Chory naskalnik! Potrzebna diagnoza!!

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Chory naskalnik! Potrzebna diagnoza!!

Postautor: basia » 5 grudnia 07, 23:02

Kilka dni temu przełożyłam szczelinowce i naskalniki z małego aqwa do dużego. Woda dojrzewała kilka tygodni a ryby po włożeniu zachowywały się normalnie. Na drugi dzień zauważyłam u jednego z naskalników coś jakby obrzęknięte skrzela. Generalnie wyglądał jakby miał wole :shock: No, sami zobaczcie:

Obrazek

Zachowuje się w zasadzie normalnie - energicznie pływa, je. Jedynie nieco zbladło jego ubarwienie. Nie zauważyłam by inne ryby go atakowały czy coś w tym stylu. Co mu mogło się stać? I co mam robić? Czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia w czasie przenoszenia z aqwa do aqwa? Robiliśmy to normalnie siatką. Żadna inna rybka nie ma czegoś takiego. Co robić? :sad:

[ Dodano: 2007-12-17, 18:25 ]
Wielkie dzięki za OGROMNE zainteresowanie :zly:

Chociaz nikogo to nie interesuje, rybka wyzdrowiała i czuje się dobrze.

marioletti
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 05, 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chory naskalnik! Potrzebna diagnoza!!

Postautor: marioletti » 23 grudnia 07, 11:39

cześć może napisałabyś jakie warunki mają ryby teraz, a jakie przed przeprowadzką chodzi o parametry wody ;-) fotek niestety żadnych nie widać :sad:
Mała TANGA 240 l

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Chory naskalnik! Potrzebna diagnoza!!

Postautor: basia » 30 grudnia 07, 13:29

Nie widać fotki?? U mnie widać, więc nie wiem co zrobić byś i ty ją widział. Ryby parametry wody mają doskonałe - ph 8, TwO 11-13, temp. 27.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości