Nowe akwarium 180 l

koti
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 24 grudnia 06, 16:56

Nowe akwarium 180 l

Postautor: koti » 6 stycznia 07, 18:48

Witam
Przegladając fora akwarystyczne zakochałem się w pyszczakach. Postawnowiłem wię założyć sobie takowe akwarium.
Planuję akwarium 180 litrów (100x40x45):
- filtracja - i tu problem bo chciałem TetraTec EX700 ale czytając opinie i patrząc na różnice w cenie to chyba wybiorę JBL CRISTALPROFI 250. Jeszcze jakiś wewnętrzny ale nie zdecydowałem, może założe go później;
- oświetlenie - 2 x 30W z odbyśnikami, co do rodzaju świetlówek to jeszcze nie mam pojęcia (może ktoś mi doradzi);
- podłoże - to tak z 15 kg grys dolomiotowy (podnisi pH wody) granulacja 1,5-2,0 mm, 5 kg piasku kwarcowego granulacja 0,5-1,2 mm i z 5 kg żwiru rzecznego granulacja 5-10 mm;
- kamienie - z 30 kg łupka kalcytowego;
- roślinki - 1-2 anubiasy i z 1-2 Ehindorus amazonicus.

Co do obsady to z 2 gatunki. Pierwszy to Labidochromis caeruleus (pyszczak yellow) 2 samce i 4 samice, a na drugi jeszcze się nie zdecydowałem, może Melanochromis cyaneorhabdos.

Co sądzicie o takim zestawie. Mile widziane uwagi i spostrzeżenia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: Nowe akwarium 180 l

Postautor: karlos » 6 stycznia 07, 19:15

Co do podloza to wystarczy Ci jeden rodzaj np sam zwir...nie na sensu stosowac kilku rodzajow..pyszczaki i tak to wszystko dokladnie wymieszaja...
Jesli nie masz doswiadczenia z pyszczakami to nie radze Ci kupowac ryb doroslych..lepiej kup wiecej mlodych ,a poza tym to przy Yellow bardzo ciezko odroznic plec..szczegolnie w warunkach jakie maja w sklepowych akwariach.

Na konstrukcje skalna moim zdaniem doskonale nadaja sie marmury i granity(marmur tez podnosi pH)..akwarium nabiera kolorytu i nie jest takie monotonne.

PS Pyszczaki to Malawii a nie Tanganika ;)
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

koti
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 24 grudnia 06, 16:56

Re: Nowe akwarium 180 l

Postautor: koti » 6 stycznia 07, 19:47

karlos pisze:PS Pyszczaki to Malawii a nie Tanganika ;)

No tak :oops: miał być Malawii, proszę o przesunięcie tematu do Malawii.


Jako wewnętrzny zastosuje AQUASZUT SENIOR (N) 750 lub pompę wirnikową T-HEAD 750 firmy AQUA-SZUT + pojemnik na filtr.

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowe akwarium 180 l

Postautor: Pablo23 » 9 lutego 07, 09:50

no rzeczywiście nie mieszaj żwiru!! jeden rodzaj w zupełności wystarczy!!! wybrałeś w miarę trudny gatunek do hodowli - pysie:) ale jednocześnie bardzo ładny. Powodzenia

Kleo
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 27 stycznia 07, 12:56
Lokalizacja: Mełgiew

Re: Nowe akwarium 180 l

Postautor: Kleo » 12 lutego 07, 12:52

Hmmm... pysie. Wystarczy jeden rodzaj podłoża. Powodzenia, pozdro i proszę o informacje na temat urządzania akwa.
Jestem Kasia, mam 11 lat. Interesuję się różnymi rzeczami, a najbardziej rybkami, chartami i piłką nożną.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości