Cyprichromis leptosoma - odmiany?

vidd
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 19 marca 07, 12:10

Cyprichromis leptosoma - odmiany?

Postautor: vidd » 4 kwietnia 07, 08:39

Cześć!
Chciałem zapytać czy są może dostępne jakieś stronki albo nawet książki (literatura) z wyszczególnionym katalogiem odmian Cyprichromis leptosoma, też tych wiekszych odmian - Cyprichromis leptosoma "Jumbo", najlepiej gdyby jeszcze były fotki rybek różnych odmian, albo chociaż szczegółowy opis kolorystyki.

Pozdro!

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: Cyprichromis leptosoma - odmiany?

Postautor: karlos » 4 kwietnia 07, 12:00

Można znalesc w necie opisy niektorych odmian..ale ja jeszcze nie spotkalem sie z kopmleksowym opisem calego gatunku i wszystkich form kolorystycznych.

A co konkretnie Cie interesuje ?
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

vidd
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 19 marca 07, 12:10

Re: Cyprichromis leptosoma - odmiany?

Postautor: vidd » 4 kwietnia 07, 12:17

karlos, generalnie interesuje mnie zapoznanie się z wariantami barwnymi i wybór ze dwóch gatunków do hodowli do dwóch akwa (choć słyszałem że te z odmian "Jumbo" nie krzyżują się z pozostałymi i można spróbować trzymać wspólnie nawet w jednym akwa?, ale ostrożnie :D ). I widziałem gdzieś na necie odmiane z kolorem czerwonym - ale za nic nie moge jej odnaleźć ponownie ani znaleźć jej nazwy. Jak byś mógł coś wrzucić nawet o podtsawowych wariantach barwnych, ale wraz z nazewnictwem, to byłbym wdzięczny ;) Wiem też że jest jakiś warinat polichromiczny - że samce z tego samego gatunku mogą być i żółte i niebieskie - ale też nie znam nazwy.

Pozdro.

Robert M.
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 2 października 06, 09:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Cyprichromis leptosoma - odmiany?

Postautor: Robert M. » 4 kwietnia 07, 21:48

Dzień dobry,
Zaglądnij do galerii na www.tropheus.com.pl
Może coś znajdziesz. :-)

Robert
Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN

vidd
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 19 marca 07, 12:10

Re: Cyprichromis leptosoma - odmiany?

Postautor: vidd » 5 kwietnia 07, 06:45

Dzięki! Poszukam!

Pozdro!

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości