Co zrobic z potomstwem Księżniczki z Burundi ??

Dzyrooo
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 lutego 07, 13:15

Co zrobic z potomstwem Księżniczki z Burundi ??

Postautor: Dzyrooo » 2 lutego 07, 13:25

Witam serdecznie. Jakiś tydzień temu w moim akwarium pojawiło sie potomstwo Księżniczek z Burundi. W tym momecie małe zaczynaja juz pływac. Czy ktoś moze mi powiedzieć czy mam odławiac małe czy zostawiac???? Nie mam jeszcze doświadczenie z Księżniczkami do tej pory miałem same pyszczaki z malawi które raczej nie opiekowały się potomstwem a wręcz przeciwnie. Szukałem w necie ale co do tej informacji nie wielke znalazłem. Nie wiem czy te ryby opiekują sie potomstwem a jesli tak to do którego momentu???
Z góry dzieki za odpowiedz.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich co kochają akwa!!!!

neonnet
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 18 stycznia 07, 18:57

Re: Co zrobic z potomstwem Księżniczki z Burundi ??

Postautor: neonnet » 2 lutego 07, 15:28

Witam!
Młode księżniczki możesz spokojnie zostawić w zbiorniku a za kilka miesięcy będziesz świadkiem wspaniałego spektaklu kiedy w jednym zbiorniku będzie kilka pokoleń młodych z kolejnych miotów,starszy narybek pomaga parze w opiece nad maluchami.Dopiero w momencie kiedy najstarsze osobniki zaczynają dojrzewać rodzice odganiają je i wtedy należy je odłowić.

Pozdrawiam neonnet.

Marek_JE
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 19 stycznia 06, 15:57
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Co zrobic z potomstwem Księżniczki z Burundi ??

Postautor: Marek_JE » 8 lutego 07, 09:26

w pełni zgadzam się z neonnet. jeżeli w akwa są tylko księżniczki to sobie same nic nie zrobią

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Co zrobic z potomstwem Księżniczki z Burundi ??

Postautor: Pablo23 » 12 lutego 07, 13:43

no to gratuluję!! to piekne rybki ale niestety mnie nigdy nie udało się mieć młodych!! gratuluję!! jedna z propozycji - wystaw je na allegro:))

pavelek
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 4 kwietnia 07, 17:19
Lokalizacja: kalisz

Re: Co zrobic z potomstwem Księżniczki z Burundi ??

Postautor: pavelek » 8 kwietnia 07, 14:25

allegro kosztuje, lepjej oddaj do zoologicznego za jakiś pokarm albo coś innego
:ok:

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości