Dobór obsady Tropheus'ów

Markcox
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 28 września 07, 15:29

Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: Markcox » 28 września 07, 16:19

Witam...
Z uwagi na to, iż jestem nowy na tym forum, przede wszystkim chciałem się przywitać:jupi: i prosić o pomoc. Mianowicie...
Przymierzam się do zapuszczenia w baniak biotopu Tanganika i w tym miejscu chciałbym prosić o pomoc/wskazówki w doborze obsady.

Jeżeli chodzi o mnie (i o moją kobietę również:twisted: ) to na pewno chciałbym Tropheus sp. Kasanga, do tego jeden z ubarwionych na czerwono gatunków:

Tropheus sp. Moliro (Congo)
Tropheus sp. Ndole
tropheus red chipimbi
tropheus red chimba

i jeedn gatunek o innym ubarwieniu, niż powyższe-dla kontrastu, np: Tropheus sp. Chaitika (ew. propozycje mile widziane:mrgreen: )

Co sądzicie na temat takiej obsady, czy to w ogóle zda egzamin?? Czy tak dobrana obsada nie powybija się nawzajem??
Z góry śliczne dzięki za pomoc, wszystkie sugestie i wszelkiego rodzaju pozytywną krytykę:rotfl:

Pozdrawiam

MARKCOX

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: Aigel » 29 września 07, 12:08

Witam
Wszystkie z wymienionych przez Ciebie odmian mogą się ze sobą krzyżować, a Kasanga z Chaitika to na pewno.

Pozdrawiam
Obrazek

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: ahaja » 29 września 07, 21:29

>Markcox
Witam.
Skoro zdecydowałeś się na Kasangę to nie dodawaj żadnej z odmian które poniżej wypisałeś .... tak jak napisał Aigel będą się krzyżować.

Pooglądaj sobie: Duboisi (4-5 odmian); formy 'pasiaste' (Bemba, Ikola, Kiriza..... Bulu Point), lub też Brichardi. Jak musisz coś dodać to kieruj się tym by były zupełnie inaczej wybarwione niż Kasanga - wtedy będzie efekt.

Ps. Z ciekawości ...jaki duży posiadasz zbiornik na 2 odmiany (około 30 ryb minimum...)?
Pozdrawiam

Markcox
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 28 września 07, 15:29

Re: Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: Markcox » 30 września 07, 10:54

Aigel pisze:Witam
Wszystkie z wymienionych przez Ciebie odmian mogą się ze sobą krzyżować, a Kasanga z Chaitika to na pewno.

Pozdrawiam

Tak, teraz to wiem, zapoznałem się właśnie z tabelą krzyżowań. Ale śliczne dzięki... ;-)

ahaja pisze:Ps. Z ciekawości ...jaki duży posiadasz zbiornik na 2 odmiany (około 30 ryb minimum...)?
Pozdrawiam


Tak jak w temacie: 150x50x50 profil, więc nie ma nawet 350L. Twoim zdaniem będzie za małe na trzymanie 2-3 gatunków Tropheusów??

Pozdrawiam

Markcox

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: ahaja » 1 października 07, 23:53

Taki zbiornik nadaje się na 1 odmianę. Zanim zaczniesz kupować ryby policz ile do niego wchodzi wody >> czyli jaką ma faktyczną objętość netto. Potem decyduj ile kupisz.
Pozdrawiam

Markcox
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 28 września 07, 15:29

Re: Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: Markcox » 2 października 07, 08:49

ahaja pisze:Taki zbiornik nadaje się na 1 odmianę. Zanim zaczniesz kupować ryby policz ile do niego wchodzi wody >> czyli jaką ma faktyczną objętość netto. Potem decyduj ile kupisz.
Pozdrawiam

Więc chyba tak właśnie zrobię-zdecyduję się na stadko Kasanga :mrgreen:
I w związku z tym jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa... Czy do takiego stada tropheusów mogę dołożyć jakieś inne żyjątka?? :roll: np. glonojada, krewetki, czy inne małe tyby z Tangi, np.Paracyprichromis Nigripinnis Neon Blue, Cyprichromis kigoma, Julidochromis regani, Julidochromis transciptus??

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: ahaja » 2 października 07, 15:04

Zbrojnika lub kilka można dołączyć do obsady bo są pożyteczne. Inne ryby bym sobie podarował a w szczególności mięsożerne....nic dobrego z tego nie wychodzi.
Pozdrawiam

Markcox
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 28 września 07, 15:29

Re: Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: Markcox » 2 października 07, 18:14

a co w takim razie z krewetkami-ich obecność bardzo będzie rzutować na Tropheusy??

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Dobór obsady Tropheus'ów

Postautor: Aigel » 3 października 07, 06:57

Markcox pisze:a co w takim razie z krewetkami-ich obecność bardzo będzie rzutować na Tropheusy??


Krewetki beda dobrym uzupelnieniem diety tropheusow.

Pozdrawiam
Obrazek

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości