Czas na wybór

Altum
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 04, 15:50
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Czas na wybór

Postautor: Altum » 22 lipca 04, 15:26

Powiedzmy, że założę trofciarnie ( jeszcze się zastanawiam, bo nikt nie może mnie namówić, no i z dostępem do ryb trochę ciężko ). Akwa będzie miało wym. 120x40x60h.
Czy myślicie, że szafka aquaela 120x40 i strop w bloku wytrzyma napór 300kg (!) ?????

Chodzi mi o obsadę, bo jeżeli już się zdecyduję na tangę to będzie następny problem z obsadą! Może polecicie jakieś gatunki trofeusów i ilość sztuk ( młodych ), które na start będe musiał kupić!
Trofy są ładne, ale Paletki są najładniejsze!!!

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas na wybór

Postautor: Idzikowski » 23 lipca 04, 19:50

Szafka wytrzyma spokojnie nic się nie stanie. Jednak na twoim miejscu zrezygnowalbym z takiej wysokości, nie ma całkowicie potrzeby dawać 60cm. Zrób 120x50x50 i wtedy jest super akwa na trofciarnie no chyba, że nie masz możliwości to musi tak zostać, ale pomysl o tych zmianach.

Ja bym proponował na początek do 300 litrów kupić stadko 20 sztuk młodych JEDNEGO GATUNKU. Policzyłem ta ilość z zapasem gdyby niestety zdarzyła się jakaś choroba i coś niestety padło a u trofów nniestety, ale trzeba się z tym liczyć. Pote i tak zredukujesz ilość samców do 1-2 najlepiej a reszte samic a przy takiej ilości będziesz miał pole do wyboru bardzo duże i będzie prościej a pozatym masz pewnośc na większą ilość samiczek!

Co do konkretnych odmian to wejdz na obie strony w moim opisie i poszperaj po fotkach i może coś ci się spodoba bo wybór to twoja już sprawa ;-)

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości