CD pytań

zbyszek
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 3 sierpnia 04, 07:44
Lokalizacja: Warszawa-Bielsko

CD pytań

Postautor: zbyszek » 5 sierpnia 04, 07:40

kontaktowałem sie na razie z firmą oferującą tropheusy (bodajże kupowałeś u nich swoje mpulungu)
obecnie mają w ofercie (ceny za ryby pow. 4 cm)
0 ikole - 35
chilange nkamba bay 35
mpulungu kasakanawe 40
kasanga 55
nkonde bright yellow 60

które z nich byś proponował? i w jakiej ilości? co sądzisz o cenach
poza tym w opcji gwarantowanej - 2 samce - 6 samic mpulungu cena to 60 zł szt.
Warto skorzystać z tej opcji?

PS jaki osprzęt byś proponował (wyszedłem z akwarystyki na prawie 6 lat i wstyd przyznać ale troche jestem zacofany...)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: CD pytań

Postautor: Idzikowski » 5 sierpnia 04, 14:57

:wink: No więc sprawa ma się tak...ryby mają ładne, zdrowe...ale nie są tanie. Oczywiście jak nie masz kontaktów prywatnie z jakimś hodowcą to cena jest przyzwoita w stosunku do ryb.

Ja bym proponował albo jedno stadko..czyli zakupić np. 16 sztuk dowolnej odmiany w zależności od tego, która ci się bardziej podoba i na ile cię stać.

Co do tej opcji...powiem tak...no przydało by się mieć stadko 10-12 sztuk, ale...nie jest to zła opcja...pod warunkiem, że za tą cenę ryby są oczywiście już odpowiednich rozmiarów i jest to napewno taki układ. To dla ciebie mogłoby być dobre rozwiąznie gdyż miałbyś tych 8 sztuk łądnie, a Mpulungu jest cudownym Trofciem. Do tego mógłbyś zdobyć drugie stadko 8 sztuk Duboisi Maswa. Ten gatunek akurat trzyma się w mniejszych stadkach właśnie tak po 8 sztuk najczęściej.

Co do sprzętu. Napewno filtr kubełkowy, jeżeli dobry i wydajny to turbina wewnątrz nie będzie ci potrzebna. Grzałka najlepiej Jagera z termostatem. Nie jest to firma tania, ale jest najlepsza, więc warto dać troche więcej. Jako, że kubełki nie mają dyfuzorów, tzn. mówię tutaj akurat o Fluvalach Hagena to przyda się bardzo wydajny brzęczyk z dobrym kamieniem lub kurtyna napowietrzającą. Nalezy trofom zapewnić dobre natlenienie wody, szczególnie przy upalnych dniach w lato gdy jest wysoka temperatura.

Tak do końca nie wiem co jeszcze pisać, więc może poprostu pytaj o jakieś konkretne problemy czy sprzęt wtedy będę mógł bardziej sprecyzować odpowiedź. :wink:

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości