 4 akwaria.
90% gatunków podpisane jakie mają wymagania.
Każde akwarium czyste, filtry z dużą gąbką pracują pełną parą.
W wielu akwariach rośliny, które pomagają usunąć związki azotu.
2 akwaria dekoracyjne z pielęgnicami po ok 1000l. Oba biotopowe, jedno bardzo dobrze urządzone, drugie już nie najlepiej.
Jestem pozytywnie zaskoczony!!!

Poobserwowałem chwilę trzech pracowników działu zoologicznego i po 15 minutach mogę stwierdzić, że to miłośnicy zwierzaków.
Klatki z jaszczurami, gryzoniami, ptakami (bażanty złocisne nawet), marmozetami czyste, duże (wszak w potężnym markecie miejsca nie brakuje).

Jest tylko jeden szczegół. Ceny są wysokie ;)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: mimo12 » 25 lipca 16, 06:51

osama, polecam odwiedzenie Majstra za pół roku. W Jaworznie się to trochę zmieniło w porównaniu z początkami.
Czasem ryby są pomieszane i jest ich więcej w tych małych kosteczkach, w niektórych pojawiła się sinica z którą nikt nic nie robi, pyszczaki w ozdobnym są trzymane na żwirze, inne pielęgnice również, ceny skoczyły do góry, w przypadku roślin nawet niektóre dwukotnie, gryzonie z tego sklepu są chorowite i przestraszone; nie wiem, jak tam, ale u mnie możesz oddać im ryby w zamian za rabat, tyle że nie pamiętają, co to kwarantanna i aklimatyzacja i siup do zbiornika.
Ogólnie: dobrze się zapowiadał po otwarciu, ale potem większość wzięła w łeb.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Fatty » 27 lipca 16, 07:18

Może nie będzie tak źle- sporo zależy od ekipy. W Rzeszowskim Majstrze niestety jest trupiarnia :( w Sędziszowskim lepiej.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: osama » 28 lipca 16, 18:31

mimo12 pisze:polecam odwiedzenie Majstra za pół roku.
Stoi u nas już z 1,5 roku.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: mimo12 » 28 lipca 16, 20:21

To nieźle się trzyma. :-)

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: ArturAzja » 31 lipca 16, 09:50

Akwario Opole oraz Koliber Kędzierzyn-Koźle.

Akwario - bardzo dużo sprzętu do akwarium czy innych pupilów. Bardzo dużo pokarmów.
Kilka akwa z krewetkami (urządzonymi jak na jakieś targi).
Akwarium ozdobne w którym rozmnożyły się ostatnio Guianacara Stergiosi.
W akwariach maksymalnie dwa-trzy gatunki ryb które nie gryzą się ani pyszczkami ani odmiennymi parametrami wody.
Akwaria urządzone pod ryby. Tanganika wygląda jakby była akwarium prywatnym.
Rzadkie gatunki ryb.
Ładne rośliny. Ceny jak na Opolszczyznę w normie.
wada - za pierwszym razem nie mogłem tam trafić mimo że znam dobrze Opole. Sklep znajduje się z boku budynku.

Koliber Kędzierzyn-Koźle - to samo co w Akwario, jedynie rośliny w nieco gorszej kondycji, akwaria nieco mniej ,,wystawne" ale za to ryby zawsze zdrowe i pełne wigoru. Nie są wsadzane jak popadnie.
Wybór sprzętu i pokarmu nieco mniejszy ale za to niższe są też ceny.
wada parkować można za sklepem, na parkingu należącym do ,,blokowiska". Czasem trzeba nieźle kombinować jak zaparkować :D

Awatar użytkownika
kanila
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 5 stycznia 17, 18:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: kanila » 12 stycznia 17, 11:01

Akwario Opole rzeczywiście bardzo dobry sklep i wspaniale wyposażony, kiedy jestem u rodziny to często do niego zaglądam.

PeHa68_pl
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 18 lutego 17, 12:04

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: PeHa68_pl » 6 marca 17, 11:25

Tak się składa, że jeżeli chodzi o sklepy akwarystyczne to my również zajmujemy się tym na co dzień i chętnie pomożemy, doradzimy na forum w wielu kwestiach związanych z wyborem konkretnych akcesoriów :)

Awatar użytkownika
perwersja.
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 10 lipca 16, 10:25
Lokalizacja: California

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: perwersja. » 8 marca 17, 09:57

jeśli chodzi o rzeczy dla krewetek, to tylko od Piotrka z E-krewetki :)

6500_pl
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 20 czerwca 17, 11:31

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: 6500_pl » 20 czerwca 17, 11:38

Witam Wszystkich na forum :) Jeżeli chodzi o sklepy akwarystyczne, to ja również generalnie zamawiam online i ma to swoje plusy w postaci niższej ceny oraz szerokiego asortymenty. Z przesyłką także nigdy nie ma problemu, wystarczy tylko wybrać godny zaufania sklep.Dla zainteresowanych mogę podać namiary na PW.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: wespazjan » 3 sierpnia 17, 14:24

kochani... Tu chyba dużo osób z Łodzi i okolic, więc chcialam napisać, że ja dwa razy zamawiałam rybole online z nemo-sklep.pl
Z przesyłki, kondycji ryb, cen oraz dostępności gatunków jestem bardzo zadowolona. Nawet, jeśli czegoś nie ma w cenniku to prawdopodobnie w ofercie jest.

Kojarzy ktoś ich może na żywo, czy też robią dobre wrażenie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Peter007 » 3 sierpnia 17, 15:44

Oni nie prowadzą sklepu stacjonarnego. W siedzibie możesz jedynie odebrać osobiście zamówienie złożone online.
W drodze ku Tanganice

aqua112
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 3 sierpnia 17, 20:58

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: aqua112 » 4 sierpnia 17, 15:40

Dołącze się do tematu Majster w jaworznie to porażka głupiki po 4 zł i wszystko inne strasznie drogie,siateczki na ryby leżały na uwalonej podłodze,ryb też malutko.Pracownicy obsługi zachowują się jak naćpani pracownik miał problem z odróżnieniem samca od samicy pawiego oczka.Jak otwarli majster to ceny niziutkie przez pół roku a jak się wykrwawiły prywatne sklepiki to ceny podwojili.Ja miałem swój sklepik na osiedlu stałym gdzie pawie oczka mieli po dwa złote i wszystko inne za grosze,to majster go wykrwawił.Ja osobiście polecam wam prywatne małe sklepiki.Tam jest jeden pracownik ,właściciel ,co dba o rybki i klienta.A pracownicy sieci typu kakadu majster maja w tyłku rybki i wszystko inne bo to nie ich,i oni mają za zadanie sprzedac zarabiając 5 zł z godzinę.Także ja nie polecam takich dużych sklepów.

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dobre sklepy akwarystyczne na terenie kraju.

Postautor: Peter007 » 5 sierpnia 17, 08:19

aqua112 pisze:głupiki

Gupiki
aqua112 pisze:Ja osobiście polecam wam prywatne małe sklepiki.Tam jest jeden pracownik ,właściciel ,co dba o rybki i klienta.

Piękna historia, szkoda, że nieprawdziwa.
Dbałość o ryby na pierwszy rzut oka przejawia się trzymaniem bojków w kubkach. Im głębiej się przyjrzysz, tym więcej wyjdzie tej dbałości. Nie ma reguły czy to sieciówka czy mały interes rodzinny.
W drodze ku Tanganice

Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość