Tło strukturalne

shinuk
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 25 lipca 07, 20:33

Tło strukturalne

Postautor: shinuk » 25 lipca 07, 20:43

Witam i proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu posiadam 200 litrowe akwarium już urządzone rybki sobie pływają i do szczęścia brakuje mi tła strukturalnego kupiłem arkusze pleksi mam odpowiednio przycięte łubki i tylko zastanawiam się jak to przykleić w grę wchodzi zaprawa murarska luk klej do glazury czy aby nie zaszkodzę swoim Tropheusom

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Tło strukturalne

Postautor: ahaja » 9 września 07, 11:13

Jeśli zamierzasz wsadzić to do środka to zdecydowanie nie polecam. Z takiego akwa (200l - netto, brutto?) zrobi się dużo mniej. Poza tym takie tło w środku to miejsce gdzie się gromadzą różnego rodzaju resztki wpływające negatywnie na jakość wody - bardzo istotną w hodowli tych ryb.

Lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie go za tylną szybą.
K

stachu01
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 21 lutego 07, 15:10
Lokalizacja: Kutno

Re: Tło strukturalne

Postautor: stachu01 » 11 września 07, 12:44

W 100% zgadzam się z ahaja. Swoje tło umieściłem za tylną szybą i prezentuje się całkiem ładnie. Padła mi cyfrówka więc nie podeśle fotek. Co do tła to zrobiłem je wykorzystując arkusz styropianu o grubości 2 cm. Świeczkę, którą powypalałem rowki imitujące szczeliny pomiędzy kamieniami i dwóch pigmentów do farb emulsyjnych (czarny i brąz) którymi pomalowałem tło. Jeden warunek tylna szyba w akwa nie może być porośnięta glonami czy też jakieś zacieki na niej. Efekt oszałamiający jak naprawię cyfrówkę wstawie foto.
Pozdrawiam!
Akwa 375L. 30 szt. Tropheus Ikola

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Tło strukturalne

Postautor: Rama » 20 września 07, 08:25

Jesli jeszcze nie wykonales tego tla to polecam przykleic lupki za pomoca kleju akwarystycznego do klejenia szyb.
Mam cos takiego zrobionego, poszukaj w galerii foto w akwarystyce slodkowodnej. Powodzenia.

PS. Troche bedzie wazyc to twoje tlo <LOL>

Tomasz Gol
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 17 stycznia 07, 11:19
Lokalizacja: Chojnice

Re: Tło strukturalne

Postautor: Tomasz Gol » 20 września 07, 10:27

Witam podpowiem ci jak zrobic tlo ktore sprawia ze przybylo ci 0.5m za akwa . Bierzesz syropian grubosci ok.8-15 cm zalezy od ciebie .Potem go dowolnie wypalasz lub wycinasz ja wypalalem lepszy efekt potem go malujesz farba na kolor jaki ci odpowiada . pamietac trzeba aby farba nie wchodzila w reakcje chemiczna ze styropianem. Mam takie cos u siebie efekt super nie zabiera wody z akwa ....powodzenia
Proszę nie powtarzać wypowiedzi poprzedników i nie tworzyć zbędnych postów. Tomek23
Ostatnio zmieniony 20 września 07, 15:39 przez Tomasz Gol, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu01
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 21 lutego 07, 15:10
Lokalizacja: Kutno

Re: Tło strukturalne

Postautor: stachu01 » 20 września 07, 14:26

Tomasz Gol czytaj dokladnie forum dwa posty wyzej opisałem coś takiego tyle ze grubość styropianu jest inna, ale na to to już chyba kazdy sam wpadnie jaką grubość dać.
Akwa 375L. 30 szt. Tropheus Ikola

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości